Město ocenilo nadějné mladé sportovce

Naděje královéhradeckého sportu V sále Filharmonie Hradec Králové se 27. ledna konalo slavnostní vyhlášení a ocenění nejúspěšnějších sportovců v mládežnických kategoriích za sportovní výsledky roku 2009. Titul Naděje královéhradeckého sportu získalo rozhodnutím zastupitelstva města pět kolektivů a 20 jednotlivců.

Na slavnostním vyhlášení „nadějí“ tradičně nechyběl pestrý program, vystoupení 1. vicemiss aerobic Kateřiny Těšitelové, ukázky sestav moderních gymnastek, Capoiery a latinsko-amerických tanců, žonglování, lightshow a rocková skupina Barebkjú. Celý večer zorganizoval magistrátní odbor kultury, sportu a cestovního ruchu a skvěle moderoval Aleš Mokren.

„Letošní ročník vyhlašování Nadějí královéhradeckého sportu byl v pořadí již pátý. Díky této akci seznamujeme veřejnost s tím, jakých úspěchů dosahují naši mladí sportovci. Rovněž celou akci vnímáme i jako poděkování rodičům nadějných sportovců za to, že své děti vedou ke sportu. Samozřejmě je to ale především ocenění, kterým děkujeme mladým sportovcům za jejich vynikající reprezentaci města,“ řekl náměstek primátora Martin Soukup.

Myšlenka oceňovat úspěšné mladé sportovce se zrodila před více než pěti lety, záměr tehdy navrhla sportovní komise Rady města Hradec Králové. „Pro město jsou Naděje královéhradeckého sportu skvělou příležitostí k ocenění mladých sportovců, kteří se umísťují na předních místech v soutěžích nejen v republice, ale i v Evropě a někteří i na světových závodech. Toto ocenění je spojeno s finanční odměnou, která je určena na zlepšení jejich materiálového vybavení a podmínek pro trénink,“ uvedl předseda sportovní komise Rady města Hradce Králové a současně hradecký zastupitel Jan Michálek.

Mezi oceněné kolektivy patří: dorostenky SK Karate Spartak (karate), družstvo dorostu OK 99 (orientační běh), mladší minižákyně TJ Sokol HK (basketbal), mladší dorostenky a starší dorostenky TJ Sokol HK  (basketbal), junioři z klubu Cykloteam Junior HK (cyklistika).
Oceněnými jednotlivci jsou: Kateřina Siniaková (TK Tenis Centrum, tenis), Tereza Kubíčková a Vít Zbirovský (TJ Sokol HK, rychlostní kanoistika), Jakub Konrád (TJ Sokol HK, zápas), Žaneta Mazuráková (SK Integra Hradec Králové, cyklistika mentálně postižených), Eva Lálová (SK karate Spartak Hradec Králové, karate), Marek Záhorský (DDM judo HK, judo), Markéta Novotná (OK 99 HK, orientační běh), Hana Machková (TJ Sokol HK, sportovní gymnastika), Karolína Glovacká (TJ Sokol HK, judo), Tereza Novotná a Karolína Jahelková (TJ Sokol HK, atletika), Otakar Šafka (PSK Judo HK, judo), Miloš Slavíček (ASO Dukla Hradec Králové, sportovní střelba – skeet), Tomáš Heger (Klub vodního slalomu HK, vodní slalom na divoké vodě), Marek Vlček (MGC Hradečtí Orli, minigolf), Jakub Svoboda (HBC Autosklo H.A.K. HK, hokejbal), Lenka Moravcová (TJ Sokol HK, taekwondo), Adéla Skořepová (A - team J. Nováčkové, mažoretkový sport, pom pom) a Karolína Teplá (TJ Slavia HK, orientační běh).

nadeje700.jpg

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty