Open Air Program 2010 má své účinkující

perex_openDER.jpg Hradec Králové - XI. ročník tradiční součásti festivalu Divadlo evropských regionů Open Air Program letos zaznamená řadu organizačních a dramaturgických změn. Královéhradecké občanské sdružení Poco a poco animato přebírá po 10 letech fungující a zavedený festival, který v posledních deseti červnových dnech přitahuje tisíce návštěvníků do centra města. Hlavní myšlenkovou linií je pro nás, z letos téměř 200 přihlášených divadelních souborů, téma třídění, vybírání a recyklace. Open air programem chceme jednak navázat na dosavadní tradici bohaté nabídky festivalového programu a zároveň představit divákům přesahové divadelní a umělecké žánry a také nejúspěšnější divadelní projekty letošní sezóny, které se urodily mimo síť kamenných divadel.

Open Air Program se recykluje, třiďte s námi!

logo_calregina_male_web.jpgKaždý den od 21. - 30. června se diváci mohou těšit na více než 10 divadelních produkcí. Hrát se bude kromě atria Městské hudební síně a Radnice nově na nádvoří Nového Adalbertina a tradičně v ulicích a zákoutích starého města. Bohatý program bude také v Žižkových sadech, kde ve stanech a šapitech budou hrát divadla VOSTO5, DNO, Divadlo Líšeň, Studio Damúza a Husa na provázku. Netradičními místy pro diváky pak budou kavárny a hospody starého města nebo terasy a parkány bývalého opevnění. Specialitou budou po loňském úspěšném bytovém divadle představení v soukromých koupelnách na Velkém náměstí.

Festivalové dny budou zahájeny pravidelně odpoledními pohádkami na Letní scéně Klicperova divadla. Nově do programu zařazujeme profilové dramaturgické linie, zaměřené na současné divadelní žánry a témata. Např. tak bude jeden ze dnů věnován podobám současného tance, storytelingu neboli vyprávěcímu divadlu, site-specific projektům a dal.

Festivalové dění sledujte na http://openairprogram.blogspot.com/

open_der.jpg

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty