Premiéru filmu Všechny moje děti navštíví i kardinál Duka

Bio Central [19. březen 2014]  Příběh skutečné odvahy, lásky, odhodlání a lidskosti ukazuje nový slovenský dokument Všechny moje děti o farářovi Mariánovi Kuffovi z farnosti v Žakovcích. Jeho „dětmi“ jsou ti nejchudší, ale i bývalí vězňové, drogově závislí a bezdomovci z romských osad na východním Slovensku. Premiéru dokumentu v Biu Central navštíví ve středu 19. března náměstkyně primátora Ing. Anna Maclová i kardinál Dominik Duka.

„Nemilujte lidi podle zásluh, ale podle jejich potřeb,“ je základní životní motto Mariána Kuffy. Jeho „žakovský zázrak“ znají daleko za hranicemi Slovenska. V uplnyulých dvaceti pěti letech vybudoval v Žakovicích s bývalými vězni, bzdomovci a drogově závislými nový domov pro mentálně a tělesně postižené seniory, pro osamělé matky, týrané děti, bývalé prostitutky a mladistvé, kteří se po opuštění dětského domova ocitli na ulici. Ti všichni si prošli peklem a jedině zde mohou najít pomocnou ruku.

Naučili se péct chleba, starají se o chod farmy, chovají zvířata a pěstují brambory i obilí. Dokonce se naučili rozebírat staré stavby a získaný materiál pak rozdávají chudším, kteří ho mohou dále použít ke stavbě nových domů. Z bývalých vězňů, prostitutek a drogově závislých se tak stávají úplně noví lidé, kteří jsou schopni se vrátit do normálního života a být užiteční pro potřebné.

Příběh Mariána Kuffy a jeho „dětí“ je plný autentických svědectví, ale i dramatických a překvapujících zvratů. Pomalu, krok za krokem se vžíváme do životních osudů jednotlivých rodin a začínáme vidět vše jinou optikou. A i v tom je poselství tohoto filmu – nutí nás vidět nezavírat oči, soucítit s těmi, které už jsme pomalu přestali vnímat jako lidské bytosti a zamýšlet se nad tím, co skutečně znamená právo na život a jaké jsou hodnoty současného světa.

Záštitu nad promítáním dokumentu v Hradci Králové převzala náměstkyně primátora Anna Maclová. Ta přijde premiéru filmu do Bia Central uvést společně s hradeckým rodákem kardinálem Dominikem Dukou. 

Mimo filmu si diváci budou moct také pochutnat na romských specialitách, uvidí také ukázku tradičních tanců a ve dvoraně si budou moci prohlédnout výstavu fotografií z osady.

Více informací:

Ilona Machová, pr@biocentral_cz, tel.: 777 447 566, www.biocentral.cz

Informace pro média přímo od distributora: www.vsetkymojedeti.eu

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty