Velká inventura – Divadelní nářez

Divadelní nářez Již pošesté občanské sdružení POCO A POCO ANIMATO ve spolupráci s o. s. Nová síť představuje v Hradci Králové putovní festival nezávislé tvorby Velká inventura. Festival nenavštěvuje pouze různá města České republiky, specialitou královéhradecké přehlídky je i putování v rámci samotného města. V Hradci Králové se tak přehlídka po Centru Mladých v Malšovicích či Šrámkově statku v Pileticích druhým rokem koná v Jiráskových sadech. V pátek 10. a sobotu 11. září tak tento nejromantičtější park ožije současným divadlem a hudbou.

Přehlídka letos začíná ve 20:00 na Velkém náměstí, odkud povede taneční průvod Tanec Králů jako dramatická cesta městem až na soutok Labe s Orlicí. Již v šapito se od 22:00 představí interaktivní autorské představení Malý Člověk v podání Howarda Lotkera a na dobrou noc je připraven koncert hudby, která potěší - „Šedesátiny Jarky Nohavici“.

Sobotní program začíná v 15:00 představením Fagi, které je inspirováno žánrem komiksu (účinkuje Jiří Jelínek – divadlo DNO a Martin Kyšperský – frontman kapely Květy), dále je od 17:00 připraveno hudebně loutkové představení nejen pro děti v podání Hanky Voříškové a Heleny Vedralové V Širém poli hruška. Výtvarná performance a divadelní zpověď o nastřádaných informacích Sifon začíná v 19.00 hodin a je autorským představením Vojty Švejdy a Jana Kalivody. Závěr letošní přehlídky vyústí v koncert pražského Epogue quartetu a dvou neobyčejných osobností současné české hudební scény – Petra Wajsara a Gabriely Vermelho, které v roce 2006 dali jméno společnému projektu EWAVE. Chystané hudební pásmo čerpá z vlivů minimalistické, jazzové, taneční, ale i klasické hudby.

Doprovodným programem Velké inventury budou i letos módní přehlídka, ochutnávky a workshopy.

Putovní festival Velká inventura každoročně představuje výběr nové autorské scénické tvorby, která vzniká a představuje se mimo tradiční síť kamenných divadel. Nové divadlo tak letos uvidí kromě Hradce Králové i Plzeň, Olomouc, Liberec, Pardubice a Brno.

Královéhradecký program letos, stejně jako v minulých letech propojuje regionální alternativní scénu s kontextem republikovým.

O. s. Poco a poco animato je tradičním partnerem festivalu a zároveň partnerem networku Nová sít. Nesmíme opomenout, že se Velká inventura v Hradci Králové koná za podpory Statutárního města Hradec Králové, Královéhradeckého kraje, Ministerstva kultury ČR a ve spolupráci s o. s. Nová síť.

www.velkainventura.cz | www.novasit.cz | www.pocoapoco.cz

velka_inventura_plakat.jpg

  

Program:

Festival Velká inventura 10. - 11. 9. 2010 Hradec Králové

Jiráskovy sady v Centru Hradce Králové

Pátek 10. 9.

20.00h TANEC KRÁLŮ/ začátek VELKÉ NÁMĚSTÍ, průvod bude pokračovat do Jiráskových sadů

Tanec s prvky pohybového divadla, živou hudbou a mixomatoznímy texty, jako dramatická cesta městem, během níž se představí ve své zmatenosti někteří samozvaní králové a jisté tajnosnubné královny, aby se pak u soutoku Labe a Orlice rozloučili s tímto momentálně dosavadním světem.

tanečníci/tanečnice/performeři:

Jan Komárek-dirigent, Jiří Dobeš, Artem Toma, Petr Opavský, Andrea M.,Lenka B., Dominika Divišová, Lenka Suchánková, Petra Janková, Zdeněk Závodný

22.00h MALÝ  ČLOVĚK / divadlo HoME /ŠAPITO V JIRÁSKOVÝCH SADECH

Interaktivní autorské představení pro jednoho herce je inspirováno podivínskou postavou Freudova nadaného studenta – uznávaného psychiatra, vědce a spisovatele, průkopníka v oblasti zkoumání propojení mysli a těla. Cílem je prozkoumat hranice Reichovy neoddiskutovatelné geniality a jeho eventuálního šílenství. Styl divadla HoME staví diváky opakovaně do role spoluhráčů. Skupina HoME získala v roce 2006 cenu Projekt roku na festivalu Příští vlna/Next Wave.

koncept, režie, účinkuje: Howard Lotker

23.00h „ Šedesátiny Jarky Nohavici “-  hudba která potěší.... /Altán v Jiráskových sadech

Účinkuje Vojta Švejda a Jan Kalivoda

  

Sobota 11. 9.

15.00h Komiks Fagi (šapito)

Účinkuje: Jiří Jelínek (divadlo DNO)a Martin Kyšperský (kapela Květy)

Málá 13letá holčička Fagi vám řekne co si myslí o dnešku. …Jiří Jelínek (divadlo DNO) a Martin Kyšperský (kapela Květy) ,improvizují s komiksovou postavičkou. Vždy nové písně vždy nové skeče. Kdo má skeče - neuteče!

16.00 - 19.00h módní přehlídka, ochutnávky, workshopy...

17.00h  V ŠIRÉM  POLI  HRUŠKA / šapito

a další lidové písně o lásce, toužení i soužení v podání Heleny Vedralové (housle, viola,  zpěv) a Jiřího Vedrala (kytara, zpěv)  doprovázené loutkovými a obrázkovými klipy Hany Voříškové.

19.00h SIFON /Vojta Švejda, Jan Kalivoda/Floristická škola

Náš hrdina v sobě nosí spousty nastřádaných informací, které nestačil zpracovat, ohodnotit, “přefiltrovat”. Je jimi přímo přesycen. Představení SIFON je okamžik, kdy všechny tyto uložené myšlenky a zprávy přerostou přes hranici únosnosti a je třeba je ze sebe vypustit. Podobně jako ucpaný sifon. Představení se pohybuje na hranici mezi výtvarnou performancí a divadelní zpovědí.

námět, scénář, hudba, autoři představení, účinkují: Vojta Švejda a Jan Kalivoda

21.00h EWAVE /koncert/ altán popř. šapito

Epoque, WAjsar, VErmelho. Pražský Epoque quartet a dvě neobyčejné osobnosti české hudební scény se v roce 2006 sešli ke společnému projektu. Ten se opírá především o původní kompozice Petra Wajsara a strhující muzikalitu Gabriely Vermelho,známou obecenstvu především z brněnské inscenace Balady pro banditu, za níž obdržela cenu Alfreda Radoka. Originální zvuk a frázování kvarteta Epoque se skvěle pojí se zpěvem G. Vermelho a s Wajsarovými elektronickými generacemi. Hudební pásmo čerpající z vlivů minimalistické, jazzové, taneční, ale i klasické hudby představuje EQ i jeho kolegy v poloze, pro české i zahraniční publikum zatím neznámé a neoposlouchané. Soubor,který má svou domovskou scénu v pražském Blues sklepu hraje na koncertech a festivalech doma i v zahraničí (Ostrava,Košice,Stuttgart,Brusel aj.).

www.wajsar.com/website/ewave.htm | www.ewaveband.com

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty