Česká hra roku 2009 je doma v Hradci Králové

namestiBM250x187.jpg Sobotní udílení výročních divadelních cen Alfréda Radoka udělalo radost všem příznivcům Klicperova divadla a zejména uměleckému šéfovi Davidu Drábkovi. Náměstí bratří Mašínů, autorská komedie z jeho pera získala titul Česká hra roku 2009!

Nadační fond Cen Alfréda Radoka udělil v pražském Divadle Kolowrat dne 27. 2. 2010 již poosmnácté výroční divadelní ceny v oblasti divadelní a dramatické tvorby za rok 2009. Inscenací roku se stal „Vojcek“ Divadla na Vinohradech Praha, cena za ženský herecký výkon patří Kateřině Burianové, za ten mužský Martinu Pechlátovi, divadlem roku je Pražské komorní divadlo – dDivadlo komedie. Kromě uvedených byly oceněny nejlepší scénografie a hudba, talentem roku byl vyhlášen Vojtěch Dyk. Záznam slavnostního odpoledne můžete shlédnout v sobotu 6. 3. 2010 ve večerních hodinách na programu ČT 2.

„Náměstí bratří Mašínů“ s hostující Danielou Kolářovou mělo premiéru loni 10. října a jak říká autor na webu divadla www.klicperovodivadlo.cz, během sledování komedie se nejenom pobavíte, ale i dozvíte třeba to, co mají společného jehovistka, bezdomovec, revizor městské hromadné dopravy a kreveta, zda se skutečně blíží konec světa, že české moře existuje, případně kde začíná a končí sranda. Shlédnout excelentní herecké výkony Daniely Kolářové, Pavly Tomicové, Miroslava Zavičára, Dušana Hřebíčka a dalších, pobavit, zasnít se a omládnout, máte příležitost při nejbližších reprízách 11. a 22. března nebo 14. a 27. dubna. Vstupenky si rezervujte na portálu www.hkpoint.cz.

namestiBM700.jpg


CENY ALFRÉDA RADOKA ZA ROK 2009 za inscenační výkony

INSCENACE - Georg Büchner: VOJCEK

Překlad: Ludvík Kundera, režie: Daniel Špinar, dramaturgie: Klára Novotná, scéna: Henrich Boráros, kostýmy: Linda Boráros, hudba: Tomáš Pálka, pohybová spolupráce: Irina Andreeva, Divadlo na Vinohradech Praha, premiéra 9. 4. 2009


ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON - KATEŘINA BURIANOVÁ (VIOLET WESTONOVÁ)

Tracy Letts: Srpen v zemi Indiánů, režie: Michal Dočekal, Národní divadlo Praha


MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON - MARTIN PECHLÁT (GOEBBELS)

Oliver Reese, Dušan D. Pařízek: Goebbels/Baarová, režie: Dušan D. Pařízek, Pražské

komorní divadlo - Divadlo Komedie


DIVADLO - PRAŽSKÉ KOMORNÍ DIVADLO - DIVADLO KOMEDIE, Praha


ČESKÁ HRA - DAVID DRÁBEK: NÁMĚSTÍ BRATŘÍ MAŠÍNŮ

Uvedlo Klicperovo divadlo Hradec Králové, režie: David Drábek


SCÉNOGRAFIE - TOM SCHENK (scéna)

Benjamin Britten: Smrt v Benátkách, režie: Yoshi Oida, dirigent: Hilary Griffith, Státní opera Praha


HUDBA - VÍT ZOUHAR

Julius Zeyer: Radúz a Mahulena, režie: Jan Antonín Pitínský, Národní divadlo Praha


TALENT - VOJTĚCH DYK – herec, zpěvák

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty