Čekání na Václava - VII. festival velkých malých divadel

Čekání na Václava Sedm let už začátek každé nové divadelní sezony patří v Klicperově divadle měsíčnímu divadelnímu festivalu ČEKÁNÍ NA VÁCLAVA, který je především šancí pro tzv. velká malá divadla ze všech koutů České republiky. Domácí soubor Klicperova divadla také rozehrává širokou nabídku svých představení, takže ve dnech 28. září až do 28. října 2010 čeká diváky na padesát představení, z toho bude téměř polovina patřit hostujícím souborům. Pozvání přijali divadelníci ze Zlína, Mladé Boleslavi, Pardubic, Brna, Ostravy, Ústí nad Labem, Prahy a jeden host ze Slovenska – bratislavské Štúdio S+L. Mezi hlavní doprovodné akce patří už tradiční koncert písničkáře Karla Plíhala a dvě výstavy v Galerii U Klicperů.

Ve studiu Beseda i na hlavní scéně Klicperova divadla přivítáme desítky uznávaných divadelních osobností. Za všechny tedy - Ivanu Chýlkovou, Vladimíra Kratinu, Simonu Stašovou, Janu Štěpánkovou, Zlatu Adamovskou, Vilmu Cibulkovou, Milana Lasicu, Milana Kňažka, Josefa Somra, Barboru Munzarovou, Janu Krausovou, Karla Rodena, Zuzanu Bydžovskou, Boba Klepla, Zdenu Hadrbolcovou, Jiřího Ornesta, Pavla Lišku, Vladimíra Marka, Miloslava Mejzlíka, Ivana Trojana, Taťánu Vilhelmovou, Marthu Issovou,  Danielu Kolářovou, Jiřího Suchého, Jitku Molavcovou, Zdeňka Svěráka a mnohé další.

V rámci VII. Divadelního festivalu ČEKÁNÍ NA VÁCLAVA uvede domácí Klicperovo divadlo první premiéru sezony 2010/2011. V sobotu 23. října 2010 v 19.00 hodin pokračuje dlouholetý projekt „Bůh ochraňuj Williama Shakespeara!“ už sedmnáctým titulem, a sice komedií MARNÁ LÁSKY SNAHA v režii Braňa Mazúcha.

Čekání na Václava

  

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty