Procházkové okruhy městem Hradec Králové

prochazkovy_okruh_perex.jpg Chcete-li navštívit nejkrásnější místa v Hradci Králové a poznat trochu z jeho historie, vydejte se po některém ze 4 procházkových okruhů. Hradec Králové bývá nazýván „učebnice architektury pod širým nebem“, protože architektonické památky města mapují období od gotiky až po současnost. Procházkové okruhu jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města. Na každé trase najdete orientační stojany v uvedené barvě s informacemi o nejzajímavějších stavbách, které můžete kolem sebe vidět. Navíc si můžete porovnat, jak město vypadalo před lety, díky historickým fotografiím na stojanech prvního, druhého a třetího okruhu. Pro zvídavé děti je připravena brožurka Hradec Králové hrou a příznivci chytrých mobilních telefonů se mohou zapojit do outdoorové hry Munzee. Druhý, třetí i čtvrtý okruh můžete projet i na kole.

Mapa_Vsechnyokruhy_s_popisky_LEGENDA_zmensena___vod.jpg
Prochazkove okruhy - mapka ke stažení

 

Historické město – Procházkový okruh I. – barva hnědá

Historické město - úvod

Trasa po historickém městě v délce 2,5 km trvá vycházkovou chůzí přes 1,5 hodiny. První z celkem 13 zastavení naleznete před Turistickým informačním centrem na Velkém náměstí poblíž Katedrály sv. Ducha. Při procházce starým městem a jeho romantickými zákoutími poznáte to nejlepší z gotiky, renesance a baroka.Salon republiky ­– Procházkový okruh II. – barva stříbrná

Muzeum východních Čech

Trasa po moderním městě v délce 3,5 km trvá vycházkovou chůzí přibližně 2 hodiny. První z celkem 11 zastavení naleznete před Muzeem východních Čech na Eliščině nábřeží. Při procházce po monumentálních nábřežích a pěších bulvárech snadno pochopíte, proč si díky unikátnímu urbanistickému konceptu a stavbám Kotěry, Gočára a dalších významných architektů na začátku 20. století město vysloužilo označení Salon republiky.Pevnost – Procházkový okruh III. – barva červená

Pevnost

Trasa po místech bývalé barokní pevnosti v délce 5,5 km trvá vycházkovou chůzí přes 2,5 hodiny. První z celkem 11 zastavení naleznete před Muzeem východních Čech na Eliščině nábřeží. Z barokní pevnosti, která byla po bitvě v roce 1866 u Hradce Králové zrušena, se dochovalo jen málo pozůstatků, procházkový okruh Vás provede po 20 z nich.
Současná architektura – Procházkový okruh IV. – barva černá

Studijní a vědecká knihovna

Trasa po architektuře konce 20. a začátku 21. století v délce 7 km trvá vycházkovou chůzí přibližně 3 hodiny. První z celkem 12 zastavení naleznete nad labskou náplavkou na náměstí Svobody. Neváhejte a vstupte např. do moderních prostor Terminálu hromadné dopravy či Studijní a vědecké knihovny anebo vnímejte osvěžující zeleň Šimkových sadů či Jižních teras uprostřed pulsujícího města.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty