Doprovodný program Majálesu představí vysoké školy zábavnou formou a nabídne tradiční bruslařskou jízdu městem

perex.jpg [5. duben 2017]  Hradecký Majáles není jen páteční koncertní Open Air. V rámci doprovodného programu jsou připraveny sportovní, vzdělávací a kulturní akce.

Hlavní vzdělávací akcí doprovodného programu je Majálesové nábřeží vysokých škol, které se koná ve čtvrtek 20. dubna na Tylově nábřeží a začíná už v 10 hodin. Organizátoři zde dávají prostor hradeckým vysokým školám prezentovat se před veřejností a budoucími uchazeči o studium.  Další informace na facebook.com/nabrezivs nebo na webu města.


Zástupci
Fakulty vojenského zdravotnictví vysvětlí a předvedou základy první pomoci a představí střelecký trenažér.  Studenti z Přírodovědecké fakulty dají návštěvníkům okusit fyziku a chemii na vlastní kůži. Předvedou jak vyvolat faraonova hada a nabídnou prohlídku okolního světa očima termokamery. Nabídnou simulaci podroušeného stavu aneb opilecké brýle v akci a milovníkům zvířat dopřejí výrobu sloní zubní pasty.


Filozofická fakulta
představí jazykové hry a cizojazyčné křížovky. Seznámí Vás s prezidenty, nabídne stát se na chvíli rytířem či šlechticem a povede vás po stopách české minulosti přes tvorbu pečetí z vosku až zpátky do pravěku k řemeslům našich předků. Nabídne Africké rozvojové pexeso nebo kvíz „Najděte správnou africkou vlajku“. Pro milovníky hudby je přichystáno bubnovaní s Afričany.

nabrezi_vs_2016.pngStudenti pedagogické fakulty nabídnou hry zaměřené na motoriku a paměť, předvedou techniky malování a kresby a připraví soutěže na téma jazykových hříček a jazykolamů. Dají vám šanci stát se nevidomým „na zkoušku“ a přidají osvětu o Braillovu písmu a pohybu nevidomých.  Fakulta informatiky a managementu vyzývá, utečte robotovi nebo pohrajte si s číslem .


Zástupci farmaceutické fakulty
Univerzity Karlovy ukáží „Jak se připravují tobolky“, vyzvou příchozí k rozpoznání léčivé rostliny od jedovaté a nabídnou ukázku života pod mikroskopem. Budoucí lékaři provedou dobrovolníkům měření krevního tlaku, odvážlivcům měření obsahu tuku v těle a výpočet BMI. Předvedou správnou péči o chrup a vezmou zájemce na exkurzi do nemocnice pro medvídky. Pomáhat se musí umět aneb profíkem v sociální práci, toť heslo studentů Ústavu sociální práce.


Soutěž studentských kapel

Už 5. dubna se na podiu studentského AC klubu představí ty nejlepší středoškolské a vysokoškolské kapely, které budou bojovat o možnost hraní na velkém pódiu v hlavní den Hradeckého Majálesu. Vítězné kapely, jedna středoškolská a jedna vysokoškolská, nejenže získají unikátní příležitost vyzkoušet si atmosféru velkého festivalu, ale získají také finanční prémii na podporu svého rozkvětu.


Stavba májky

V pátek 7. dubna od 14:30 bude na Masarykově náměstí k vidění stavba májky, o jejíž zdobení a vztyčení se postarají kandidáti na Krále Majálesu se svými družinami. Stavba májky obecně symbolizuje příchod jara a je základem jarních slavností. FB událost na www.facebook.com.


Hradec na bruslích s možností vyzkoušení bruslí Powerslide

Ve čtvrtek 20. dubna už v 17 hodin začíná na Ulrichově náměstí sedmý ročník akce Hradec na bruslích 2017. Letos poprvé jsme připravili pro účastníky také doprovodnou aktivitu ve spolupráci se značkou Powerslide. Ta poskytne kompletní testovací sadu in-line bruslí Powerslide k zapůjčení pro účastníky akce zdarma, součástí služeb bude taká servisní zajištění bruslí pro účastníky akce. Možnost testování a servisu bude i po návratu z projížďky. Aktivity na Ulrichově náměstí ukončí až západ slunce plánovaný na 20 hodinu.

Od 18 hodin pak proběhne tradiční projížďka městem na „inlajnech“. Bude to jedinečná možnost zabruslit si v ulicích centra Hradce Králové, které běžně patří hlavně autům a autobusům. Jízda městem je vhodná i pro méně zdatné bruslaře. Bruslaři budou mít na celé trase zajištěn doprovod městské policie a na všech křižovatkách zelenou. Letos jsme si pro zdatné bruslaře připravili trať dlouhou 10 km. Méně zdatní sportovci mají možnost využít zkratky a projet si trasu dlouhou 5 km. Mapka a další informace na hradec.majales.cz/aktualne/ nebo www.facebook.com.


Majálesový průvod

V pátek 21. dubna po poledni vyrazí z Baťkova náměstí Majálesový průvod, který za zvuků bubnů a účasti kandidátů na Krále Majálesu se svými družinami projde městem. Do místa konání Majáles OPEN AIR dojde nejpozději ve 13 hodin, kdy se rozehraje první koncertní set.

Těšit se návštěvníci mohou nejen na vítězné skupiny ze studentské soutěže kapel, na stálice hudební scény jako jsou Mandrage nebo Wohnout, ale i na další v Hradci neokoukané interprety jako jsou No Name nebo Marpo & Troublegang.

Kapacita klasických a klubových vstupenek byla 22. ledna 2017 zcela vyčerpána. V prodeji zbývá limitovaná edice VIP vstupenek. Tyto vstupenky lze zakoupit na hradec.majales.cz/vstupenky/


Kompletní harmonogram Hradecký Majáles 2017

středa 5. 04. 2017

soutěžní koncert kapel o účast na Majálesu, od 19:00, AC klub

pátek 7. 04. 2017

stavění májky, od 14:30, Masarykovo náměstí

středa 19. 04. 2017

Florbalová bitva škol

čtvrtek 20. 04. 2017

Majálesové nábřeží vysokých škol, 10:00 – 17:00, Tylovo nábřeží

čtvrtek 20. 04. 2017

Hradec na bruslích, 17-20 hod., start jízdy 18:00, Ulrichovo náměstí

pátek 21. 04. 2017

Majálesový průvod, start ve 12:00, Baťkovo nám.

pátek 21. 04. 2017

Majáles OPEN AIR


(Zdroj: Hradecký Majáles)

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty