Do Hradce Králové přijedou lidoví řemeslníci, cvičená blecha a nebezpečný lev

perex_nabrezi.jpg Na Tylovo nábřeží do Hradce Králové přijedou v sobotu 10. a v neděli 11. července lidoví řemeslníci z celé České republiky a zahraničí. Od 11 do 18 hodin se na břehu Labe před Pedagogickou fakultou uskuteční už pošesté „Nábřeží řemeslníků“. Výrobci předvedou svůj um, nabídnou k prodeji originální výrobky a zapojí zvídavé děti do tvůrčí práce. Tylovo nábřeží se na celý víkend změní v tvůrčí dílnu, kde budou děti kroužit hrnečky, kovat na kovadlině, zdobit perníky a vyrábět prstýnky. Poprvé bude tradiční akce dvoudenní a s bohatým doprovodným programem.

nabrezi_remeslniku_1.jpgNa půvabné nábřeží pařížského typu přijede celkem 50 vybraných řemeslníků, zejména: kovář, hrnčíř, řezbář, dráteník, perníkářka, sklářka, košíkář a další. Své dřevěné stánky si rozloží na chodník pod stromy od Pražského mostu po elektrárnu Hučák. Děti budou sledovat pohádky, zkoušet jednotlivá řemesla a dospělí mohou u medaře ochutnávat horkou medovinu nebo u řezníka rožněné sele. Nábřeží řemeslníků se uskuteční s podporou Města Hradec Králové, Univerzitou Hradec Králové a Gymnáziem JKT. Lidový trh se koná za každého počasí.

V celodenním kulturním programu vystoupí herci z Teplic, kteří předvedou neuvěřitelná čísla. K oblíbeným patří tyto kusy: rychloškola žonglování, jarmareční písně, polykač jedů, tanečnice, provazolezkyně, cvičená blecha Arabella, provazochodecká škola, hadí muž, střelnice, drezúra lva Leona bez ochranné mříže, mořská panna, půjčovna hadů škrtičů, blecha Arabella na stěně smrti a krocení dravých piraní v pojízdném akváriu. K vidění budou také dravci.

  

Městskou slavnost zařazenou do prestižních akcí CALENDARIUM REGINA pořádá Dobré divadlo.

www.dobredivadlo.cz

  

nabrezi_remeslniku_plakat.jpg


Tomáš Langr, ředitel sdružení Dobré divadlo
tel: 777 637 888
e-mail:
info@dobredivadlo_cz

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty