Témata roku

Královéhradecký rok ženy 2013

Rok_zeny.jpg Královské věnné město Hradec Králové naváže v roce 2013 na historické tradice a odkaz královny Elišky Rejčky. Na těchto stránkách najdete v průběhu celého roku - Královéhradeckého roku ženy 2013 - tipy k trávení příjemných chvil ve městě, ať už jste žena, nebo muž, který hledá inspiraci pro svoji manželku, maminku, dceru, přítelkyni - královny svého srdce.

 

Královéhradecký rok Labe 2012

Logo Roku Labe Řeky byly a jsou zdrojem života, jejich břehy přitahují dění říše živočišné i lidské. Připomeňme si jejich důležitost a navštivme je jako místa tepající ruchem současného dění, i vybízející k zastavení a strávení chvil oddychu. Hradec Králové Vám na březích řek v roce 2012 nabízí: unikátní kolesové parníky, z jejichž paluby se můžete dotýkat vodní hladiny, nábřežní promenády, mnohokrát do roka oživlé společenským děním, mosty různých architektonických stylů od 19. století po současnost, přístupné náplavky kde můžete posedět a nohy nechat smáčet v řece, městský jez „Hučák“ s veřejnosti přístupnými vodními turbínami, expozice Muzea východních Čech v budově na nábřeží, jízdu turistickým vláčkem po nábřežích a romantických zákoutích města, nádherné Jiráskovy sady na soutoku Labe a Orlice, kde postojíte na výběžku sevřeném mohutnými vodními toky. Vychutnejte si volné chvíle v Hradci Králové městě na soutoku, městě na Labi a Orlici, městě plném zeleně a vody.

 

Rok rodiny (2011)

perex_rok_rodiny.jpg Rok 2011 je v Hradci Králové vyhlášen Rokem rodiny. Město tak navazuje na své vítězství v soutěži Obec přátelská celé rodině v roce 2009 a několikanásobné umístění v čele žebříčku nejlepších míst pro život. Smyslem Roku rodiny v Hradci Králové je ještě více rozvíjet dlouhodobé úsilí města o to, aby se zde dobře žilo skutečně všem generacím.

 

Rok architektury (2010)

Rok architektury Město Hradec Králové má z hlediska české moderní architektury a urbanismu výjimečné postavení. Nejméně třikrát bylo ohniskem progresivní tvorby.

 

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty