Letní koncerty a výstavy na Šrámkově statku v Pileticích

sramkuv_statek_perex.jpg    Pravidelné letní koncerty country a folkových kapel začínají v tomto jedinečném stylovém prostředí staré selské architektury každý prázdninový pátek v 19 hodin . Kromě kvalitních hudebních zážitků je pro návštěvníky zajištěno v místní stylové hospůdce občerstvení včetně pestré nabídky grilovaných specialit. Celou programovou řadu znamenitých koncertů uzavře vystoupení polské country kapely z partnerského Walbrzychu (v rámci projektu OPPS).

 • 8. července        Pavel Dobeš s Tomášem Kotrbou - Hradec Králové
 • 15. července      Doklobouku – Hradec Králové
 • 22. července      Modrá nota – Týniště nad Orlicí
 • 29. července      Marien – Pardubice
 • 5. srpna              Severka – Hradec Králové
 • 12. srpna             Dělová koule – Hradec Králové
 • 19. srpna             Nadoraz – Hradec Králové
 • 26. srpna             Honky Tonk Brothers – Walbrzych (v rámci projektu OPPS)

(Občerstvení zajištěno, jednotné vstupné 100,- Kč, změna programu vyhrazena)

  

VÝSTAVY:

 • výstava uměleckých objektů ze dřeva (od 8. 7. do 28. 8. 2011 - vždy PÁ 15-18:30, SO + NE 10-18 hod.):

Výtvarný umělec Petr Heber (narozen 1942 v Praze) prezentuje své plastiky vytvořené převážně ze dřeva. Autor, který je také restaurátorem a soudním znalcem v oboru, tvoří a pracuje v Jičíně v atelieru ve vodárenské věži, kterou zakoupil a přebudoval na galerii. Zde také vystavuje spolu s dcerou a vnučkou. Umělec, který často kombinuje materiály, měl první výstavu již v roce 1964. Od té doby jich bylo 35, a to nejen v tuzemsku, ale i v Německu, Rakousku nebo Holandsku. Jeho exponáty jsou hlavně v cizině. Výstava na Šrámkově statku bude instalována v prvním patře historické roubené chalupy. Po úspěšné loňské výstavě fotografií pražského umělce Vladimíra Vojíře nazvané „Melancholie severu“ tak navazuje HKVS dalším výtvarným počinem a konceptem využití patra roubenky coby výstavního prostoru. Vernisáž k výstavě plastik Petra Hebera proběhne v pátek 8. července od 18:30 hodin (před koncertem Pavla Dobeše) na dvoře statku před roubenkou.

  

 • výstavka fotografií (od 8. 7. do 28. 8. 2011 – vždy v PÁ 15 – 18:30, SO + NE 10 – 18 hod.):

Výstava fotografií, která je situována společně s výstavou plastik v patře roubené chalupy piletického statku, připomíná dvacetiletou historii folklorního festivalu Pardubice – Hradec Králové.

 • výstavka etnografická (od 8. 7. do 28. 8. 2011 – vždy v PÁ 15 - 18:30, SO + NE 10 - 18 hod.):

Expozice historických artefaktů, zařizovacích, hospodářských a řemeslnických předmětů z přelomu 19. a 20. století.  Kolekce těchto dobových a stylových předmětů vznikla z darů občanů regionu, kteří je věnovali, aby tak pomohli přiblížit návštěvníkům poznání o životě našich předků. Výstava je umístěna v přízemních prostorách roubenky.

  

Všechny tři expozice budou 8. 7. 2011 otevřeny současně a veřejnosti budou přístupné společně.

(Občerstvení zajištěno, vstupné na všechny 3 výstavy celkem: dospělí 30,- Kč, mládež 20,- Kč, děti do 10 let zdarma)

  

Šrámkův statek Piletice - výstava    Šrámkův statek Piletice - koncert

  

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty