Hruška zvítězil na domácí půdě

Cyklomaraton tour 2011 RWE Okolohradce, šestý závod Unilever Cyklomaratontour 2011, již zná jména svých vítězů. V neděli mezi muži na trati dlouhé 60 km triumfoval úřadující šampión v půlmaratonu Jan Hruška, který je v Hradci Králové doma, a mezi ženami jej napodobila Alexandra Hanková. Cyklistický závod RWE Okolohradce je již tradičním sportovním podnikem. Letos byl v pořadí šestou letošní zastávkou ho seriálu závodů pro cyklisty všech věkových kategorií Unilever Cyklomaratontour a účastníky z celé republiky přivítal již poosmé v historii. Stalo se tak v neděli 5. června v areálu Všesportovního stadionu v Hradci Králové.

Účastníci závodu, který byl jako jedna z nejvýznamnějších sportovních akcí v regionu zařazen mezi prestižní události města Hradce Králové do Calendaria Regina 2011, si mohli v přihlášce zvolit ke startu tratě dlouhé 60 nebo 30 kilometrů. Navíc se tento závod jel zároveň jako třetí z pohárových závodů pro handicapované cyklisty.

  

Nad tratěmi RWE Okolohradce před samotným závodem párkrát zabouřilo, takže úplně čistí cyklisté tentokrát do cíle nepřijeli. Obě tratě vedly z většiny po lesních cestách v bezprostředním okolí Hradce Králové, na nichž se cyklisté mohli schovat před ostrými paprsky takřka letního slunce. Zpestřením pro účastníky půlmaratonu na 60 km, který vedl i v okolí Biřičky, byl ale jistě brod. Ten závodníky alespoň na chvíli v parném počasí osvěžil.

  

Vítězem na nejdelší trase 60 km se stal již po hodině 38 minutách a 52 vteřinách domácí Jan Hruška (Nissan Dolák), jenž vyšel vítězně z boje s cyklokrosařem Petrem Dlaskem (Rubena Birell Specialized). Oba závodníky v cíli dělilo jen 11 vteřin! O tom, že tempo vedoucí dvojice bylo vskutku zběsilé vypovídá i to, že třetí v pořadí ztrácel již necelých šest minut. Byl jím Martin Horák (BMC), další královéhradecký biker, jenž si třetí místo v pětičlenné skupině jedoucí o bronz zkušeně pohlídal před Romanem Šťastným (Rock Machine-Cyklomax) a Tomášem Stunou (Haibike.cz).

  

Mezi ženami se ze zlata radovala Alexandra Hanková, která udolala druhou Janu Kyptovou (Nissan Dolák) i třetí Ilonu Bublovou (Rock Machine-Cyklomax).

  

Protože byl RWE Okolohradce vypsán i jako závod Českého poháru pro handicapované cyklisty, byli na třicetikilometrové trati k vidění i handbiky, tedy alternativa běžného kola pro vozíčkáře a další sportovce, kteří nemohou do šlapání zapojit nohy. Pohárové závody organizuje Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců ČATHS a občanské sdružení Černí koně. Startovné v RWE Okolohradce získali handicapovaní cyklisté zdarma od pořadatelů Cyklomaratontour.

  

Vítězem se mezi handicapovanými cyklisty stal Tomáš Kajnar (Bike Team Zlaté Hory) před Petrem Kocmanem (ČeMBA) a Františkem Hrstkou (Griottte Team). Kompletní výsledky RWE Okolohradce naleznete zde.

  

Dalším závodem Unilever Cyklomaratontour 2011 je AIMTEC Open Race Okoloplzně, a to již tuto neděli12. června. Připraveny budou tratě dlouhé 50 a 28 kilometrů vedoucí okolo řeky Berounky. Více na http://www.cyklomaratontour.cz/.

  

Autor: MAX1 marketing

  

Cyklomaratontour 2011

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty