Naděje královéhradeckého sportu 2017

Nad__je_2017_perex.jpg [6. březen 2018]  Hradeckým sportovcům v mládežnických kategoriích se dařilo i v loňském roce. Díky mimořádným sportovním výsledkům se ti nejlepší umístili i v tradiční anketě Naděje královéhradeckého sportu 2017, ve které město Hradec Králové oceňuje mladé sportovce do 18 let. Během slavnostního večera v sále hradecké filharmonie si pro titul na pódium přišlo dvacet individuálních sportovců a čtyři sportovní kolektivy. Ve výčtu úspěchů oceněných sportovců ani v letošním ročníku nechybějí tituly a medaile z republikových, evropských i světových šampionátů. Roli patronky třináctého ročníku ankety přijala mistryně světa v hokejbalu Lucie Rejlová, v doprovodném programu se představila řada úspěšných sportovních organizací z Hradce Králové.

v kategorii jednotlivců byli titulem "Naděje královéhradeckého sportu 2017" oceněni:

  • Marika Podlucká, členka sportovního klubu Aerobic Club HIP HOP Hradec Králové a Corridoor Praha, za titul mistryně světa, mistryně Evropy a mistryně České republiky ve sportovním aerobiku,

  • Jakub Zimmer, lukostřelec Bows clubu Chimera, za titul mistra světa v 3D lukostřelbě, 3. místo na mistrovství Evropy v terénní lukostřelbě a titul mistr České republiky v halové lukostřelbě

  • Filip Firbacher, fotbalista FC Hradec Králové, za reprezentaci České republiky v kategorii U17 a postup do kvalifikace mistrovství světa

  • Andrej Lysenko, člen oddílu zápasu TJ Sokol Hradec Králové, za titul mistr České republiky žáků a dvě 1. místa v mezinárodních turnajích

  • Markéta Keprtová a Marek Souček, závodníci Klubu vodního slalomu Hradec Králové, za 1. místo na mistrovství České republiky ve vodním slalomu v kategorii C2 – mix staršího dorostu

  • Jaroslav Dvořák, hokejista klubu Mountfield HK, za reprezentaci České republiky a účast na mistrovství světa v ledním hokeji v kategorii U18

  • Ondřej Metelka, orientační běžec klubu OK 99 Hradec Králové, za dvě 1. místa na mistrovství České republiky na krátké a klasické trati a 3. místo na mistrovství Evropy v dorostenecké štafetě

  • Maxim Havlena, závodník Plaveckého klubu Sportstyl Hradec Králové, za 2 tituly mistra a 2 tituly vicemistra České republiky a 3 stříbrné medaile z Olympiády dětí a mládeže v plavání, v kategorii starších žáků
  • Lýdie Štěpánková, závodnice Plaveckého klubu Sportstyl Hradec Králové, za titul mistryně České republiky v kategorii dospělých, 2 x 1. místo na mistrovství České republiky v kategorii do 14 let a dvě 1. místa na Olympiádě dětí a mládeže v plavání v kategorii starších žákyň

  • Lucie Havrdová, závodnice SK Karate Spartak Hradec Králové, za titul mistryně České republiky SKIF a 4. místo na mistrovství Evropy SKIEF – v kategorii kata juniorky a 5. – 8. místo na mistrovství Evropy SKIEF v kategorii kumite juniorky

  • Bartoloměj Kot, rychlostní kanoista TJ Sokol Hradec Králové, za 3 tituly mistra České republiky v kategorii žáků C1 200m, C2 1000m a C2 dlouhá trať

  • Dominika Bretová, plavkyně Sportovního klubu Zéva Hradec Králové, za 1. a 2. místo na Olympiádě dětí a mládeže a 3. místo na mistrovství České republiky starších žákyň
  • Lukáš Zelba, šachista klubu ŠK ORTEX Hradec Králové, za titul mistr České republiky v kategorii H8  a 1. místo v krajském přeboru kategorie H10

  • Adéla Dörreová, hráčka TENIS – CENTRA DTJ Hradec Králové, za 2. místo na mistrovství České republiky dorostu – Pardubická juniorka a přední umístění na turnajích kategorie A žen a dorostenek

  • David Klouček, závodník oddílu taekwondo TJ Sokol Hradec Králové, za titul mistr České republiky a absolutní mistr České republiky, 1. místo na mezinárodním turnaji a celkové vítězství v Taekwondo extralize mládeže v kategorii kadet

  • Nathali Tučková, moderní gymnastka klubu TJ Slavia Hradec Králové, za 1. místo v oblastním přeboru východočeské oblasti ve víceboji, 2x 1. místo a 3. místo na mezinárodních závodech a 6. místo na Olympiádě dětí a mládeže
  • Marek Bahník, atlet TJ Sokol Hradec Králové, za titul mistr České republiky, 3. místo v mezistátním utkání a dosažení historicky druhého nejlepšího výkonu v kraji v kategorii junior v disciplíně skok vysoký

  • David Ryba, atlet TJ Sokol Hradec Králové, za 9. místo na mistrovství Evropy juniorů U20, dva tituly mistra České republiky a krajský rekord v disciplíně 110 m překážek v kategorii do 18 let

  • Jan Mokrejš, stolní tenista TJ Sokol Pražské Předměstí, za 1. místo na Olympiádě dětí a mládeže v kategorii starších žáků, titul vicemistra České republiky družstev a 3. místo na světovém poháru v družstvech a čtyřhře

    

v kategorii kolektivů byli titulem "Naděje královéhradeckoho sportu 2017" oceněni:

  • Fotbalisté FC Hradec Králové, za 2. místo v 1. lize dorostu, v sestavě: Ondřej Mach, Jaroslav Šeba, František Čech, Jan Kadlec, Josef Locker, Michal Trávníček, Dominik Hašek, Daniel Křížek, Jakub Martinec, Pavel Brůža, Robert Jukl, Daniel Kocour, Jiří Miker, Jakub Mokrejš, Jakub Petřík, Dominik Soukeník, David Vencl, Danilo Vukčevič, Roman Čáp, Ladislav Kundrt a Jakub Šípek 

  • Basketbalové družstvo žákyň TJ Sokol Hradec Králové, za titul mistryně České republiky v kategorii U12 a 1. místo na turnaji basketbalových nadějí v kategorii U14, v sestavě: Agáta Borovcová, Zuzana Felgrová, Monika Fofová, Eliška Kašparová, Magdaléna Klausová, Lucie Lindrová, Vendula Mahelová, Nela Malá, Viktoria Pagáčová, Eliška Skoumalová, Adéla Sobotková, Anna Vintrová, Klára Víšková, Natálie Vlachová, Stela Vodvárková a Laura-Francesca Wohnerová 

  • Taneční skupina CHEEKY CHEERKY klubu AC HIP – HOP Hradec Králové, za 3. místo na mistrovství světa, titul mistryně České republiky a Taneční skupina roku v kategorii děti – dance cheerleaders, ve složení: Michelle Branse, Lucie Holušková, Karolína Chmelíčková, Natálie Chrobáková, Amáta Jochecová, Karolína Klubrtová, Nicol Králová, Anna Krásová, Lucie Lánská, Michala Lášová, Erin Lenihan, Vanessa Möesnerová, Kateřina Novotná, Lucie Petrláková, Tereza Poláková, Daniela Prokopová, Simona Recová, Anežka Špliňová, Sofie Turečková, Aneta Tužilová, Anna Víravová, Dora Walterová, Aneta Zbořilová a Eliška Zemanová

  • Fotbalový tým ZŠ Sever Hradec Králové, za 1. místo v okresním, krajském i republikovém finále fotbalového turnaje pro žáky základních škol McDonald's Cup, v sestavě: Matouš Benedikt, Adam Binar, Daniel Číža, Matyáš Drábek, Vojtěch Hrnčíř, Jan Chaloupek, Petr Chudý, Adam Pumr, Tomáš Hůla, Jakub Šťastný a Sebastián Gazsi

   

Foto - naděje 2017.jpg

foto: Ondřej Littera

   

V doprovodném programu se na akci Naděje královéhradeckého sportu každoročně představuje řada špičkových sportovců i úspěšných královéhradeckých sportovních i kulturních organizací. Letos vám své umění předvedli Taneční skupina T-BASS, oddíl taekwondo TJ Sokol Hradec Králové, Orel jednota Hradec Králové - sportovní šerm, , oddíl zápasu TJ Sokol Hradec Králové, stepaři Tap Dance Company Avalanche, Nozomi Dojo – ukázky bojových umění a klub aerobiku a mažoretek A – TEAM Hradec Králové.

Hudební seskupení Základní umělecké školy Střezina kromě krásného hudebního vystoupení doprovázelo také celý slavnostní večer vlastní fanfárou, kterou hudebníci zahráli všem oceněným sportovcům přicházejícím na jeviště.

   

Úspěchy a sportovní výsledky sportovců a kolektivů v kategoriích mládeže do 18 let město Hradec Králové oceňuje každoročně. Konkrétní jména oceněných navrhuje výběrová komise složená ze zástupů města, Královéhradecké unie sportu a sportovních novinářů z regionu. Tento návrh následně sportovní komise rady města projedná a doporučí ke schválení radě a zastupitelstvu města Hradec Králové.

    

Fotogalerie - foto Ondřej Littera

odkaz na článek v Hradeckém deníku

  

Ohlédnutí za minulými ročníky, včetně fotogalerií naleznete ZDE.  

   

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty