Dva dny besed, přednášek a autogramiád. Přijede i Saudek, Kolbaba a Pekárková

Žena na cestách [6. březen 2013]  Co čeká ženy na cestách a co si o nich myslí fotograf Jan Saudek? Jaké ženské tváře potkal na cestách fotograf Jiří Kolbaba a co prožila v taxíku po obou stranách silnice spisovatelka Iva Pekárková? To se dozvíte na mezinárodní konferenci Žena na cestách v královéhradeckém Aldisu 14. a 15. března 2013 .

Do Hradce Králové se v polovině března sjedou cestovatelé a odborníci ze tří zemí na konferenci Žena na cestách. Náštěvníky čekají dva dny přednášek, autogramiád známých osobností a besed, které je přenesou do světa žen cestovatelek. Dozví se, s čím se ženy v roli turistek potýkaly před sto lety, a jaké nástrahy je čekají dnes. A to nejen v exotických končinách, ale i za humny.

"Mnoho věcí může překvapit Češky hned za hranicemi v Polsku a platí to i naopak," upozorňuje Tereza Všetečková z pořádající Revitalizace KUKS o. p. s. “Povídat o tom bude polský novinář žijící v Praze Mariusz Surosz”, dodává.

Žena na cestách je čtvrtým ročníkem tematických mezinárodních konferencí o cestovním ruchu v Hradci Králové. Jejich pořadatelem je obecně prospěšná společnost Revitalizace KUKS o. p. s. Předchozí ročníky se zaměřily na vodní turistiku, vojenské památky jako turistické cíle a šlechtická sídla v česko-polském pohraničí.

štitu nad konferencí převzal hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a nadační fond ASANTE KENYA Lejly Abbasové. Na konferenci navazuje největší veletrh cestovního ruchu ve východních Čechách Infotour a cykloturistika 2013.

Program a více informací:  www.zenanacestach.czwww.facebook.com/revitalizacekuks

Fotografie a program ke stažení: www.dropbox.com/sh/ygxcjgae8mj2ic6/GBy_qGlH5V

Revitalizace KUKS o. p. s. je obecně prospěšná společnost založená Královéhradeckým krajem a obcí Kuks. Pomáhá s rozvojem Kuksu z evropských dotací tak, aby se tyto bývalé barokní lázně staly lákavým cílem turistů, ale přitom zůstaly příjemným místem pro život místních. Každoročně pořádá odborné česko-polské konference o cestovním ruchu v Hradci Králové.

Partneři akce: Královéhradecký kraj, Magistrát města Hradce Králové, konferenční centrum Aldis, polské město Bardo, Dolnoslezská turistická organizace a Opolská regionální turistická organizace. Projekt byl spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty