Dětský maraton již podruhé v Hradci Králové

World Marathon Challenge [16. říjen 2013]  Rotary Club Frodsham Helsby začal pořádat World Marathon Challenge v roce 2008 s cílem podpořit organizaci Save the Children, která pomáhá hladovějícím dětem. Závodu se účastní týmy dětí do 13 let, které štafetovým způsobem běží maratonskou vzdálenost 42.195 m. Týmy jsou ve složení 15 dívek, 15 chlapců a 1 kapitán (i když pravidla umožňují mít v týmu 26 – 35 závodníků). Závodníci si předávají štafetový kolík po 200metrových úsecích.

Projekt původně zaměřený na Velkou Británii se brzy rozšířil i do zahraničí a v roce 2012 uspořádal Rotary Club Hradec Králové Dětský maraton dne 16. října 2012 na atletickém stadionu Sokol. V prvním ročníku se zúčastnily 3 školy: ZŠ Sever, ZŠ Štefánikova a ZŠ Štefcova. Českým vítězem se stala ZŠ Štefcova, která časem 2:06:00 obsadila 33. místo mezi 563 týmy z celého světa. První úsek 195 m zahajují učitelé nebo pozvané osobnosti. V Hradci Králové přijal pozvání na zahájení Dětského maratonu hradecký rodák Martin Hosták. Celý závod měl úžasnou atmosféru a děti si skvělou náladu nedaly zkazit ani nepříznivým počasím.

 

Dětský maraton pořádá hradecký Rotary Club i v letošním roce. Závod se uskuteční dne 23. října 2013 opět na atletickém stadionu Sokol. Start bude ve 12 hodin. V letošním roce se v Hradci Králové zúčastní 4 týmy: k účastníkům z loňska (ZŠ Sever, ZŠ Štefánikova a ZŠ Štefcova) letos přibude ZŠ Josefa Gočára. Zároveň se letos přidají i 3 školy z Pardubic (ZŠ Benešovo náměstí, ZŠ Bratranců Veverkových a ZŠ Staňkova). Dětský maraton se Pardubicích poběží na Městském atletickém stadionu, start bude rovněž 23. října 2013 ve 12 hodin.

Rotary Club Hradec Králové tímto děkuje nejenom závodícím dětem, učitelům a ředitelům škol, ale i magistrátům Hradce Králové a Pardubic za podporu při pořádání této akce.

Všichni fanoušci jsou srdečně zváni, vstupné je dobrovolné.

  

World Marathon Challenge 2013

autor: Aleš Hýbner

  

Související odkazy:

www.detskymaraton.cz

www.savethechildren.org.uk/wmc

www.facebook.com/WorldMarathonChallenge?fref=ts 

www.savethechildren.org.uk

  

  

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty