Dny evropského dědictví 17.9.2017

Dny evropského dědictví [29. srpen 2016]  Dny evropského dědictví (European Heritage Days) každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších budov, objektů a architektonických památek. Národním tématem pro rok 2017 jsou památky a příroda. Příkladem spojení památek, přírody a architektury jsou v Hradci Králové parky a sady, které neodmyslitelně patří k městu na soutoku.  

V Hradci Králové proběhnou Dny evropského dědictví v neděli 17. září 2017 na téma Procházka po hradeckých parcích a sadech.

V rámci doprovodného programu budou připraveny odborné komentované prohlídky ve vybraných parcích, zpřístupnění pevnostních kasemat, otevření skleníku nebo promenádní koncert v Jiráskových sadech, hra pro děti v Šimkových sadech s Junákem nebo jízdy na dětské železnici v parčíku 5. května.

Doprovodný program bude probíhat mezi 10 -17 hodinou v Jiráskových, Kubištových, Šimkových, Žižkových a Vonešových sadech, v parku na náměstí 5. května, u zdravotní školy a v sadech architekta Lisky. Program bude průběžně aktualizován.

Vstup na doprovodný program v rámci Dnů evropského dědictví je zdarma, vyjma vstupného na dětskou železnici. Změna programu vyhrazena.

Připravena bude také fotosoutěž, kdy třem vylosovaným soutěžícím bude zaslána publikace o Hradci Králové a upomínkové předměty.

U příležitosti Dnů evropského dědictví bude vydán tematický materiál Procházky po hradeckých parcích a sadech, který navazuje na již vydané materiály Procházky po mostech, hodinách, školách, věžích nebo zvoničkách. Všechny materiály budou k dispozici v Turistických informačních centrech na Velkém náměstí, v budově hlavního nádraží nebo v Infocentru na Eliščině nábřeží.

Zde si můžete stáhnout plakát ,leták a program

   

                          Jiráskovy sady    
Sady arch. Lisky

 

 

   

 


Předchozí ročníky Dnů evropského dědictví

Dny evropského dědictví 2017

Dny evropského dědictví 2016

Dny evropského dědictví 2015

Dny evropského dědictví 2014

Dny evropského dědictví 2013

Dny evropského dědictví 2012

   

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty