KdybyKulich - letní osvěžení v sobotu 24. 7. v Hradci Králové v Šimkových sadech

perex_kdybykulich.jpg KdybyKulich je tak trošku podivný název pro neméně podivnou mobilní artistní show. Show s podtitulem „letní vánici Inspirace vám přináší UNESCO“ je plná kultury a tvořivosti bez hranic. Svoji pouť odstartovala 11. června v Českém Krumlově a po návštěvě 23 měst a obcí celé České republice zastaví 24. července v Hradci Králové .

Hlavním cílem projektu je oživit historická města a nenásilnou formou upozornit na existenci mnoha krásných památek, které je možné vidět ve městech Českého dědictví UNESCO a České inspirace. Téma historie a památek se bude v rámci KdybyKulichu prolínat také s živou kulturou přesně v souladu s heslem „Žij v živých městech s živými památkami“. Putovat mezi městy budou i nejrůznější amatérské kapely, které tvoří svůj vlastní repertoár. Závěrečné slovo bude mít čtení na dobrou noc. Vrcholem programu bude unikátní představení s názvem Kámen mudrců. Představení vzniká na míru našim památkám. V představení jsou použity prvky nového cirkusu i nejmodernější hi-tech technologie. Odpolední program je plný her, hlavolamů a soutěží. Chytit si budete moci i svého vlastního kapra a pro dospěláky připravujeme soutěž v pletení šály nebo nefalšovanou knihovnu. V knihovně budete moci nejen nahlédnout do řady pěkných knih, ale také se seznámit s akcí Najdi – přečti – předej. Každý máte jistě doma celou řadu knih, které již podruhé číst nehodláte. Někdo jiný by si je však rád přečetl. Proto můžete tyto knihy přinést, organizátoři je opatří samolepkou s pokyny a další návštěvníci si ji mohou odnést domů. Po přečtení doporučujeme zanechat na nějakém vhodném místě, případně předat další osobě.

Nositelem projektu s názvem Živá města – živé památky je obecně prospěšná společnost Terra nostra – malebný kraj a důležitými partery svazky obcí České dědictví UNESCO a Česká inspirace. Realizace projektu by nebyla možná bez podpory z Integrovaného operačního programu, státního rozpočtu, jednotlivých měst a všech umělců.

Program 24. 7. v Hradci Králové

od 11 hodin: 
denní program plný her, hlavolamů a soutěží s názvem Máš pod kulichem?
Čeká vás pravá letní koulovačka, stavění sněhuláků, chytání vánočních kaprů, pletení šály, mobilní knihovna a akce Najdi – přečti – předej.

od 17 hodin:
hudební minifestiválek Živá města – živé památky na kterém se představí vždy tři různé kapely

od 21.30 hodin:
artistní představení v podání Cirque Garuda s názvem Kámen mudrců

od 22.00 hodin:
čtení na dobrou noc

  

Další informace na na http://www.kdybykulich.cz/

  

kdybykulich.jpg

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty