Ročník 2010

Přehled aktualit k akcím Calendaria Regina 2010

1    Následující   ››

Rock for People získal prestižní Greener Festival Award a má termín na 2011

Rock for People Další novinky hlásí festival Rock for People zhruba 260 dní před svým dalším ročníkem. Tou nejdůležitější je získání prestižního a v zahraničí zároveň jediného relevantního ocenění Greener Festival Award for 2010 pro „zelený a čistý festival“. Na plnění velmi náročných kritérií vypsaných stejnojmennou organizací (www.agreenerfestival.com) dohlíželi její zástupci osobně; o to větším úspěchem je označení „Green & Clean“, které zástupci Rock for People osobně převzali 18. listopadu v Londýně.

 

Čekání na Václava - VII. festival velkých malých divadel

Čekání na Václava Sedm let už začátek každé nové divadelní sezony patří v Klicperově divadle měsíčnímu divadelnímu festivalu ČEKÁNÍ NA VÁCLAVA, který je především šancí pro tzv. velká malá divadla ze všech koutů České republiky. Domácí soubor Klicperova divadla také rozehrává širokou nabídku svých představení, takže ve dnech 28. září až do 28. října 2010 čeká diváky na padesát představení, z toho bude téměř polovina patřit hostujícím souborům. Pozvání přijali divadelníci ze Zlína, Mladé Boleslavi, Pardubic, Brna, Ostravy, Ústí nad Labem, Prahy a jeden host ze Slovenska – bratislavské Štúdio S+L. Mezi hlavní doprovodné akce patří už tradiční koncert písničkáře Karla Plíhala a dvě výstavy v Galerii U Klicperů.

 

Svatováclavská přehlídka koní - oslava státního svátku Dne české státnosti

Svatováclavská přehlídka koní Biskupství královéhradecké, Magistrát města Hradec Králové a Hřebčín Equus Kinsky si vás dovolují pozvat u příležitosti oslavy státního svátku Dne české státnosti – Slavnosti svatého Václava na již tradiční přehlídku koní, kočárů a dobových kostýmů. Součástí programu přehlídky je také žehnání koní, na které si majitelé koní mohou přivést své koně.

 

Královéhradecké krajské DOŽÍNKY 2010

Dožínky 2010 To nejlepší z produkce našich zemědělců a potravinářů, řada atrakcí a stánků a také spousta doprovodných kulturních akcí pro malé i velké – takto lze ve stručnosti charakterizovat hlavní body programu Královéhradeckých krajských dožínek, které se letos uskuteční již posedmé. Tato tradiční a významná událost, kterou každoročně navštíví přes 30 tisíc návštěvníků, se uskuteční ve dnech 17. a 18. září 2010 v Šimkových sadech v Hradci Králové.

 

Velká inventura – Divadelní nářez

Divadelní nářez Již pošesté občanské sdružení POCO A POCO ANIMATO ve spolupráci s o. s. Nová síť představuje v Hradci Králové putovní festival nezávislé tvorby Velká inventura. Festival nenavštěvuje pouze různá města České republiky, specialitou královéhradecké přehlídky je i putování v rámci samotného města. V Hradci Králové se tak přehlídka po Centru Mladých v Malšovicích či Šrámkově statku v Pileticích druhým rokem koná v Jiráskových sadech. V pátek 10. a sobotu 11. září tak tento nejromantičtější park ožije současným divadlem a hudbou.

 

Podrobný program CIAF 2010

CIAF Představujeme vám program 17. ročníku letecké přehlídky CZECH INTERNATIONAL AIR FEST 2010. Více informací naleznete přímo na stránkách CIAF www.airshow.cz .

 

Hip Hop Kemp představuje kompletní festivalový program

Hip Hop Kemp Za několik dní startuje warm-up party devátého ročníku festivalu Hip Hop Kemp, po němž budou následovat tři dny narvané hudbou, tancem, graffiti a rozmanitým doprovodným programem. A protože víme, že se již nemůžete dočkat příštího víkendu a chcete mít přehled o všem, co se bude ve Festivalparku dít, zveřejňujeme kompletní program celého Hip Hop Kempu - všechny stage, warm-up party, breakdance aréna a doprovodý program! Bude to velký!

 

Program Slavností královny Elišky je připraven

perex_eliska.jpg „Slavnosti královny Elišky“ budou zahájeny v pátek 3. 9. v 17:00 hod. Páteční program sestavený z vystoupení hudebníků, kejklířů či divadelníků završí ohňový průvod z náměstí Svobody na Velké náměstí, kde se uskuteční ohňová show. V sobotu 4. 9. v 10:00 otevře hradecký purkmistr na Velkém náměstí středověký jarmark s ukázkami starých řemesel, která bude předvádět kovář, tesař, tkadlec, šmejdíř, pregéř, pasíř, hrnčíř, dráteník a další. Současně bude zahájen na Malém náměstí  lidově-řemeslný trh. Ve 14:00 hod. dorazí na královskou tribunu před katedrálou sv. Ducha královna Eliška Rejčka se svým doprovodem. Slavnosti vyvrcholí ve 20:00 hod. večerní ceremonií spojenou s velkým ohňovým divadlem, na které naváže slavnostní ohňostroj.

 

Mistrovství světa v Hradci Králové

DSC01718.JPG Minulý víkend proběhla v Hradci Králové doposud největší skate slalomová akce u nás. Na třídenní Mistrovství světa se sem sjelo devadesát nejlepších jezdců z 16 zemí světa. Páteční Giant slalom u Vysokého Chvojna málem celý propršel, ale nakonec v jednom zkráceném kole zvítězil Joe McLaren z USA, z Čechů byl nejlepší Petr Janoušek na vynikajícím 5. místě.

 

Mistrovství světa skateboardingu v Hradci Králové

perex_skateboarding.jpg Víkend v Hradci Králové bude patřit skateboardingu - WORLD Championships Slalom Skateboarding 2010 / Mistrovství světa ve slalomu na skateboardu. Méně známá odnož skateboardu, kterou však celý skateboardding v šedesátých letech v USA začínal. Od roku 1979 se jezdil oficiálně i v Československu ale v devadesátých letech došlo k přerušení a znovu se jezdí Český pohár od roku 2006. Pořadatelem je Agentura CTM, která organizovala po tři roky mezinárodní závody v Poličce. Pro letošní rok se po odřeknutí pořadatele v Rakousku uvolnila kandidatura pro Českou republiku a Agentura CTM byla vybrána pro jeho organizaci. Teprve po páté se tak uskuteční Mistrovství světa v Evropě a vůbec poprvé v České republice.

 

Již v neděli představí nové sochy Nábřeží sochařů

perex_n__b__e____.jpg Od neděle 25. 7. opět ožije jedno z královéhradeckých nábřeží. Nové sochy, které vznikají v rámci Hořického sochařského sympózia tentokrát pro Hradec Králové tvoří čtyři sochaři z Polska, Nizozemí, Číny a České republiky. V rámci vernisáže, která začíná na Tylově nábřeží a Pražském mostě v neděli 25. 7. 2010 ve 21:00 hodin, se můžete těšit na vystoupení Filharmonie Hradec Králové. Chybět nebude ani tradiční závěrečný ohňostroj.

 

Sborové slavnosti HK potvrdily svou vysokou úroveň mezi pěveckými festivaly

perex_slavnosti2010.jpg Ve dnech 9. – 13. června se v Hradci Králové a dalších třech městech regionu uskutečnil sedmý ročník mezinárodního festivalu sborového zpěvu s novým názvem Sborové slavnosti • Czech Choir Festival • Hradec Králové 2010. Zúčastnily se ho kromě sborů z České republiky již tradičně sbory z Polska, Maďarska a Slovenska. Také letos byl festival podporován Statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem a Ministerstvem kultury ČR a zařazen do prestižního cyklu Calendarium Regina.

 

Open Air Program 2010 má své účinkující

perex_openDER.jpg Hradec Králové - XI. ročník tradiční součásti festivalu Divadlo evropských regionů Open Air Program letos zaznamená řadu organizačních a dramaturgických změn. Královéhradecké občanské sdružení Poco a poco animato přebírá po 10 letech fungující a zavedený festival, který v posledních deseti červnových dnech přitahuje tisíce návštěvníků do centra města. Hlavní myšlenkovou linií je pro nás, z letos téměř 200 přihlášených divadelních souborů, téma třídění, vybírání a recyklace. Open air programem chceme jednak navázat na dosavadní tradici bohaté nabídky festivalového programu a zároveň představit divákům přesahové divadelní a umělecké žánry a také nejúspěšnější divadelní projekty letošní sezóny, které se urodily mimo síť kamenných divadel.

 

Do Hradce Králové přijedou lidoví řemeslníci, cvičená blecha a nebezpečný lev

perex_nabrezi.jpg Na Tylovo nábřeží do Hradce Králové přijedou v sobotu 10. a v neděli 11. července lidoví řemeslníci z celé České republiky a zahraničí. Od 11 do 18 hodin se na břehu Labe před Pedagogickou fakultou uskuteční už pošesté „Nábřeží řemeslníků“. Výrobci předvedou svůj um, nabídnou k prodeji originální výrobky a zapojí zvídavé děti do tvůrčí práce. Tylovo nábřeží se na celý víkend změní v tvůrčí dílnu, kde budou děti kroužit hrnečky, kovat na kovadlině, zdobit perníky a vyrábět prstýnky. Poprvé bude tradiční akce dvoudenní a s bohatým doprovodným programem.

 

Festivalový červen pokračuje Sborovými slavnostmi

Sborové slavnosti Sborové slavnosti • Czech Choir Festival • Hradec Králové je nový název tradičního festivalu, který již sedmým rokem v Hradci Králové vítá pěvecké sbory nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Letos do srdce Evropy přijaly pozvání sbory z Polska, Maďarska a Slovenska.

 
1    Následující   ››

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty