Sdružení

MĚSTO HRADEC KRÁLOVÉ JE ČLENEM TĚCHTO SRUŽENÍ

Česká inspirace

Pod poetickým názvem Česká inspirace se představuje osm historických měst: Hradec Králové, Cheb, Jindřichův Hradec, Kutná Hora, Litomyšl, Polička, Telč a Třeboň, která si vytyčila cíl ukázat svým návštěvníkům nesmírné architektonické a umělecké dědictví a jejich bohatý kulturní život. Sdružení vydává tématické propagační materiály a každoročně také vydává kulturní kalendář akcí v jednotlivých městech. Více informací na http://www.ceskainspirace.cz/.

Královská věnná města

Město Hradec Králové je královským věnným městem stejně jako Dvůr Králové nad Labem, Chrudim, Jaroměř, Mělník, Nový Bydžov, Polička, Trutnov a Vysoké Mýto. Už od 14 století je čeští králové postupně věnovali svým ženám, královnám. Města vytvořila sdružení, které v současné době pořádá mnohé společné aktivity. Pozornost přitahuje každoroční konání Výtvarného salonu Královských věnných měst nebo volba Královny KVM. Více informací na http://www.vennamesta.cz/.

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska

je dobrovolná zájmová nestranická a nevládní organizace sdružující především historické obce nebo jejich části, na jejichž území jsou zachovány významné kulturní hodnoty, zejména nemovité památky. Vzniklo z iniciativy měst v listopadu roku 1990. Činnost Sdružení se ve všech aspektech soustřeďuje na uchování, ochranu a trvalou využitelnost našeho kulturního dědictví. Více informací na http://www.shscms.cz/.

  

Tipy odjinudZde představujeme zajímavé tipy na kulturní, sportovní a společenské akce, které se konají ve městech sdružených ve svazcích Česká inspirace a Královská věnná města, v turisticky významném území Hradecko a v neposlední řadě zde najdete i tipy ze sousedních Pardubic.

  

  

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty