Mistrovství světa skateboardingu v Hradci Králové

perex_skateboarding.jpg Víkend v Hradci Králové bude patřit skateboardingu - WORLD Championships Slalom Skateboarding 2010 / Mistrovství světa ve slalomu na skateboardu. Méně známá odnož skateboardu, kterou však celý skateboardding v šedesátých letech v USA začínal. Od roku 1979 se jezdil oficiálně i v Československu ale v devadesátých letech došlo k přerušení a znovu se jezdí Český pohár od roku 2006. Pořadatelem je Agentura CTM, která organizovala po tři roky mezinárodní závody v Poličce. Pro letošní rok se po odřeknutí pořadatele v Rakousku uvolnila kandidatura pro Českou republiku a Agentura CTM byla vybrána pro jeho organizaci. Teprve po páté se tak uskuteční Mistrovství světa v Evropě a vůbec poprvé v České republice.

Jde o sportovní soutěž kdy jezdec na skateboardu projíždí mezi plastovými kužely na čas. Podobně jako v lyžování jsou základní tři disciplíny. Tight slalom - těsně postavené kužely ve vzdálenosti 1,7 - 2,5 metru. Slalom - kužely 2 - 4,5 metru a Giant ( obří slalom ) 2,5 - 15 metrů. který se navíc jezdí z většího kopce.

pátek 30. 7. Giant slalom - Vysoké Chvojno

sobota 31. 7. Tight - Tylovo nábřeží Hradec Králové (zařazené do cyklu Královéhradecká nábřeží)

neděle 1. 8. Slalom - Roudničská ulice Hradec Králové

Program začíná každý den od 10.00 hodin tréninkem a soutěží juniorů. Ve 13.00 kvalifikace a finálové jízdy nejlepších vždy v 17.00 hodin.

K vidění bude zhruba 90 nejlepších jezdců ze 16 zemí celého světa. Ve světovém žebříčku je registrováno na 1 500 závodníků a na Mistrovství světa přijíždí vždy ti nejlepší. Sobotní Tight a nedělní Slalom se pojede paralelně ve dvou stejných tratích vedle sebe a ve finálových vyřazovacích jízdách budou rozdíly v dosažených časech v řádech setin sekundy. Pro představu v Tight slalomu kdy jsou kužely od sebe cca 1, 8 metru, jezdec projede kolem 4 těchto kuželů za jednu sekundu a zhruba 100 metrů dlouhou trať překoná cca za 11 sekund.

Na všech místech bude vytvořeno zázemí pro diváky, občerstvení, ozvučení aparaturou a moderovat celou akci bude Pepa Melen.

Josef Štefka  - Agentura CTM

  

SKATEplakat.jpg

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty