Naděje královéhradeckého sportu 2008

Naděje 2008 border=Naděje 2008Čtvrtým rokem ocenilo město Hradec Králové sportovce z řad mládežníků, kteří v roce 2008 dosáhli významných sportovních úspěchů nejen na úrovni České republiky, ale také na poli mezinárodním. Dne 28. 1. 2009 si z královéhradecké Filharmonie odneslo titul „Naděje královéhradeckého sportu“ celkem 67 sportovců, z toho 20 v individuálních sportech a 47 týmových hráčů v 5 sportovních odvětvích. Titul společně s drobnými dary přišli opět předat nejvyšší představitelé města v již tradičním složení Otakar Divíšek, primátor města, Martin Soukup, náměstek primátora, a Jan Michálek, předseda sportovní komise. I čtvrtý ročník vyhlášení  „Nadějí královéhradeckého sportu“ doprovázel bohatý program, v němž účinkovali sportovci, kteří předvedli ukázky akrobatického rokenrolu, sportovního šermu a freestylovou exhibici florbalu a již tradičně taneční skupina T-BASS s choreografií, se kterou získala titul „Skupina roku 2008“. Premiérově také vystoupilo Divadlo Drak se svým programem „V pažích sílu v mysli Drak“.

  

V kategorii jednotlivců byli oceněni:

  • Michal Lebeda, TJ Sokol Pražské Předměstí, oddíl stolního tenisu, za 3. místo na mistrovství České republiky
  • Veronika Hodková, SK Karate Spartak, karate, za 2. místo na mistrovství České republiky starších žákyň a 1. místo v první lize dorostenek
  • Pavel Kubát, OK 99 Hradec Králové, orientační běh, za dva tituly mistr České republiky a 25. místo na mistrovství Evropy juniorů
  • Kateřina Siniaková, TK Tenis-Centrum Hradec Králové, tenis, za 1. místo na mistrovství České republiky ve dvouhře i čtyřhře starších žákyň
  • Matyáš Szücs, TJ Sokol Hradec Králové, šachy, za titul mistr České republiky
  • Tereza Novotná, OK 99 Hradec Králové,orientační běh, za titul mistryně Evropy v orientačním běhu
  • Lukáš Foff, Dělnická tělovýchovná jednota Hradec Králové, stolní tenis, za bronzovou medaili z mistrovství České republiky
  • Hynek Chroust a Martin Malý, TJ Sokol Hradec Králové, oddíl rychlostní kanoistiky, za 1. a 2. místo na žákovském mistrovství České republiky
  • Martin Dvořák, Sportovně střelecký klub Dukla Hradec Králové, sportovní střelba - skeet, za titul mistra České republiky ve skeetu
  • Lukáš Chmelař, TJ Slavia Hradec Králové, orientační závod horských kol, za stříbro z dorosteneckého mistrovství Evropy
  • Tereza Smitková, TK Tenis-Centrum Hradec Králové, tenis, za 8. místo v celostátním žebříčku starších žákyň a 1. místo v Junior tour
  • Veronika Drbohlavová, MGC Hradečtí Orli, minigolf, za titul mistryně světa juniorů
  • Anna Chejnovská, TJ Sokol Hradec Králové, zápas, za dvojnásobný titul mistryně České republiky
  • Kristina Hostáková, Golf Club Hradec Králové, golf, za 1. místo na mezinárodním mistrovství Maďarska
  • Jan Doskočil, judo, TJ Sokol Hradec Králové, za dorostenecký titul mistra České republiky
  • Ondřej Rybín, Cyklo Teamu Junior Hradec Králové, cyklistika, za dvojnásobný titul mistra České republiky
  • Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, Klub vodního slalomu Hradec Králové, slalom na divoké vodě, za titul juniorských mistrů a vicemistrů Evropy

  

V kategorii kolektivů byli oceněni:

  • A-TEAM Jany Nováčkové, za titul mistryň Evropy v kategorii miniformace senior v tomto obsazení: Kateřina Přibylová, Pavla Filipková, Markéta Sykáčková, Barbora Joštová, Veronika Macurová, Dominika Mrázková a Dominika Doležalová a za titul vicemistryň Evropy v kategorii Trio kadet: Adéla Skořepová, Barbora Vacková a Tereza Doleželová
  • TJ Sokol Hradec Králo, za 1. místo na mistrovství České republiky starších dorostenek v sestavě: Kateřina Bartoňová, Aneta Bičišťová, Renáta Březinová, Klára Pochobradská, Andrea Ovsíková, Michaela Horáková, Natálie Hroudná, Štěpánka Halberštátová, Anna Brožová, Klára Rosenbaumová, Kateřina Zavázalová a Aneta Půlpánová
  • Dámský fotbalový klub Hradec Králové, družstvo starších žákyň za 1. místo na World Sports Festivalu v sestavě: Michaela Konrádyová, Monika Hrušková, Žaneta Kuželová, Martina Vlačihová, Anna Šubrtová, Barbora Kvasničková, Eva Bartoňová, Nikola Danihelková, Daniela Mečířová, Veronika Svobodová, Hana Marková, Karolína Nováková, Pavla Novotná, Ivana Charousová, Sváťa Adamírová, Veronika Kinclová, Nicol Winklerová a Barbora Sladká
  • Sportovního klubu G&G karate HK, za 1. místo na mistrovství České republiky juniorských družstev ve složení: Filip Staněk, Daniel Vítek, Matěj Nešetřil, Patrik Karlíček a Ladislav Petrželka
  • Sportovně střelecký klubTřebeš, za 3. místo na dorosteneckém mistrovství České republiky: Marek Ditrich a Tereza Zyklová, a Vladislav Uhlíř za 1. místo v Poháru talentované mládeže

  

Zde naleznete ve formátu PDF brožuru, vydanou u příležitosti 5. ročníku vyhlášení ankety, která sumarizuje všechny oceněné titulem Naděje královéhradeckého sportu v letech 2005 - 2009

pdf Naděje 2005 - 2009

  

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty