Nábřeží vysokých škol

nabrezi_VS.jpg Odbor kultury, sportu a cestovního ruchu magistrátu města ve spolupráci s hradeckými univerzitami a Královéhradeckým Majálesem i letos pořádá "Nábřeží vysokých škol". Akce je součástí cyklu Královéhradecká nábřeží.

KH_nabrezi_logo.png

Záměrem tohoto projektu je prezentace a představení univerzit, které působí na území města Hradec Králové. Na tvorbě a prezentaci programu se spolupodílí studenti a vyučující jednotlivých fakult univerzit. Během akce se jednotlivé univerzity prezentují formou zábavných workshopů, pokusů, hlavolamů a praktických ukázek probíhajících za hudebního doprovodu.


Cílem akce je představení univerzit a nabídky jednotlivých studijních oborů široké veřejnosti.

  
Na akci se prezentují tyto univerzity:

______________________________________________________________________________________________

IV. ročník akce Nábřeží vysokých škol

IV. Nábřeží vysokých škol se uskutečnilo ve čtvrtek 20. dubna 2017 od 10h do 17h
na Tylově nábřeží a přilehlé náplavce.


Zástupci Fakulty vojenského zdravotnictví vysvětlili a předvedli základy první pomoci a představí střelecký trenažér.  Studenti z Přírodovědecké fakulty dali návštěvníkům okusit fyziku a chemii na vlastní kůži. Předvedli jak vyvolat faraonova hada a nabídli prohlídku okolního světa očima termokamery. Nabídli simulaci podroušeného stavu aneb opilecké brýle v akci a milovníkům zvířat dopřáli výrobu sloní zubní pasty.

Filozofická fakulta představila jazykové hry a cizojazyčné křížovky. Seznámila návštěvníky s prezidenty, nabídla jim stát se na chvíli rytířem či šlechticem a provedla je po stopách české minulosti přes tvorbu pečetí z vosku až zpátky do pravěku k řemeslům našich předků. Nabídla Africké rozvojové pexeso nebo kvíz „Najděte správnou africkou vlajku“. Pro milovníky hudby bylo přichystáno bubnovaní s Afričany.

Studenti pedagogické fakulty nabídli hry zaměřené na motoriku a paměť, předvedli techniky malování a kresby a připravili soutěže na téma jazykových hříček a jazykolamů. Dali návštěvníkům šanci stát se nevidomým „na zkoušku“ a přidali osvětu o Braillovu písmu a pohybu nevidomých.  Fakulta informatiky a managementu vyzvala: utečte robotovi nebo si pohrajte s číslem π.

Zástupci farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy ukázali „Jak se připravují tobolky“, vyzvali příchozí k rozpoznání léčivé rostliny od jedovaté a nabídli ukázku života pod mikroskopem. Budoucí lékaři provedli dobrovolníkům měření krevního tlaku, odvážlivcům měření obsahu tuku v těle a výpočet BMI. Předvedli správnou péči o chrup a vzali zájemce na exkurzi do nemocnice pro medvídky. Pomáhat se musí umět aneb profíkem v sociální práci, toť heslo studentů Ústavu sociální práce.


Kompletní program akce naleznete ke stažení zde.

Více informací a fotografií naleznete na Facebooku.


Reportáž z uplynulého ročníku:

Nábřeží vysokých škol plné atraktivních úkolů  Fotogalerie z IV. ročníku:

DSC_5524.JPG DSC_5546.JPG

DSC_5590.JPG DSC_5647.JPG

DSC_5617.JPG DSC_5641.JPG

DSC_5651.JPG DSC_5691.JPG

DSC_5719.JPG DSC_5740.JPG

DSC_5536.JPG DSC_5743.JPG

DSC_5754.JPG DSC_5551.JPG

(Fotografie: Marcela Málková)

______________________________________________________________________________________________

III. ročník akce Nábřeží vysokých škol

Program III. ročníku Nábřeží vysokých škol z roku 2016 naleznete zde.
Videoreportáž  z III. ročníku naleznete na
www.hkhit.org

  
Fotografie z uplynulého ročníku:

DSC_4301.jpg DSC_4399.jpg

DSC_4375.jpg DSC_4273.jpg

DSC_4560.jpg DSC_4608.jpg

DSC_4578.jpg DSC_4229.jpg

DSC_4381.jpg DSC_4374.jpg

DSC_4332.jpg DSC_4462.jpg

(Fotografie: Marcela Málková)

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty