Unikátní taneční festival a prosba o toleranci

perex_pleasure.jpg V sobotu 24. července bude královéhradecký Festivalpark hostit pravděpodobně největší letní taneční festival v České republice.  Na sedmi scénách bude více než 70 djs prezentovat to nejlepší ze stylů  Techno, Trance, Hardstyle a House. Celý program začne o sobotním poledni a skončí v neděli nad ránem o šesté hodině ranní, kdy utichnou poslední tóny z hangárů. Protože zvukové a světelné aparatury budou na světové úrovni (a také výkonech) prosí vedení města, pořadatelé a provozovatelé Fastivalparku  všechny obyvatele o toleranci a výjimečnou shovívavost k hluku a rytmům, které mohou být v tomto dni a noci velmi obtěžující.

Festival bude pod drobnohledem hygieniků

Krajská hygienická stanice bude celý festival společně s Národní referenční laboratoří monitorovat na několika místech a toto měření bude součástí největší hlukové studie působení hudebních festivalů, která kdy byla v ČR prováděna. První měření proběhlo v rámci Rock For People a třetí se uskuteční v rámci srpnového HIP HOP KEMPU. Celá akce připravená ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové, městem a jeho místními částmi Rusek, Věkoše-Pouchov, i provozovateli Festivalparku bude v srpnu doplněna dotazníkovým šetřením a speciálním zdravotním průzkumem. To vše by mělo přinést velmi podrobnou analýzu a model šíření hluku z Festivalparku, následně proběhnou jednání a dohody s pořadateli o možných opatřeních, která by umožnila konání akcí s co nejmenším obtěžujícím dopadem na okolí.

PLEASURE ISLAND – V ČEM BUDE JINÝ NEŽ OSTATNÍ FESTIVALY U NÁS

pleasure1_web.jpgFestival Pleasure Island k nám z Holandska přiváží tamní agentura Art of Dance a domácí promotér United Music.  Festival by se měl zásadně lišit od všech tanečních festivalů, které jsme dosud mohli u nás vidět, a to v několika směrech. O hvězdném line-upu v čele s takovými velikány jako Paul van Dyk, Markus Schulz, Tocadisco, Avicii, Gareth Emery, Rush, Dave Clarke, a 70ti dalšími djs ze světa i domova není třeba pochybovat.  Pojďme se tedy podívat, co se pro všechny fanoušky taneční muziky a kvalitní zábavy chystá.

Festival potrvá celých 18 hodin, odstartuje v sobotu úderem poledne, a skončí druhý den v 6 hodin ráno. Díky tomu si budou návštěvníci moci užít prakticky celé odpoledne, večer a noc v areálu festivalu, což dodá festivalu zcela unikátní atmosféru. To, že bude festival probíhat z poloviny za bílého dne je také jeden z důvodů, proč všech 7 scén bude řešeno na domácí poměry netradičně kreativně. Každá hudební stage bude mít speciální design, pro který bude využito prostorové lešení v kombinaci s dekoracemi, které budou dovezeny právě z Holandska.  Na celém festivalu tak bude použito 100 tun prostorového lešení, a ty nejmodernější audio-vizuální technologie.

Hlavní stage, kterou vidíte na obrázku, bude na domácí poměry naprosto impozantní dílo. Se svojí šířkou 70ti metrů, a výškou dosahující 16 metrů bude jistě největší hudební scénou, která byla u nás na festivalu postavena.  Kromě několika LED obrazovek nabídne zvukový aparát L´Acoustics o výkonu 130 kW. Naproti této scéně pak bude vybudována VIP terasa s barem a vlastními toaletami.

L´Acoustics systém bude použit také na druhé venkovní stagi Reset Hardstyle Techno Masters  a Pure Trance scény se budou nacházet ve velkokapacitních stanech, které se již více než týden staví. Klubové stage Mecca, Fabric a Studio 54 pak najdete ve vyzdobených hangárech. Na těchto pěti scénách bude použit zvukový sytém Funktion One, který bude přivezen z Anglie, a který jste měli šanci zažít na minulé Transmission.

Kromě těchto unikátních scén nabídne Pleasure Island maximální komfort pro tisíce návštěvníků, kteří se na festival chystají nejen z ČR, ale i okolních zemí.  K dispozici bude přes 100 metrů velkokapacitních barů, koktejlový bar, kavárna, 30 metrů stánků s občerstvením, dostatečný prostor pro odpočinek, thajské masáže, stánky s merchandise, a další zábavné aktivity. Vedle toho potkáte na festivalu kouzelníky, kartářky, věštkyně a další umělce. I dlouhodobá předpověď počasí vypadá více než příznivě, což slibuje zcela jedinečné zážitky a unikátní atmosféru, kterou zažijete pouze na tomto festivalu.

pleasure_web.jpg

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty