Finálový turnaj Interligy v pozemním hokeji mužů v Bratislavě

Slavia_PH_logo.jpg Tým mužů HC Slavia Hradec Králové se v sezóně 2010 – 2011 zůčastnil nejen české extraligy, kde o jeden bod nepostoupil do závěrečného play of, ale i Interligy - mezinárodní soutěže klubů střední evropy: Central – European Interleague . Interligy se zůčastnilo celkem 9 týmů z Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Slovinska. Po odehrání základní části soutěže se dle závěrečné tabulky utvořily semifinálové dvojice na závěrečný turnaj konaný v Bratislavě. Hradecká Slavia vybojovala v závěrečných zápasech základní části třetí místo a do semifinále nastoupila proti Slovenskému družstvu HK Šenkvice.

Semifinále  - HK Šenkvice (Slovensko) : TJ Slavia Hradec Králové  0:6 (0:3)

V pravé poledne Hradec nastoupil za obrovského deště proti Šenkvicím. Déšť hradecké Slavii přinesl štěstí. Od prvních minut se snažila Slavia dodržovat stanovenou taktiku aktivního napadání, která přinesla ovoce ve formě dvou gólů během 15 min. v závěru prvního poločasu Šenkvice dostali Hradec pod tlak, ale ten odolal a v závěru poločasu zvýšil na rozdíl tří branek. V druhém poločase už hradecká Slavia zápas kontrolovala díky své aktivní hře a radovala se s překvapivého, ale zaslouženého postupu do nedělního finále.

Branky Slavie HK: Toms ( 3, 65); Hynčík ( 15, 33); Rak ( 60); Krýsl ( 70)

  

Finále – HC Pliva Lipovci (Slovinsko) : HC Slavia Hradec Králové  4:1 (1:0)

Vysněné finále začalo za krásného počasí pro Hradec velmi sympaticky. Slavia kombinovala, byla aktivní, zahrávala trestné rohy a dostávala se do šancí, avšak vše bez patřičného gólového efektu. Pozorně a důrazně bránící Lipovci využili ojedinělého zaváhání hradecké obrany a z rychlého protiútoku se ujali vedení. Hradečtí hráči vyrovnali, ale branka za údajnou chybu útočníka nebyla uznána. V druhém poločase se obrázek moc nezměnil, Hradec útočil a Pliva dávala góly. Hradecké Slávii se podařilo v závěrečné minutě vstřelit alespoň čestný gól. To ale patří ke sportu, stejně jako emoce, radost z vítězství, smutek z porážky.

Branky Slavie HK: Pařízek ( 70).

   

Foto ze zápasu na: http://landsailor.rajce.idnes.cz/

  

Autor: Ladislav Pařízek

  

HC Slavia Hradec Králové - pozemní hokej

  

Horní řada zleva:

Michal Krýsl,  Tomáš Suchý,  Radan Stránský,  Marek Machút,  Tomáš Ellinger,  Filip Vrána,  Václav Pilný,  Martin Toms, asistent trenéra  Václav Černý

Dolní řada zleva:

Ladislav Pařízek,  Michal Suchý,  Jiří Kožešník,  Václav Buchwald,  Lukáš Blažíček,  Tomáš Hynčík, Vítek Rak

Ležící: Tomáš Keprta 

  

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty