Naděje královéhradeckého sportu 2015

Naděje královéhradeckého sportu 2015 [15. únor 2016]  11. ročník vyhlášení „Nadějí královéhradeckého sportu“ zažila minulý týden zcela zaplněná královéhradecká Filharmonie. Za vynikající sportovní výsledky roku 2015 bylo vyhlášeno a oceněno 20 individuálních sportovců a 5 sportovních kolektivů.  Oceněným přišli pogratulovat a předat věcné ceny nejvyšší zástupci vedení města, předseda sportovní komise rady města a patroni tohoto ročníku, kterými v letošním roce byli reprezentanti České republiky ve vodním slalomu - kanoistice Jakub Jáně a Ondřej Karlovský, několikanásobní medailisté z mistrovství světa a mistrovství Evropy v kategorii C2 a také dvojnásobní držitelé titulu Naděje královéhradeckého sportu za roky 2006 a 2008.  V zajímavém doprovodném programu se všem přítomným průběžně představila řada úspěšných sportovních organizací z Hradce Králové.

v kategorii jednotlivců byli oceněni:

  • Dominik Breda, fotbalista FC Hradec Králové, a.s., za 3. místo na turnaji AllStar Cupu 2015 a 1. místo na mezistátním turnaji "Memoriál V. Ježka" v reprezentaci hráčů do 18 let
  • Anna Vítová, členka oddílu šachu TJ Sokol Hradec Králové, za titul mistryně České republiky v kategorii D14 v rapid šachu a 3. místo na mistrovství České republiky v kategorii D14 v šachu
  • Vojtěch Netuka, orientační běžec OK Slavia Hradec Králové, za 1. místo na mistrovství České republiky v nočním orientačním běhu a dvě 3. místa na mistrovství České republiky na krátké trati a ve sprintu
  • Jakub Zimmer, lukostřelec Bows Clubu Chimera Hradec Králové, za titul mistr světa v 3D lukostřelbě IFAA v kategorii kadetů a 1. místo na mistrovství České republiky juniorů v 3D
  • Diana Bláhová, závodnice Judo Clubu Hradec Králové, za 2. místo na mistrovství České republiky v kategorii juniorek a dvě 3. místa na mistrovství České republiky v kategorii dorostenek a seniorek
  • Jan Macháček, závodník oddílu judo, TJ Sokol Hradec Králové, za dvě 2. místa na mistrovství České republiky v kategorii juniorů a dorostu a 1. místo v Českém poháru
  • Dominik Bertels, minigolfista MGC Hradečtí Orli, za 2. a 3. místo na Grand Prix, a 1. místo na mistrovství Evropy družstev juniorů
  • Anna Koutníková, členka oddílu zápasu TJ Sokol Hradec Králové, za titul mistryně České republiky v kategorii juniorek a 2. místo na mistrovství České republiky v kategorii kadetek ve volném stylu
  • Petr Jančálek, zápasník TJ Sokol Hradec Králové, za dvě 2. místa na mistrovství České republiky juniorů a seniorů ve volném stylu
  • Michael Prokop, rychlostní kanoistika – kajak, člen TJ Sokol Předměřice nad Labem, za 1., 2. a 3. místo na mistrovství České republiky v disciplíně čtyřkajak 1000 m, kajak 1000 m a kajak 500 m
  • Johana Coufalová, závodnice oddílu atletiky TJ Sokol Hradec Králové, za 3. místo na Olympiádě dětí a mládeže ve skoku dalekém v kategorii mladších žákyň, dvě 1. místa v přeboru ČOS v pětiboji a ve štafetě a 7x 1. místo na krajském přeboru družstev
  • Lukáš Desenský, atlet, TJ Sokol Hradec Králové, za dvě 2. místa a 3. místo na Mistrovství České republiky dorostu v disciplínách 60 m, 110 m a 300 m překážek
  • Kristýna Jiránková, členka Plaveckého klubu Hradec Králové, za tři 2. místa na mistrovství České republiky starších žákyň v disciplíně 100 a 200 m prsa a 100 m znak
  • Daniel Karlíček, člen Karate klubu G&G Hradec Králové, za 5. místo na mistrovství Evropy juniorů a 1. místo na otevřeném mistrovství České republiky – 4. kolo
  • Vojtěch Heger, člen Klubu vodního slalomu Hradec Králové, za 2. místo na mistrovství České republiky dorostu v disciplíně slalom C1, 1. místo v závodě olympijských nadějí U 16 a 2. místo v závodě ECA junior Cup
  • Klára Házová, mažoretka klubu AC Hip-Hop Hradec Králové, za titul mistryně světa a 1. místo na mistrovství Evropy v kategorii solo junior POM-POM
  • Marek Říha, závodník oddílu taekwondo TJ Sokol Hradec Králové, za 1. místo na mistrovství České republiky a 1. a 3. místo na mezinárodních závodech Berlin a Bratislava Open
  • Barbora Chaloupská, orientační běžkyně klubu OK 99 Hradec Králové, za 1. a 2. místo na mistrovství České republiky ve sprintu a na klasické trati a 1. místo na mistrovství Evropy dorostu ve štafetách
  • Tomáš Derner, lodní modelář Juniorklubu Hradec Králové, za titul mistr světa juniorů a 1. místo na mistrovství České republiky mládeže ve třídě Mini eco standard
  • Marek Aubus, člen oddílu badmintonu TJ Montas Hradec Králové, za 2. místo na mistrovství České republiky ve dvouhře U15, 1. místo na mistrovství České republiky ve čtyřhře a 2. místo ve dvouhře a 1. místo ve čtyřhře na mezinárodním turnaji

   

  Naděje královéhradeckého sportu 2015

   

v kategorii kolektivů byli oceněni:

  • Volejbalistky TJ Slavia Hradec Králové, za 1. místo v Českém poháru kadetek a juniorek, v sestavě: Dorota Kouhoutová, Daniela Votroubková, Eliška Seifertová, Eliška Rindová, Eliška Trunečková, Klára Trunečková, Anna Jenčíková, Silvie Hejzlarová, Zuzana Vajsarová, Lucie Ježková, Klára Křížková, Eliška Hrabová, Pavlína Wágnerová, Věra Pluhařová, Nikola Frýbová, Markéta Kubínová a Mariana Petřáková
  • Fotbalistky FC Hradec Králové, ženy, za 1. místo v 1. lize mladších žákyň, titul mistryně republiky mladších žákyň v hale, 1. místo na mezinárodním turnaji Praga Cup a 1. místo v poháru L. Škorpila v sestavě: Bára Beránková, Amelie Voříšková, Nela Sováková, Aneta Sováková, Natálie Šafaříková, Aneta Vejrová, Sára Grimová, Denisa Neradová, Johana Coufalová, Dominika Šolínová, Dominika Šubrtová, Michaela Fejglová a Zoja Sedláčková
  • Hokejisté Mountfield Hradec Králové, za 1. místo v extralize mladšího dorostu v ledním hokeji, v sestavě: Tomáš Vomáčka, Štěpán Kouba, Daniel Dvořák, Jaroslav Dvořák, Michal Gaspar, Jakub Hašek, Miroslav Havelec, Denis Hladík, Tadeáš Jakubec, Filip Jirásek, Adam Jonáš, Jan Kryštof, Michal Kyncl, Jakub Lelek, Václav Maršík, Denis Martinec, Mikuláš Matouš, Jakub Muška, Kryštof Pažourek, Mikuláš Pohl, Štěpán Růtta, Matěj Síla, Radim Šalda, Martin Štohanzl a David Voňka
  • Stolní tenisté TJ Sokol Pražské Předměstí, za 2. místo na mistrovství České republiky dorostu a 1. místo na mistrovství Východočeského kraje ve složení: Karel Brát, Jan Mokrejš, Tomáš Hort a Vlastimil Buben
  • Basketbalistky TJ Sokol Hradec Králové, za titul mistryně České republiky U14, v sestavě: Barbora Nosková, Nela Hurtová, Anna Pleskotová, Lucie Dlabová, Simona Fišerová, Diana Bezpalcová, Michaela Pešková, Michaela Vitvarová, Michaela Bubeníčková, Natálie Rálišová, Michaela Hradecká a Eliška Mocová

   

V doprovodném programu se na akci Naděje královéhradeckého sportu každoročně představuje řada špičkových sportovců i úspěšných sportovních organizací. V letošním roce jste mohli vidět  ukázky SK Karate Spartak Hradec Králové, B.A.Z. centrum – akrobatický rokenrol, Orel jednota Hradec Králové – sportovní šerm B.A.Z. centrum – pole dance, Vem Camará Capoeira Hradec Králové a  AC HIP HOP Hradec Králové.

Sportovní atmosféru vyhlášení dodalo umění bubenické skupiny ze ZUŠ Střezina Hradec Králové, která kromě svého vystoupení celý slavnostní večer doprovázela oceněné sportovce při příchodu na jeviště.

  

Všechny fotografie ze slavnostního večera naleznete ZDE.

Reportáž Hradecké internetové televize HIT.

     

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty