Putovní výstava Na cestě již od 9. července v Artkině Centrál

obrázek Na cestě V rámci sdružení Česká inspirace, ve kterém je mezi dalšími sedmi historickými městy i Hradec Králové, se do Artkina Centrál stěhuje putovní výstava malířky a fotografky Lucie Suché s názvem Na cestě. Od 9. do 31. července se tak můžete díky krásným malbám projít netradičně městy České inspirace. Výstava je otevřena ve foyeru kina denně od 15 do 22 hodin.

Na cestě pozvánkaČeská inspirace

předstvuje 8 historických měst - Hradec Králové, Cheb, Jindřichův Hradec, Kutná Hora, Litomyšl, Polička, Telč a Třeboň, která si vytkla za cíl, ukázat návštěvníkům architektonické a umělecké dědictví a bohatý kulturní život jednotlivých měst. Dnes je česká inspirace evropským pojmem v oblasti kultury spojené s cestovním ruchem. Nechte se inspirovat i Vy a přijměte pozvání k návštěvě.  Prožijete nezapomenutelné chvíle při hudebních a divadelních festivalech, tanečních přehlídkách a zajímavých výstavách.

www.ceska-inspirace.cz

  

Lucie Suchá

Narodila se v Berouně v roce 1968. Vystudovala gymnázium. Nějaký čas strávila studiem medicíny (první kresby na okraji poznámek). A nakonec podruhé odmaturovala jako radiologický laborant. Malovat začala potom, co dostala od svého muže pod stromeček olejové barvy. První obraz vznikl v létě r. 1989 na chatě pod hradem Týřovem a do dnešního dne jich namalovala již přes tři sta. Staré okenní rámy, které jsou pro její obrazy typické začala používat po té, co jeden z obrázků jakoby namíru přesně zapadl do starého sklepního okýnka u domku manželových rodičů.

Od roku 1992 již uspořádala 30 samostatných výstav.

Obrazy v soukromých sbírkách - Německo, Holandsko, Itálie, Slovensko, Japonsko, Mexiko, USA a Česko (tam nejvíc).

Lucie dále navrhovala loutky, které vyřezával její manžel Tomáš Suchý. Malovala obrazy ke starým kramářským písním, které občas s kapelou - Apači z pavlače - zpívávala.Falešně, ale s láskou. Navrhla obaly na CD Ponožky pana Semtamťuka, Pavlína Jíšová a přátelé, Brzdaři, Pohádky z kouzelné mošny atd. Neúnavně fotografuje (několik cen časopisu Photo-life).

Je členkou fotografického klubu „Berounští fotorici“, s kterým pravidelně vystavuje. Aktivně se podílílela na činnosti Kaleidoskopického sdružení DĚTI i KMETI pořádajícího Jarní hry v Radouši a Podtýřovskou matračku na Berounce. Vychovává tři syny Mikuláše, Huberta a Jáchyma. Vede domácnost svému muži. V.r.2010 zkončila mateřskou dovolenou, půl roku byla nezaměstnaná.V té době udělala své první litografie v dílně Jiřího L9py v Praze na Újezdě v Říční ulici.  Nyní zase pracuje  jsko radiologická laborantka  na mamografu v Berouně a v berounské nemocnici, kde pracovala od r. 1998 a její obrazy byly k  vidění na chodbě RDG oddělení.

www.luciesucha.com

  

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty