Velká cena Města Hradec Králové v cyklistice

Velká cena Hradce Králové Již po čtyřicáté šesté, byla 19. srpna odstartována Velká cena města Hradec Králové, která každý rok přivede přímo do centra Hradce Králové špičkovou cyklistiku. Tento sportovní podnik přiláká vždy do ulic města nejen nejlepší české cyklisty, ale tak spoustu diváků, kteří se zaujetím sledují cyklistická klání. Z tohoto důvodů se také letos organizátoři rozhodli, že po několika ročnících, kdy se na městském okruhu před hlavním závodem proháněli cyklistické legendy, dají prostor veřejnosti, aby si také vyzkoušela, jaké je to závodit ve stejných podmínkách, jaké mají profesionálové. Vždyť právě Hradec Králové je městem pro cyklisty zasvěceným.

Na start se tak nejprve postavilo více než 20 cyklistický nadějí, které ukázaly, že jim sport není lhostejný a že v Hradci Králové roste nová generace opravdových cyklistů. Dětské závody následně vystřídala kategorie hobby jezdců, určená všem dospělým amatérům bez rozdílu věku. Na trati se tak objevilo takřka 80 jezdců, kteří se hodlali poprat o premiérové vítězství v tomto závodě. Nutno říci, že ač se jednalo o závod hobby jezdců, sešla se zde velmi kvalitní konkurence. Na startovní čáře se tak objevila například jména jako Pavel Padrnos nebo René Andrle, oba účastníci minulých ročníků Tour de France. Největší osobností této sportovní události však byla účast letošního vítěze Stanley cupu a velkého milovníka cyklistiky, slovenského obra Zdena Cháry působícího ve službách týmu NHL Boston Bruins. Tento absolvoval celý závod a obsadil 21. místo, když za vítězným Kejval zaostal pouze o několik desítek vteřin.    

Vrcholem celé 46. Velké ceny města Hradce Králové však byl závod kategorie Elite, který je vždy přehlídkou nejlepších českých cyklistů, které doplňují další účastníci ze zahraničí. Letos se tak na okruh, se startem i cílem na Ulrichově náměstí, postavil namátkou jak domácí tým PSK Whirlpool-Author, tak i jejich největší rivalové z pražské Dukly a poměřit se s českou špičkou dorazil například i německý tým Thüringen Energie. Nutno říci, že tento závod, který probíhá za podpory města Hradec Králové, vyšel domácím jezdců na výbornou. Jíž od začátku svou aktivitou dokazovali divákům, že zaslouženě patří na výsluní české cyklistiky a tu pak proměnili ve vítězství, které si pro letošní rok z Ulrichova náměstí odnesl Stanislav Kozubek. Nezbývá tak, než se těšit na další ročník, ve kterém organizátoři zajisté opět připraví bohatý program pro aktivní i pasivní sportovce.

Kompletní informace ke 46. ročníku Velké ceny města Hradec Králové naleznete na www.pskcycling.cz.

Velká cena Hradce Králové Velká cena Hradce Králové

  

Autor: Vladimír Vávra

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty