Víkend partnerských měst v Hradci Králové

perex_wal_vikend.jpg O víkendu 21. - 23. května 2010 proběhl v Hradci Králové v pořadí první Víkend partnerských měst. Uskutečněná třídenní akce je jedním z hlavních  pilířů příhraniční kulturní spolupráce pod názvem „Walbrzych, Hradec Králové – Města Kultury“, která započala již v loňském říjnu fotografickými dílnami „Česko-Polsko Objektivem“ a její další součásti probíhají po celý rok 2010.

w_obr_1.jpgV rámci královéhradecké části víkendu proběhla na Šrámkově statku v Pileticích vernisáž výstavy „Křehké bohatství slezského porcelánu“, kterou ze svých sbírek připravilo Valbřišské muzeum. Výstava zde potrvá až do 20. června 2010, otevřena je vždy od pátku do neděle od 14 -18 hod. Páteční program dále pokračoval v letním kině Širák, kde se při letošním prvním promítání uvedl český film Zoufalci.

w_obr_2.jpgSobota byla ve znamení hudby. V areálu letního kina Širák v 17 hod. započal česko-polský koncert pod názvem „Prameny a kořeny“. Na jevišti se vystřídala polská skupina Optimystic, která návštěvníky roztančila směsí funku a soulu, v rytmu rocku nastoupili Memphis a celý program zakončila česko-skotská kapela Navostro, kterou návštěvníci pustili z pódia přesně s úderem 22 hodiny. Promítání české premiéry polské komedie Lejdys se nakonec kvůli nestálému májovému počasí přesunulo do artového kina Centrál.

w_obr_3.jpgw_obr_3.jpgVíkend zakončil přátelskou atmosférou „Piknik partnerských měst“, který se zcela přirozeně rozprostřel v rozkvetlých Jiráskových sadech a zaplnil tak okolí altánu a korza. V neděli tu od 14 hod. čekala na návštěvníky bohatá gastronomická nabídka české a polské kuchyně, o doprovodný program se postarali jazzoví 4leaf, chůdařské představení z dílny Damúzy, které interaktivní formou naučilo návštěvníky péci česko-polský koláč. Opět došlo na filmové promítání tentokrát českých a polských animovaných pohádek v kinosálu Informačním centru Obnovitelných zdrojů.

Ve stejném duchu i programové skladbě se bude konat víkend i na polské straně. Do Walbrychu se pojede 19. září 2010, pozvánka bude zveřejněna prostřednictvím webových stránek a týdeníku Radnice. Město zajistí zpáteční autobusovou dopravu, cestovní pojištění a pozvánky na akce víkendu. Kapacita účastníků bude omezena na obsazenost dvou autobusů (cca 90 osob).

Další informace o projektu můžete sledovat na http://www.walbrzych-hradec.eu/

Projekt je spolufinancován ze zdrojů EU v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013.

  

logotyp700.jpg

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty