V Hradci Králové proběhne největší ze závodů Cyklomaraton Tour

perex_cyklo.jpg Tradiční závod RWE Okolohradce se koná vždy první neděli v červnu a letos je to už sedmý ročník tohoto největšího cyklistického maratonu na Královéhradecku. Cyklisté odstartují v neděli 6. června 2010 úderem 11.30 hodiny před Všesportovním stadionem přímo v Hradci Králové.

Připraveny jsou opět dvě varianty tratě. Delší šedesátikilometrová bude zařazena do prestižní série Cyklomaraton Tour. Účastníci dlouhého závodu budou především zkušení hobby závodníci a také někteří špičkoví jezdci, jako je například Martin Horák z domácího týmu KED Cyklomax ale i Jan Hruška z Volvo Autohase teamu. Na poloviční trať se pak vydají hlavně aktivní lidé, kteří mají rádi cyklistiku a mladší závodníci už od 15 let. Závodit se bude v mírnějším tempu a tento závod je vhodný i pro naprosté začátečníky. Na své si přijdou i malé děti, pro které je připraven už pátý závod Cyklomaraton Tour s tygříkem.

 
Terén při závodě dospělých není příliš náročný, trať vede většinou po širokých lesních cestách a předjíždění zde není vůbec těžké. Převýšení jednoho třicetikilometrového okruhu je pouze 300 metrů a tím se závod řadí mezi nejrychlejší půlmaratóny v Čechách. Kromě tratě a velmi levného startovného je lákadlem pro závodníky také bohatá občerstvovací stanice a třeba i originální dárek v podobě značkového trička FRUIT OF THE LOOM s potiskem Cyklomaraton Tour.
Registrace všech závodníků bude probíhat v neděli 6. června od 8:00 do 10:30 hod. Každý závodník dostane  jako dárek od společnosti UNILEVER sadu čajů LIPTON s hrníčkem. Už na 10. hodinu jsou plánovány první starty závodů pro děti do 15 let o vzdálenostech 1000 až 4000 metrů. Pro dospělé závodníky je připravena 60 a 30 km dlouhá nenáročná, ale hlavně rychlá trať. Opět nebudou chybět  výjezd na vyhlídku ve Vysoké nad Labem a nebo 1m hluboký brod. Trať má malé úpravy, jelikož stále prší a Lesy ČR nám nepovolí kořenový úsek ve Vysoké nad Labem. Nebude chybět nová AVIVA SAVE ZÓNA, kde si budete moct odložit od batohů, až po kola. Určitě tuto službu využívejte, nestane se Vám pak, že Vám někdo ukradne kola z nosičů, jako tomu bylo na Kunětické hoře při tombole.  Dlouhá trať odstartuje v 11:30 a o deset minut později pak vyjedou i závodníci na trať kratší.
NOVINKA OPEN JÍZDA ZDARMA
Tato jízda je pro všechny, kteří nechtějí jet o závod s časem, chtějí si jen projet 30km trať bez nároku na tričko, číslo, občerstvení, a dalších užitečných věcí. Start ze zadních řad SPRINT MARATONU v 11:40.
Závod je zařazen mezi prestižní události města Hradce Králové – CALENDARIUM REGINA 2010. Záštitu převzal poslanec Evropského parlamentu Ing. Oldřich Vlasák a také náměstek primátora města Hradce Králové Ing. Martin Soukup.

www.max1.cz, www.okolohradce.cz


 Ing. Tomáš PAVEL
MAX 1 marketing s.r.o.  event and organisation
Moskevská 534, Praha 10, 101 00
tel.: +420 736 532 536
e-mail:
tomas.pavel@max1_cz

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty