Mistrovství světa v Hradci Králové

DSC01718.JPG Minulý víkend proběhla v Hradci Králové doposud největší skate slalomová akce u nás. Na třídenní Mistrovství světa se sem sjelo devadesát nejlepších jezdců z 16 zemí světa. Páteční Giant slalom u Vysokého Chvojna málem celý propršel, ale nakonec v jednom zkráceném kole zvítězil Joe McLaren z USA, z Čechů byl nejlepší Petr Janoušek na vynikajícím 5. místě.

Sobotní Tight slalom se již přestěhoval do Hradce Králové na Tylovo nábřeží. Za pěkné divácké účasti se zde představili všechny kategorie od dětí a juniorů po ženy a muže. V závěrečném vyřazovacím Head to Head, kdy jezdí dva závodníci současně v paralelních tratích se představili i 4 čeští závodníci. Napínavé finále rozhodla pouhá setina sekundy ve prospěch Joe McLarena kdy porazil Kuzminse z Lotyšska.

V nedělním skvělém dual Slalomu na Roudničské ulici si pro svoje první zlato v kariéře dojel mladý Viking Hadestrand ze Švédska. V celkovém hodnocení pak vyhrál Joe McLaren USA před Henrikem Wadstenem a Hadestrandem (oba Švédsko). Z čechů se do desítky dostali Zdeněk Mach na osmém a Josef Štefka na devátém místě.

V soutěži žen zvítězila také američanka Lynn Kramer před Katrin Sehl (Německo) a Sandrine Saint-Criq (Francie). Nejlepší češkou byla Renata Škrabalová na 8. místě. Příští rok se Mistrovství světa uskuteční v Kanadě, ale věříme, že do Hradce Králové se ještě slalom na skateboardu vrátí třeba závodem Evropského poháru.

aut.: Josef Štefka

foto: Petr Neckař

   

DSC01812.JPG DSC01713.JPG Sn__mek_461.jpg DSC01991.JPG Sn__mek_400.jpg DSC01727.JPG 

   

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty