Královéhradecké krajské DOŽÍNKY 2010

Dožínky 2010 To nejlepší z produkce našich zemědělců a potravinářů, řada atrakcí a stánků a také spousta doprovodných kulturních akcí pro malé i velké – takto lze ve stručnosti charakterizovat hlavní body programu Královéhradeckých krajských dožínek, které se letos uskuteční již posedmé. Tato tradiční a významná událost, kterou každoročně navštíví přes 30 tisíc návštěvníků, se uskuteční ve dnech 17. a 18. září 2010 v Šimkových sadech v Hradci Králové.

První den bude ve znamení Dne zemědělství Královéhradeckého kraje. Žáci a studenti základních a středních škol budou mít příležitost poznat život a práci krajských zemědělců a potravinářů. Řadu činností si mohou také sami vyzkoušet.

Sobota 18. září bude plně patřit hlavnímu programu celých dožínek. Od 10 hodin budou probíhat na několika scénách doprovodné akce. Na hlavním pódiu vystoupí kromě jiných i Janek Ledecký nebo skupina Zelenáči. V pravé poledne pak právě zde proběhne slavnostní vyhlášení a ocenění nejlepších krajských zemědělců, předání dožínkových věnců a také vyhlášení soutěže Potravinář roku a Regionální potravina. Nejlepší krajští producenti potravin pak nabídnou své vybrané produkty i na stáncích. Na malém pódiu se kromě hudebních skupin představí i mažoretkové soubory. Svůj program nabídne rovněž Obec Slováků a pro nejmenší budou připraveny loutkové pohádky. Také v sobotu se mohou návštěvníci těšit na ukázky práce zemědělců z celého Královéhradeckého kraje. Přímo v areálu sadů budou navíc již od čtvrtka připraveny nejrůznější zábavné atrakce. V loňském roce se poprvé uskutečnil slavnostní dožínkový průvod. Letos vyjde v sobotu v 10.30 z Ulrichova náměstí a přes Masarykovo náměstí  dorazí do Šimkových sadů.

Další informace na www.chovservis.cz.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty