Pohár mistryň evropských zemí v halovém pozemním hokeji

Slavia_Abbeville.JPG Pozemní hokejistky TJ Slavia Hradec Králové se zúčastnily ve dnech 24. – 27. 2. 2011 Poháru mistryň evropskýc zemí skupiny B, konaném ve francouzském Abbeville. 8 vítězných halových družstev z Rakouska, Česka, Dánska, Belgie, Ruska, Anglie, Skotska a domácí Francie hrálo ve dvou skupinách. Slávii  postupový klíč učil rakouský Arminen, belgický La Gantois a dánský Slagelsese.

Po prohře s budoucím vítězem, týmem Rakouska 1:4, a vítězství s belgickým a dánským týmem 3:2, klíč Slavii přidělil anglického mistra. Družstvo Leicesteru, které v loňském roce sestoupilo z elitní A skupiny pekelně zatápělo našim hráčkám zejména v prvním poločase, po kterém vedl 2:1. Dvě slepené branky ve 27. minutě však dostaly naše hráčky do kolen a pokus o závěrečný zvrat přinesl pouze čtvrtý zásah v české síti. Český mistr se nicméně za svůj výkon stydět nemusí. Výmluvný byl pohled na anglické hráčky po konci utkání - radovaly se jako kdyby postoupily do A divize. V závěrečném zápase sice Slavia prohrála s ruským St. Petersburgem, ale bodový zisk ji stačil na konečné krásné 5. místo na turnaji. Výborný dojem tento mladý tým zanechal v divácích i pořadatelích turnaje.

  

Úkol, který si tým Slavie před šampionátem dal, a to udržení B divize pro českou republiku i pro příští rok a vybojování co možná nejlepšího výsledku byl splněn . Maximum odvedly jak hráčky, trenéři i celý realizační tým. Akce se realizovala za finanční spoluúčasti Magistrátu města Hradec Králové a firmy Veolia – Královéhradecká provozní a.s.

Více informací a fotografií z turnaje lze nalézt  na webových stránkách pozemních hokejistů: www.ph-slaviahk.cz

  

autor: Ing M. Nejedlý

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty