Ročník 2011

Přehled aktualit k akcím Calendaria Regina 2011

Kompletní kalendář akcí naleznete na www.calendariumregina.cz

  

V Hradci Králové proběhl jubilejní 10. ročník akce Město na kolech

Město na kolech 2011 Jubilejní desátý ročník tradiční akce „Město na kolech“ se konal v Hradci Králové v neděli 11. září za neskutečně teplého, až tropického počasí. Start a cíl byl před budovou T-Mobile, kde se již před osmou hodinou ranní začali prezentovat první zájemci o jízdu. Pod heslem „nebudeme závodit, budeme si užívat“ se na letošní cca 6 km dlouhou trasu vydalo přes 900 účastníků na všem, co má kola a kolečka. Tuto akci uspořádala Královéhradecká krajská asociace Sport pro všechny ve spolupráci s Regionálním centrem SPV a statutárním městem Hradec Králové. Generálním partnerem akce již tradičně byla firma T-Mobile, Nadace VIA, dalšími důležitými partnery byla Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra, Okresní organizace ČSTV, firma Krčmář a syn, prodejna Kola Kulhánek, Fólie, firma KARO, Murelservis, Rádio Blaník, Český rozhlas HK, Sedmička MF dnes a další menší partneři.

 

Slavnosti královny Elišky (2. - 3. 9. 2011)

Slavnosti královny Elišky „Slavnosti královny Elišky“ budou zahájeny v 17:00 hod. v pátek 2. 9. Páteční program vyvrcholí ohňovým průvodem z náměstí Svobody na Velké náměstí, který se uskuteční ve 20:30 hod. V sobotu 3. 9. v 10:00 hod. otevře hradecký purkmistr na Velkém náměstí středověký jarmark s ukázkami starých řemesel. Současně bude zahájen na Malém náměstí  lidově-řemeslný trh. Ve 14:00 hod. dorazí na královskou tribunu před katedrálou sv. Ducha královna Eliška Rejčka se svým doprovodem. Slavnosti vyvrcholí po 19:30 hod. večerním koncertem a slavnostní ceremonií spojenou s velkým ohňovým divadlem a ohňostrojem.

 

V neděli zpestří letní korzování u řeky Labe 3. ročník Nábřeží jazzmanů

Nábřeží jazzmanů V neděli 7. 8. 2011 se na Eliščině nábřeží v Hradci Králové uskuteční 3. ročník letního jazzového podvečera. Akce, která je realizována s podporou města Hradce Králové začíná v 17:00 hodin.

 

Nábřežím vozítek s pedály pokračuje již tuto sobotu cyklus Královéhradecká nábřeží

Nábřeží šlapadel - vozítko lev Nábřeží vozítek s pedály aneb Mistrovství Evropy vozítek s pedály - to je název divácky úspěšné akce, která obohatí život na královéhradeckých nábřežích a v ulicích centra města Hradec Králové. V sobotu 16. července 2011 se návštěvníci mohou těšit na závody plné zábavy, ale také dramatických okamžiků. Jedná se o klání tzv. šlapohybů různých parametrů a designových úprav, které jsou zároveň vhodné i pro hendikepované občany, kteří se mohou se svým upraveným vozítkem také zúčastnit.

 

Festival Rock for People začíná už za pět dní: nabídne mimo jiné divadelní program a 15 tisíc míst pod střechou

Rock for People divadlo Praha, 27. června – I když se na hlavních pódiích – t-music stage, Staropramen Cool Lemon stage a Evropa 2 stage – vystřídají na nadcházejícím festivalu Rock for People kapely jako Pendulum, My Chemical Romance, Paramore nebo Sum 41, mnoho ze tří desítek tisíc očekávaných návštěvníků bude vzpomínat i na nehudební program ve Festivalparku. Právě na runwayi a v zákoutích areálu se plánuje (anebo jen očekává) několik desítek divadelních představení, špektáklů nebo spontánních hudebních vystoupení. Loni takto na Rock for People proběhla asi desítka jam sessions mezi lidmi, letos je ohlášeno podobných programových bodů dvakrát tolik.

 

Začínají Sborové slavnosti Hradec Králové 2011

Sborové slavnosti Hradec Králové - děti Ve dnech 8. – 11. června 2011 se za finanční podpory statutárního města Hradec Králové, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury České republiky uskuteční osmý ročník mezinárodního festivalu Sborové slavnosti • Czech Choir Festival • Hradec Králové 2011 .

 

Na hradeckém rynku a nejen tam

Folklórní festival se v sobotu 4. června setkáte s lidovými tanci a písničkami. Po celý den se konají pořady jubilejního XX. ročníku Folklorního festivalu Pardubice – Hradec Králové. Nechte se zlákat a vyberte si podle chuti, podrobné informace najdete na www.folklornifestival.cz .

 

Na jednom břehu 2011

Na jednom břehu Letošní devátý festivalový ročník přiváží tři zahraniční a sedm českých kapel, přičemž tři festivalové pre-koncerty se odehrají v malých alternativních scénách v centru Hradce Králové. Dramaturgický výběr se drží osvědčených pravidel – intuice, komunikace a zpětná vazba. Všichni spolu a každý sám za sebe. Směs žánrově odlišných kapel se společným jmenovatelem – autentické emoce a etnická paměť vyjádřená v hudbě, v imaginaci textu a jevištním projevu.

 

Oslavte první máj s jazzem a swingem

Středoevropský jazzový most Hradecká kulturní a vzdělávací společnost ve spolupráci s městy Banská Bystrica, Salgótarján a Tarnów za podpory Mezinárodního Visegrádského Fondu, Královéhradeckého kraje a statutárního města Hradec Králové pořádají v neděli 1. května jubilejní 10. ročník festivalu STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST . Předmětem i cílem tohoto hudebního projektu je vzájemné setkávání a prezentace dixielandových a jazzových formací ze všech čtyř visegrádských zemí v rámci společného konceptu UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL (koncerty v partnerských středoevropských zemích jsou postaveny právě na výměně jazzových kapel, čímž obohacují kulturní a společenský život v jednotlivých místech konání festivalu).

 

Stále rozmýšlíte, kam letos na dovolenou? Inspirujte se nabídkou veletrhu Infotour a cykloturistika

Infotour Veletrh již tradičně proběhne v kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové ve dnech 18. - 19. 3. 2011. Letošním tématem je „Rodinná turistika“. Veletrh již tradičně představuje možnost představit návštěvníkům i odborné veřejnosti aktuality z oblasti cestovního ruchu, seznámit je s nabídkou regionů, krajů i měst a dále prezentovat novinky cestovních kanceláří, lázní nebo wellness a ostatních volnočasových center.

 

Přehled akcí Calendarium Regina 2011

Calendarium Regina Představujeme přehled akcí Calendaria Regina pro rok 2011. Kompletní přehled akcí vč. stručných informací a kontaktů na pořadatele naleznete na stránkách www.CalendariumRegina.cz . Staňte se také fanouškem Calendaria Regina i na sociální síti Facebook - www.facebook.com/CalendariumRegina .

 

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty