Víkend partnerských měst, tentokrát v Polsku

perex_walbrzych_vikend3.jpg Víkend partnerských měst je jedním z pilířů probíhající kulturní spolupráce partnerských měst pod názvem „Walbrzych, Hradec Králové – Města Kultury“, která má zvýšit povědomí o polské a české kultuře a přispět k integraci obyvatel obou měst. V průběhu roku 2009 a 2010 se proto uskutečňují různé kulturní akce, které mají tuto spolupráci dále podpořit.

Ve dnech 17. – 19. září se tak v partnerském městě Walbrzych představil Hradec Králové a jeho kulturní nabídka. V pátek 17. 9. se v 17 hod. uskutečnila vernisáž fotografické výstavy studentů Gymnázia J. K. Tyla pod názvem „Muzeum východních Čech – Stálá inspirace“. Samotný název výstavy inspiroval i polskou stranu, a česká výstava tak byla ještě doplněna o secesní sbírku walbřišského muzea. Páteční večer dále pokračoval mini přehlídkou českého a polského filmu. V improvizovaném plenérovém kině se uvedl český film Medvídek a polská černá komedie Rewers.

V sobotu se od 16 hodin odehrál koncert „Prameny a Kořeny“, na kterém vystoupily polské funky a jazz kapely Optimystic a Blue Café a královéhradecká rocková kapela Memphis.

Největším lákadlem byl pro návštěvníky patrně nedělní piknik, který začal ve 14. hod. v prostorách bývalého dolu, dnes hornického muzea, ve „Stare Kopalnie“. Celé odpoledne byly připraveny bloky her, soutěží a sportovních a rekreačních aktivit, výtvarné soutěže a hudební a taneční vystoupení a především kulinářské speciality dolnoslezského regionu.

Průběžné informace k projektu můžete sledovat na www.walbrzych-hradec.eu

Projekt je spolufinancován ze zdrojů EU v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty