Přehlídka „OTEVŘENO“ Adalbertinum, Hradec Králové

Přehlídka Česká pantomima má ve světě silný kredit. Za více jak padesát let se zapsali do historie jména Ladislav Fialka, Ctibor Turby, Boris Hybner, Boleslav Polívka ale i přehlídka OTEVŘENO.  Národní přehlídka pantomimy a pohybového divadla navazuje na předchozí ročníky přehlídek v Kolíně a někdejší národní přehlídky amatérské pantomimy, které se 1966 - 1987 konaly v Litvínově. Posláním přehlídky OTEVŘENO je podporovat a rozvíjet novou tradici a přispět tak k oživení pantomimy a českého divadla. Mezikrajová přehlídka bude 19. 3. 2011 v prostorách ADALBERTINA v Hradci Králové.

XVI. OTEVŘENO

Národní přehlídka pantomimy a pohybového divadla

pod záštitou České komise pro UNESCO za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, krajů Středočeského Královehradeckého, Plzeňského, Magistrátu města Hradce Králové a Městského úřadu v Kolíně

19. března 2011 Hradec Králové

26. března 2011 Plzeň

22. - 24. dubna 2011 Městské divadlo Kolín

Pořadatelé Evropské centrum pantomimy neslyšících o.s. NIPOS-ARTAMA a Městské divadlo v Kolíně

Přehlídka bude šestnáctým, společným setkáním souborů pracujících v oblasti pantomimy a pohybového divadla handicapované i běžné populace. Přehlídky se pravidelně účastní 180 – 250 účastníků.

  

DRAMATURGIE: Otevřeno je koncipované jako nesoutěžní přehlídka se širokým přesahem do pohybového divadla a tance. Pořadatele chtějí podpořit současné zejména výtvarné pojetí těchto žánrů. Důležitým článkem přehlídky jsou rozborové semináře, kde se klade důraz na oboustrannou diskusi. To jsou představení, která v minulém roce byla zajímavá a inspirující. Pořadatelé plánují pracovní setkání (dílnu) se zaměřením na témata: osvětlení na jevišti, režijní postupy pantomimických a pohybových představení.

HOSTÉ PŘEHLÍDKY: V minulých ročnících se jako hosté přehlídky zúčastnili: Daniel Gulko z Kanady, John Mowat z Anglie, Nola Rae z Anglie, Pierre Byland ze Švýcarska, Rames Meyyappan ze Singapuru, Drake Neninger z Kuby, Ruben Peguero z Dominikánské republiky ale také Boleslav Polívka, Ctibor Turba, Divadlo CONTINUO, Boris Hybner , skupina Cvoci, Miřenka Čechová s Radimem Vizváry a další

  

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty