Festival sportu

perex_ENG_web.jpg [14. červen 2017]  Bezmála čtyři desítky sportovních organizací, které provozují svoji činnost na území Hradce Králové, se představí ve dnech 16. – 18. června 2017 v Jiráskových sadech na Festivalu sportu, který pro letošní rok vystřídal tradiční projekt Nábřeží sportu. Důvodem této změny je konání nejvýznamnější letošní sportovní akce v Hradci Králové - mistrovství Evropy v basketbalu žen, které se uskuteční 16. – 20. června na zimním stadionu.

english_version_2.png


Pro sportuchtivé návštěvníky tak budou propojené dvě významné akce, na kterých budou moci jak sledovat mistrovská utkání ženského basketbalu na nejvyšší úrovni, tak aktivně vyzkoušet na 45 druhů sportu, které je možno v Hradci provozovat celoročně.

Vyzkoušet můžete mimo jiné střelbu na elektronické laserové střelnici, která simuluje a umožňuje nácvik střelby v různých disciplínách, squash v nafukovacím squashovém kurtu, závod v orientačním běhu, stolní tenis, pole dance, minigolf, veslování na trenažéru, pétanque, atletické disciplíny na mobilním dětském atletickém minihřišti, jízdu na kajaku či kánoi, jízdu na cyklistickém trenažéru a válci, hokejbal v mobilním hokejbalovém hřišti a další neméně zajímavé sporty a disciplíny.

Pro ty nejaktivnější účastníky je v rámci Festivalu sportu připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohou získat při vyzkoušení minimálně 12 druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu.

Tyto propojené projekty dále nabízejí možnost sledování zápasů na LED obrazovce, zahrát si basketbal 3x3 na mobilním hřišti, zhlédnout atraktivní program na hlavním pódiu, do kterého se aktivně svými ukázkami zapojí královéhradecké sportovní organizace, a to vše ve fanzóně před zimním stadionem. Zájemci mohou navštívit výstavu uměleckých instalací Akademie branding floristiky a branding designu v prostorách Střední školy vizuální tvorby, užít si noční prohlídku Bílé věže, ale také promenádní koncert v Jiráskových sadech.

 

Informační brožura, jejíž součástí bude situační mapa rozmístění stanovišť, program, hrací karta a další důležité informace bude k dispozici všem návštěvníkům zdarma v informačním stánku Festivalu sportu. Od 9.6.2017 je možné ji v předstihu získat v Turistických informačních centrech a v Infocentru Hradec Králové. V elektronické verzi je brožura ke stažení zde.

   

Na co se můžete těšit?CLV_festival_sportu.jpg

Čtvrtek 15.6.2017

 • 19.00 -  22.00 hod, oficiální zahájení mistrovství Evropy v basketbalu žen ve fanzóně před zimním stadionem (moderovaný program na hlavním pódiu, koncert klavíristy Matyáše Nováka, vystoupení O. Lounové, videomapping)

 • noční prohlídka Bílé věže provoz do 24.00 hod.  (poslední návštěvníci vstupují 60 min. před zavírací dobou)

 

Pátek 16.6.2017 až neděle 18.6.2017

 • Festival sportu v Jiráskových sadech od 10.00 hod do 18.00 hod. (v neděli do 17.00 hod.)

  37 královéhradeckých sportovních organizací, 45 druhů sportu

 • Hradecký dvanáctiboj – odměna pro všechny kdo vyzkouší minimálně 12 libovolných druhů sportu

  (vyzkoušet můžete mimo jiné střelbu na elektronické laserové střelnici, která simuluje a umožňuje nácvik střelby v různých disciplínách, squash v nafukovacím squashovém kurtu, závod v orientačním běhu, stolní tenis, pole dance, minigolf, veslování na trenažéru, pétanque, atletické disciplíny na mobilním dětském atletickém minihřišti, jízdu na kajaku či kánoi, jízdu na cyklistickém trenažéru a válci, hokejbal v mobilním hokejbalovém hřišti  a další neméně zajímavé sporty a disciplíny)

 • za příznivého počasí ukázky vodního póla a plaveckého tréninku v řece, paddleboarding 

  

Další program: 

Basket square – fanzóna před zimním stadionem

 • bohatý program na hlavním pódiu ve fanzóně, ukázky činnosti hradeckých sportovních organizací

 • LED obrazovka – sledování zápasů mistrovství Evropy v basketbalu žen, prezentace královéhradeckých sportovních klubů a partnerů mistrovství Evropy v basketbalu žen

 • možnost zahrát si na mobilním basketbalovém hřišti 3x3

 • pondělí – úterý 19. - 20.6. turnaj středních škol v basketbalu 3x3


Neděle 18.6. 15:00 - 16:00 hodin - autogramiáda hráčů HC Mountfield
(Blaž Gregorc, Martin Pláněk, Zdeněk Čáp, Radim Šalda a Jaroslav Dvořák)

 

Jiráskovy sady

 • výstava uměleckých instalací Akademie branding floristiky a branding designu, výtvarných prací žáků ZŠ a floristických dekorací stolů, prostoru a svatebních kytic Mistrů floristů 2017 v prostorách Střední školy vizuální tvorby pátek 16.6.2017 14.00 – 18.00 hod., sobota – neděle 9.00 – 18.00 hod.

 • promenádní koncert v Jiráskových sadech neděle 18.6.2017 od 16.00 hod.

 

Turistický vláček

Nástupní i výstupní zastávka před Zimním stadionem (Fortuna Aréna) v ulici Komenského. Doba trvání jízdy 45 minut. Bližší informace (jízdní řád, ceník, trasa) ke stažení ZDE.

   

Bílá věž

V době konání celého mistrovství Evropy v basketbalu žen v Hradci Králové, 16.- 20.6.2017, mají všichni návštěvníci, kteří v pokladně předloží vstupenku na některý ze zápasů, slevu 25% na vstup.

  

Informace k dopravě:

Doprava v ulici Komenského bude omezena jednosměrným provozem a řídit se bude přechodným dopravním značením.

Parkování:

Doporučujeme zaparkovat na některém z níže uvedených parkovišť a využít městské hromadné dopravy - zastávka Zimní stadion nebo Adalbertinum www.dpmhk.cz .

Informace k jednosměrné uzáveře části Komenského ulice ve dnech 15.6. - 20.6.2017) a k autobusovým linkám.


Návštěvníkům, přijíždějícím osobními auty, doporučujeme využít odstavné parkoviště u Univerzity Hradec Králové a před koupalištěm Flošna, která jsou v docházkové vzdálenosti. Pro autobusy je pak vyhrazeno parkování před hlavní branou Všesportovního stadionu. Tyto i ostatní parkovací plochy na území města jsou vyznačeny ZDE v přiložené mapě. Nedoporučejeme využívat parkování v Regiocentru, které bude sloužit převážně VIP hostům mistrovství Evropy a účastníkům Festivalu sportu.

   

Hradecký dvanáctiboj - pravidla hry

Vyzkoušejte si ve dnech 16. - 18.6.2017 co nejvíce druhů sportu v rámci Festivalu sportu v Jiráskových sadech.  Za každý vyzkoušený sport získáte u příslušného stánku razítko do hrací karty. Podaří-li se vám nasbírat 12 razítek, můžete si po předložení plné hrací karty v informačním stánku Festivalu sportu (u hlavního vchodu)  vyzvednout diplom vystavený na vaše jméno. Získat můžete i drobný propagační předmět města Hradec Králové a to v případě, že na hrací kartu vyplníte jméno, příjmení a místo, odkud jste na Festival sportu přijeli a u informačního stánku ji odevzdáte.


Více informací k mistrovstí Evropy v basketbalu žen naleznete na www.fiba.com.


Další informace o programu budou postupně doplňovány.


nabrezi_karate.jpg

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty