Sborové slavnosti • Czech Choir Festival • Hradec Králové 2014

Sbororové slavnosti [9. červen 2014]  Desáty ročník byl bilanční, jedenáctý vstupuje do druhé dekády v novém pojetí. Festival Sborové slavnosti • Czech Choir Festival se díky jedinečné dramaturgii už několik let řadí k největším a nejprestižnějším festivalům tohoto oboru v České republice, pořadatelé z vokálního souboru Gentlemen Singers si přejí, aby prestiž byla mezinárodní.

Letošní 11. ročník s komiksovym plakátem, na němž mládež tlačí do kopce kárku s Dvořákovou bustou, bude oslavou chlapeckého sborového zpívání a jeho více jak třicetileté znovuobnovené tradice ve střední Evropě. Publiku v Hradci Králové a dalších partnerskych městech se představí špičkové chlapecké sbory z České republiky a Maďarska. „Zvláštním hostem festivalu bude světově prosluly Riga Dom Cathedral Boys Choir z Lotyšska,“ říká pořadatel Richard Uhlíř. Ten s Gentlemen Singers vystoupí na galakoncertu.

Program začíná ve středu 11. června dopoledne příjezdem účastníků, některé sbory absolvují koncerty v partnerskych městech již 9. a 10. června. Hradecké festivalové budou v Kostele Nanebevzetí Panny Marie 11. a 12. června vždy v 18 hodin.

V Kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí se 13. června v 18 hodin uskuteční i závěrečny galakoncert, tradiční vyvrcholení každého ročníku. „Po loňském velkolepém provedení kantáty Kytice od Bohuslava Martinů jsme letos zvolili dílo komornější a čistě a capellové, a sice cyklus V přírodě od Antonína Dvořáka. Festivalovy sbor složeny ze všech účastníků bude na zkouškách i na galakoncertě řídit renomovany česky sbormistr profesor Jiří Skopal. Právě on se vyraznou měrou zasloužil o znovuobnovení tradice chlapeckého sborového zpívání nejen v Hradci, ale i v celé České republice,“ říká Richard Uhlíř.

 

Zúčastněné sbory:

CANTEMUS BOYS' CHOIR (Maďarsko)

PUERI GAUDENTES (Praha)

CHLAPECKY SBOR BONIFANTES (Pardubice)

ČESKY CHLAPECKY SBOR, HRADEC KRÁLOVÉ

VOKÁLNÍ SOUBOR GENTLEMEN SINGERS (Hradec Králové)

 

Speciální host:

RIGA DOM CATHEDRAL BOYS CHOIR (Lotyšsko)

Webové stránky: http://www.sboroveslavnosti.cz

Fotogalerie festivalu: http://picasaweb.google.com/CzechChoirFestival

Facebook:  http://www.facebook.com/CzechChoirFestival

Twitter: https://twitter.com/CzechChoirFest

 

Sborové slavnosti - tisková zpráva

Sborové slavnosti 2014

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty