Naděje královéhradeckého sportu 2009

Naděje 200927. ledna 2010 se opět v sále Filharmonie Hradec Králové konalo již páté slavnostní vyhlášení a ocenění nejúspěšnějších sportovců v mládežnických kategoriích za sportovní výsledky roku 2009. Titul „Naděje královéhradeckého sportu 2009“ získalo rozhodnutím zastupitelstva města pět mládežnických kolektivů a 20 jednotlivců. Na slavnostním vyhlášení nechyběl pestrý doprovodný program, o který se postarali tito královéhradečtí sportovci a umělci: 1. vicemiss aerobic Kateřina Těšitelová z A-Teamu Jany Nováčkové, moderní gymnastky TJ Slavia Hradec Králové, latinsko-američtí tanečníci z taneční školy KROK, členové Vem Camará Capoeira Hradec Králové, žonglérská skupina Ascarya a rocková skupina ZUŠ Na Střezině Barebkjú.

  

V kategorii jednotlivců byli oceněni:

  • Kateřina Siniaková, TK Tenis Centrum Hradec Králové, tenis, za tři 1. místa na mistrovství České republiky, titul nejlepší hráčka České republiky ve své kategorii a účast na mistrovství Evropy
  • Tereza Kubíčková, TJ Sokol Hradec Králové, oddíl rychlostní kanoistiky, za čtyřnásobný titul mistryně České republiky starších žákyň
  • Jakub Konrád, TJ Sokol Hradec Králové, oddíl zápasu, za titul mistr České republiky ve volném stylu kadetů
  • Marek Záhorský, Dům dětí a mládeže Hradec Králové, ddíl juda, za titul mistr České republiky mladších žáků 
  • Vít Zbirovský, TJ Sokol Hradec Králové, oddíl rychlostní kanoistiky, za 1. místo na mistrovství České republiky starších žáků
  • Žaneta Mazuráková, SK Integra Hradec Králové, cyklistika, za 1., 2. a 3. místo na Global Games
  • Hana Machková, TJ Sokol Hradec Králové, oddíl sportovní gymnastky, za 2. místo na mistrovství České republiky v přeskoku juniorek
  • Miloš Slavíček, Sportovně střelecký klub Dukla Hradec Králové, sportovní střelba - skeet , za dva tituly mistra světa v jednotlivcích a družstvech a 3. místo na mistrovství Evropy družstev
  • Otakar Šafka, PSK judo Hradec Králové, judo, za 2. místo na mistrovství České republiky mladších žáků
  • Tomáš Heger, Klub vodního slalomu, slalom na divoké vodě, za titul mistra České republiky
  • Karolína Jahelková, TJ Sokol Hradec Králové, oddíl atletiky, za dvě stříbrné medaile na mistrovství České republiky v běhu na 800 m
  • Marek Vlček, MGC Hradečtí Orli, minigolf, za 1. místo v celostátním žebříčku žáků a 6. místo na mistrovství Evropy družstev
  • Adéla Skořepová, A-Team J. Nováčkové, za titul mistryně Evropy v mažoretkovém sportu
  • Tereza Novotná, TJ Sokol Hradec Králové, oddíl atletiky, za dvě 1. místa na mistrovství České republiky dorostu v běhu na 3 km a přespolním běhu na 3 km
  • Jakub Svoboda, HBC Autosklo H.A.K. Hradec Králové, kapitán družstva hokejbalistů, za výborné výkony podávané v soutěži starších žáků a dorostu
  • Karolína Glovacká, TJ Sokol Hradec Králové, oddíl juda, za titul mistryně České republiky starších žákyň
  • Lenka Moravcová, TJ Sokol Hradec Králové, oddíl taekwonda, za deváté místo na mistrovství Evropy juniorů, a titul mezinárodní mistryně České republiky
  • Karolína Teplá, TJ Slavia Hradec Králové, oddíl orientačního běhu, za titul mistryně Evropy v dorostenecké štafetě a 2. místo na mistrovství Evropy ve sprintu

V kategorii kolektivů byli oceněni:

  • SK Karate Spartak Hradec Králové,  družstvo dorostenek - karatistek, za 1. místo v 1. lize ve složení: Eva Lálová, Veronika Hodková, Veronika Jandová a Barbora Černá
  • TJ Sokol Hradec Králové, oddíl basketbalu, za tituly mistryň České republiky mladších a starších dorostenek, ve složení: Lucie Blažejovská, Anna Friedelová, Tereza Lukášová, Štěpánka Halberštátová, Anna Brožová, Michaela Horáková, Barbora Věchtová, Natálie Hroudná, Hana Fadrhonsová, Monika Hamplová, Kateřina Zavázalová, Martina Kührová, Klára Rosenbaumová, Aneta Půlpánová, Renata Březinová a úspěšné reprezentantky České republiky z mistrovství Evropy Lenka Bartáková, Martina Čepelková a Barbora Zoubková
  • OK 99 Hradec Králové, dorostenecké družstvo orientačních běžců, za titul mistrů České republiky družstev a 1. místo v České lize klubů ve složení: Markéta Novotná, Karim Azeb, Matěj Maňák, Kateřina Kamenická, Tereza Novotná, Jakub Kamenický a Pavel Kubát 
  • Cykloteamu Junior Hradec Králové, za 1. místo na mistrovství České republiky ve sprintu, které vybojoval úzký kolektiv cyklistů ve složení: Ondřej Rybín, držitel dalších dvou zlatých medailí z mistrovství České republiky v roce 2009, Jan Skála a Dominik Chlupáč
  • TJ Sokol Hradec Králové, oddíl basketbalu, za titul mistryň České republiky mladších minižákyň v sestavě: Kateřina Běloušková, Petra Bittnerová, Kristýna Blehová, Markéta Dvořáková, Kateřina Chlubnová, Michaela Jeřábková, Kateřina Jindřišková, Denisa Kloučková, Veronika Müllerová, Dominika Paclíková, Kateřina Rejlová, Eliška Rindová, Kristýna Rokošová, Andrea Skřivánková a Nikola Zvrškovcová

  

Zde naleznete ve formátu PDF brožuru, vydanou u příležitosti 5. ročníku vyhlášení ankety, která sumarizuje všechny oceněné titulem Naděje královéhradeckého sportu v letech 2005 - 2009

pdf Naděje 2005 - 2009

  

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty