Na Hradeckém Majálesu se poprvé představí Marpo, No Name nebo Aneta Langerová

logo_640x480.jpg [19. duben 2017]  Hlavními hvězdami Hradeckého Majálesu budou Marpo & Troublegang, Tomáš Klus, Horkýže Slíže, Mandrage, Jelen a No Name. Speciálními hosty pak budou zpěvačka Aneta Langerová či slovenská punkrocková skupina Inekafe.

Českou zpěvačku Anetu Langerovou uslyší návštěvníci Hradeckého Majálesu poprvé, stejně tak českého rappera Marpa, který vystupuje také jako bubeník kapely Chinaski. Svůj první majálesový set v Hradci předvede také slovenská skupina No Name. Těšit se lze také na další silné taháky – Tomáš Klus, Jelen, Mandrage nebo Sto Zvířat.


Noční Grand show přiveze
Marpo se svým Troublegangem, s nímž vloni dvakrát vyprodal pražské haly. Pro Majáles připraví speciální verzi, kterou nepůjde spatřit na žádném jiném festivalu v Česku. „Bude nám ctí představit Lone Survivor na Hradeckém Majálesu v plné parádě jako ve Foru Karlín,“ řekl Marpo.


malajes_2016.jpg


I letos si návštěvníci užijí festival na tradičním místě.
“Víme, že tu nejlepší atmosféru má Majáles v Šimkových sadech a proto jsme rádi, že tuto lokalitu můžeme potvrdit i tento rok. Velmi si vážíme spolupráce s magistrátem, kde jsou lidé, kteří podporují myšlenku majálesových oslav v centru města. Touto cestou chceme všem poděkovat za tuto příležitost,” říká zástupce pořadatele Mirek Beránek.


Stejně jako vloni, bude v areálu vytvořena velká odpočinková chill
out zóna, která se v roce 2016 stala velmi příjemným místem pro odpočinek a občerstvení.


Program Hradeckého Majálesu se odehraje
na 3 hudebních pódiích s průřezem toho nejlepšího, co návštěvníkům nabízí aktuální česká scéna. Fanoušci se tak mohou těšit také na Horkýže Slíže, Inekafe, Wohnout, Vypsaná Fixa, Rybičky 48, UDG, Skyline, ATMO Music, Paulie Garand, Prago Union, Majk Spirit, Mydy Rabycad či Sebastian.


Doprovodný program Majálesu

Už v pátek 7. dubna od 14:30 bude na Masarykově náměstí k vidění stavění májky, o jejíž zdobení a vztyčení se postarají kandidáti na Krále Majálesu se svými družinami. Stavba májky obecně symbolizuje příchod jara a je základem jarních slavností. Ve středu 19. dubna změří síly studenti ve Florbalové bitvě škol.


Ve čtvrtek 20. dubna, den před majálesovým koncertem, připravujeme na Tylovo nábřeží už od 10 hodin
Majálesové nábřeží vysokých škol, kde organizátoři dávají prostor hradeckým vysokým školám prezentovat se před veřejností a budoucími uchazeči o studium. Pro návštěvníky bude připraveno více než 100 aktivit, mezi nimi i střelecký trenažér, prohlídka okolního světa očima termokamery, ukázka života pod mikroskopem nebo simulace podroušeného stavu aneb opilecké brýle v akci.


Bude možné stát se na chvíli
rytířem či šlechticem nebo nevidomým. Připraveny jsou i hry zaměřené na motoriku a paměť nebo výzva uteč robotovi. Pro milovníky hudby je přichystáno bubnovaní s Afričany. Budoucí lékaři provedou dobrovolníkům měření krevního tlaku, odvážlivcům měření obsahu tuku v těle a výpočet BMI.


Ve čtvrtek 20. dubna už v 17 hodin začíná na Ulrichově náměstí sedmý ročník akce
Hradec na bruslích 2017. Letos poprvé jsme připravili pro účastníky také doprovodnou aktivitu ve spolupráci se značkou Powerslide. Ta poskytne kompletní testovací sadu in-line bruslí Powerslide k zapůjčení pro účastníky akce zdarma, součástí služeb bude taká servisní zajištění bruslí a vybavení. Samotná projížďka městem startuje jako obvykle v 18 hodin. I letos jsme připravili trať dlouhou 10 km, s možností využít zkratky a projet si trasu poloviční. Možnost testování a servisu bude i po návratu z projížďky. Aktivity na Ulrichově náměstí ukončí až západ slunce plánovaný na 20 hodinu.


O festivalu Majáles

Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod, velký open air festival, na kterém se volí nový král studentů a vyhlašuje majálesová Miss. Hradecký Majáles 2017 je největší open air festival pro mladé v regionu. Hlavní den oslav je v pátek 21. dubna. Kompletní informace jsou na webu www.hradec.majales.cz


Vstupenky

Kapacita klasických a klubových vstupenek na 11. Ročník Hradeckého Majálesu byla 22. ledna 2017 zcela vyčerpána. Zbývá limitovaná edice VIP vstupenek, které je možné zakoupit na webu http://hradec.majales.cz/vstupenky


Kompletní harmonogram Hradecký Majáles 2017

středa 5. 04. 2017

soutěžní koncert kapel o účast na Majálesu, od 19:00, AC klub

pátek 7. 04. 2017

stavění májky, od 14:30, Masarykovo náměstí

středa 19. 04. 2017

Florbalová bitva škol

čtvrtek 20. 04. 2017

Majálesové nábřeží vysokých škol, 10:00 – 17:00, Tylovo nábřeží

čtvrtek 20. 04. 2017

Hradec na bruslích, 17-20 hod., start jízdy 18:00, Ulrichovo náměstí

pátek 21. 04. 2017

Majálesový průvod, start ve 12:00, Baťkovo nám.

pátek 21. 04. 2017

Majáles OPEN AIR


(Zdroj: Hradecký Majáles)

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty