Calendarium Regina

Regina_logo_640x480.jpg

Vítáme Vás na internetových stránkách Calendaria Regina 2018, přehledu nejvýznamnějších akcí, pořádaných v tomto roce v Hradci Králové.
Město Hradec Králové do Calendaria Regina vybírá prestižní a ojedinělé akce, často národního či mezinárodního významu. Občanům i návštěvníkům města se tak nabízí možnost navštívit kulturní, sportovní a společenské akce rozmanitého charakteru, které probíhají během celého roku ve městě a jeho blízkém okolí.

Přehled termínů a míst konání akcí Calendaria Regina ke stažení zde: Calendarium Regina 2018


Leden 2018

1. 1. 2018

PRVNÍ DEN SPOLU - novoroční ohňostroj

Velké náměstí HK

Tradiční vítání nového roku v historickém jádru města pod královéhradeckými dominantami. Pro první společné setkání je připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Promítání Kinožurnálu Hradec Králové 2017, rozdávání čočkové polévky a horkých nápojů. Program vyvrcholí ohňostrojem. Přejeme šťastný nový rok!

https://www.adalbertinum.cz/

prvni_den.jpg

21. 1. 2018

DANCE FLOOR ATTACK

Kongresové centrum ALDIS

Taneční skupina T-BASS pořádá battle o nejlepší československou street dance crew Dance Floor Atack 2018. Tato akce má mezi tanečníky obrovskou prestiž a nechybí zde nikdo, kdo jen trošku ve street dance něco znamená. Porota se skládá ze skvělých a legendárních tanečníků z celého světa včetně USA, kde tato kultura vznikla.

http://www.aldis.cz/

dfa.jpg


Březen 2018

8. - 10. 3. 2018

VELETRH INFOTOUR A CYKLOTURISTIKA

Kongresové centrum ALDIS

Ve dnech 9. – 10. 3. 2018 se uskuteční v Kongresovém centru Aldis již 19. ročník veletrhu cestovního ruchu INFOTOUR a CYKLOTURISTIKA. Návštěvníci opět najdou inspiraci na dovolenou a výlety v expozicích vystavovatelů. Tradiční součástí bude zajímavý doprovodný program.

http://www.infotourhk.cz/

infotour.jpg


Duben 2018

6. 4. - 20. 4. 2018

KRÁLOVÉHRADECKÝ MAJÁLES

Hradec Králové

Majáles v roce 2016 oslavil své 10. výročí a v Hradci je jednou z nejnavštěvovanějších a nejočekávanějších událostí roku. Majáles, to je týden, kdy město žije studenty. Cílem je prezentace hradeckých vysokých škol před širokou veřejností formou interaktivních workshopu° a přednášek. Mezi další doprovodné aktivity patří oblíbený florbalový turnaj středních a vysokých škol a Hradec na bruslích, kdy účastníci mohou poznat ulice města na kolečkových bruslích. Majáles končí tradičním open air koncertem, který je vrcholem oslav Majáles.

http://hradec.majales.cz/

majales.jpg

9. - 10. 4. 2018

ISSS/V4DIS 2018 - INTERNET VE STÁTNÍ SPRÁVĚ A SAMOSPRÁVĚ / VISEGRAD FOUR FOR DEVELOPING INFORMATION SOCIETY 

Kongresové centrum ALDIS

XXI. ročník konference ISSS/V4DIS 2018 se koná ve dnech 8. – 10. 4. 2018 v Hradci Králové v KC ALDIS. Hlavním tématem konference bude problematika eGovernmentu na evropské, národní, regionální i lokální úrovni, bezpečnost informačních systémů, GIS, e-health, e-turismus atd.

Více informací na www.isss.cz.

Registrace na www.isss.cz/portal.

isss.jpg

16. - 21. 4. 2018

GAUDEAMUS THEATRUM / Mezinárodní Setkání uměleckých škol

Divadlo Drak

Cílem mezinárodního SETKÁNÍ divadelních škol je vytvářet prostor pro vzájemné setkávání studentů, pedagogů a divadelníků z různých koutů světa. SETKÁNÍ se podílí na tvorbě pověsti města Hradec Králové jako významného kulturního a studentského evropského střediska a zaznamenává také výrazný přínos v pozitivním zviditelnění královéhradeckého kulturního prostředí.

www.draktheatre.cz

gaudeamustheatrum.jpg

28. 4. 2018

NIGHT RUN A AVON BĚH

Velké náměstí a centrum Hradce Králové

Běžecký závod na 10 km a na 5 km, který se uskuteční v centru Hradce Králové a v jeho okolí. Trasa bude vedená jak centrem, tak podél Labe. Nebudou chybět dětské závody INNOGY KIDS CUP ani nezávodní FAMILY RUN na 2 kilometry.

www.night-run.cz

Night_run.jpg

28. - 29. 4. 2018

GRAND PRIX Hradec Králové 2018

Sportovní hala Třebeš

Jde už o osmnáctý ročník turnaje, který se stal největším turnajem karate v České republice a vydobyl si velkou reputaci v celé Evropě. Po loňském uspořádání Mistrovství Evropy karate SKIF se pořadatelé turnaje rozhodli přesunout turnaj právě do jedné z předních světových federací karate – SKIF, aby navázali na úspěšný průběh evropského šampionátu. Ve sportovní hale Třebeš v Hradci Králové by se letos představí karatisté z Itálie, Irska, Dánska, Nizozemí, Polska a dalších evropských států. Soutěžit se bude ve všech věkových kategoriích.

www.karatecup.com

karaze.jpg


Květen 2018

1. 5. 2018

STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST

Masarykovo náměstí

V programu mezinárodního festivalu vystoupí jazzové kapely z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Součástí akce je trh lidové tvorby a bohaté občerstvení.

www.adalbertinum.cz

jazzovymost.jpg

11. - 12. 5. 2018

HELICOPTER SHOW

Letiště Hradec Králové

Tradiční letecký den s ukázkami vrcholné pilotáže mnoha typů vrtulníků i letounů včetně letecké akrobacie. Proběhnou ukázky letecké, zdravotnické, hasičské i policejní techniky nebo praktické činnosti záchranářů. Chybět nebudou ani silné stroje z automobilového světa, zážitkové lety vrtulnících nebo soutěže pro nejmenší.

www.helicoptershow.cz

helicopters.jpg

20. 5. 2018

FESTIVAL DĚTSKÉHO TANCE

Klub Denoche

V rámci Festivalu dětského tance proběhne celostátní přehlídka Street Dance a soutěž Break Dance FLOORMASTER 2018. Jde o akci s jednou z nejdelších tradic současné breakdancové scény, která si získala velkou prestiž. Pořadatelé očekávají účast více než 200 tanečníků a 20 tanečních skupin z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny. Soutěžit se pak bude v atraktivních disciplínách Crew vs. crew kid battle, Poppin battle, Break dance show, Power move contest, Battly crew vs. crew a Footwork contest.

www.adalbertinum.cz

festival_d__tsk__ho_tance.jpg

25. - 26. 5. 2018

NA JEDNOM BŘEHU - 16. ročník world music festivalu

Klub Náplavka, labské nábřeží, centrum města Hradec Králové

Dnes již kultovní hudební festival Na jednom břehu zve vysoko hodnocené umělce a sleduje novinky v oblasti world music a to od svého založení v roce 2003. Pomáhá lidem poznat kulturu, jazyk a mentalitu jiných národů prostřednictvím hudby, divadla, pouličních performance a tance, nabízí nekomerční a atraktivní dramaturgii a bezpečné prostředí pro celou rodinu. Dvoudenní festival v letošním roce nabídne pestrou škálu žánrů, od pouličních umělců, klubové kultury, programu pro děti až k hlavním hvězdám evropské world music.

www.najednombrehu.cz

jeden_b__eh.jpg


Červen 2018

1.  - 3. 6. 2018

FOLKLÓRNÍ FESTIVAL Pardubice - Hradec Králové

Hradec Králové - Žižkovy sady, Šrámkův statek

Již po XXVII. si v Pardubicích a v Hradci Králové podávají ruce dobří sousedé a přátelé folklóru. Přijměte srdečné pozvání na pardubickou Pernštýnskou noc, na roztančené Žižkovy sady v Hradci Králové, do Klicperova divadla na scénické formy folklóru, na sousedskou zábavu na Šrámkově statku v Pileticích a na nedělní setkání souborů na zámku v Pardubicích.

https://www.adalbertinum.cz/

folklor.jpg

3. 6. 2018

KRAJSKÝ SOKOLSKÝ SLET V HRADCI KRÁLOVÉ

Stadion Sokola Hradec Králové

Krajský sokolský slet v Hradci Králové na stadionu Sokola na Eliščině nábřeží bude jednou z posledních generálek před XVI. všesokolským sletem. Ten se uskuteční opět po šesti letech začátkem července 2018 na stadionu v pražském Edenu a bude velkou oslavou 100. výročí založení Československé republiky. Sokol tak sobě i veřejnosti připomene, že stál u zrodu československých legií a u zrodu samostatného československého státu.

V Hradci Králové se tak můžete těšit na krásnou choreografii sletových skladeb pro všechny věkové kategorie. Cvičit tady budou především členové Sokola ze tří žup Královéhradeckého kraje, celky doplní i cvičenci z dalších krajů a sportovních organizací.

www.sokol.eu

sokol.jpg

3. 6. 2018

CYKLOMARATON HRADEC KRÁLOVÉ

Všesportovní stadion Hradec Králové

Tradiční maraton v okolí Hradce Králové na tratích 60km a 30km, které vedou většinou po širokých lesních cestách s převýšením přijatelných 600 metrů. Pro všechny kategorie dětí nebudou chybět dětské závody KIDS RACE.

www.cyklomaraton.com

cyklomaraton.jpg

6. - 7. 6. 2018

ENTRÉE K TANCI

Divadlo Drak

ENTRÉE K TANCI je XVIII. ročník festivalu taneční a pohybové tvorby (moderního tanečního umění). Jedním z cílů festivalu je podpora české taneční tvorby a její konfrontace s tvorbou zahraniční. Festival se uskuteční ve dvou samostatných večerech na studiové scéně Divadla DRAK v Hradci Králové, ve kterých se objeví díla jak českých, tak zahraničních autorů nebo interpretů. Festival pravidelně dává prostor i regionálním tanečním skupinám. Festival je nedílnou součástí mezinárodního festivalu TANEC PRAHA 2018.

http://draktheatre.cz/show/entree-k-tanci/

entreektanci.jpg

8. 6. 2018

DEN VODY

Eliščino nábřeží

Den vody je celodenní akce zaměřená pro školní děti, mládež a rodiny s dětmi. Dopolední část programu je určená pro Mateřské školy a Základní školy. Děti čeká zábavně-edukativní soutěž, při které navštíví 20 stanovišť, kde budou plnit úkoly zaměřené na témata vody, ekologie, památek a turistických zajímavostí. Odpolední část pak zahrnuje zábavu jako taneční vystoupení, žonglování, koncerty, skákací hrad, kolotoč, skluzavku, šlapací buginy, pestrý dětský program, bumperball, malování na obličej.

www.denvody.cz

Den_vody.jpg

7. - 11. 6. 2018

SBOROVÉ SLAVNOSTI • Czech Choir Festival • Hradec Králové

Královéhradecké kostely

Festival Sborové slavnosti • Czech Choir Festival • Hradec Králové se díky své jedinečné koncepci již několik let řadí k největším a nejprestižnějším festivalům tohoto druhu v České republice. Každý rok je červnový týden věnován jiným kategoriím sborů (chlapecké, smíšené, mládežnické sbory, vokální soubory apod.). Na jubilejním patnáctém ročníku festivalu se představí vokální soubory a komorní sbory nejen z České republiky, ale především ze zahraničí. Vzácným hostem letošních Slavností bude Paul Phoenix.

www.sboroveslavnosti.cz

sbory.jpg

16. 6. 2018

OPEN SKIES FOR HANDICAPPED

Letiště Hradec Králové

Jedenáctý ročník charitativní akce, kdy smyslem je umožnit našim postiženým spoluobčanům nezapomenutelný zážitek z vyhlídkového letu.

V rámci doprovodného programu shlédnete vystoupení různých hudebních skupin, ukázky leteckých akrobatů, parašutistů, vojenské historické i současné techniky, cvičení kynologů, jízdy autoškol, moto kaskadéra a leteckých modelářů. Dopravní podnik města Hradce Králové již tradičně zapůjčí turistický hradecký vláček, ve kterém si mohou zájemci projet a prohlédnout celé letiště a pro nejmenší návštěvníky bude připraven skákací hrad.

www.lshk.cz

openskies.jpg

17. - 18. 6. 2018

SOUTĚŽNÍ ROZÁRIUM - Mezinárodní soutěž novinek růží

Rozárium Kukleny

XXXV. ročník mezinárodní soutěže novinek ve světě růží. Nejmodernější růže špičkových šlechtitelů z Belgie, Dánska, Francie, Holandska, Irska, Německa, Polska a dalších zemí. Na jediném místě najdete kolem 200 druhů v celkovém počtu přes 1 000 rostlin a získáte novou představu o překvapivě široké škále podob a možností využití růží, nádherných květin, starobylých i moderních zároveň, květin, která po létech jistého odmlčení opět nalézají cestu do zahrad a parků.

http://www.rosaklub.cz/

rozarium.jpg

20. 6. - 2. 9. 2018

VÝCHODOČESKÝ VÝTVARNÝ SALON HRADEC KRÁLOVÉ

Galerie Na Hradě

Salon je pořádán každoročně Unií výtvarných umělců Hradec Králové. Členové prezentují svá díla vytvořená v posledním roce. Budou zde k vidění díla z oboru malby, grafiky, keramiky, skla, vědecká ilustrace, fotografie, umělecké řezbářství, textilní tvorby, sochařství, umělecký tisk, kreslený humor a další. Výstavy jsou také doprovodným programem Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů.

www.uvuhk.cz

unie_v__tvarn__k__.jpg

22. - 29. 6. 2018

Mezinárodní divadelní festival DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ a OPEN AIR PROGRAM HRADEC KRÁLOVÉ

Klicperovo divadlo a centrum Hradec Králové 

Největší divadelní přehlídka v České republice, je spoluorganizována Klicperovým divadlem o.p.s., Divadlem Drak a Mezinárodním institutem figurálního divadla o.p.s. a kontrapunktem, z.s., který zajišťuje Open Air program. Společnou silou těchto tří subjektů se daří mezinárodnímu festivalu Divadlo evropských regionů na více než týden nejen doslova rozžít celé město, ale především přilákat do Hradce Králové obrovské množství divadelníků a představit tak laické i odborné veřejnosti široké spektrum projektů a divadelních inscenací nejrůznějších stylů a žánrů. K festivalu patří kromě divadelních představení i tradiční diskuze, koncerty, přednášky, dílny a talk show se zajímavými hosty z oblasti českého divadla, filmu a výtvarného umění.

www.divadloevropskychregionu.cz

Hradec Králové v červnu opět ožije divadlem! V pořadí 19. ročník Open Air Programu Hradec Králové nabídne více než 200 divadelních, hudebních a doprovodných produkcí z tuzemska i zahraničí, které zahrnují nejrůznější žánry. Od činohry, alternativního divadla, tance a kabaretů po improvizaci, autorská představení, pohádky či loutkové divadlo. Jedná se o nesoutěžní přehlídku profesionálních i amatérských souborů, které vystoupí na 14 otevřených scénách. Těšit se můžete na oblíbené scény v Žižkových sadech, na Radnici i v Městské hudební síni.

www.openairprogram.cz

der.jpg

29. - 30. 6. 2018

152. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ

Hradec Králové a obec Chlum

Projekt vzpomínkových akcí na největší vojenské střetnutí na českém území v historii, prusko-rakouskou bitvu u Hradce Králové 1866 je mezinárodním setkání klubů vojenské historie. Konají se slavnostní přehlídky ve městě, koncerty historických muzik, kulturní program a interaktivní odborné předváděcí akce s účinkujícími v historických uniformách a kostýmech. Na bojišti Chlum 1866 se uskuteční rekonstrukce bitevních událostí na autentických místech bojů s profesionální dramaturgií a komentářem. K vidění bude dobové polní ležení, ukázky střetů jezdectva, bodákové útoky pěchoty, dělostřelectvo a bohaté pyrotechnické efekty.

www.koniggratz1866.cz

bitva.jpg


Červenec 2018

4. - 6. 7. 2018

ROCK FOR PEOPLE

Festivalpark Hradec Králové

Jeden z největších a nejstarších letních hudebních open-air festivalů u nás, Rock for People, je s Hradcem Králové spjatý již déle než celé desetiletí. I letos přivítá hradecký festivalpark desítky vynikajících kapel z celého světa i ty nejzajímavější zástupce domácí hudební scény a spolu s nimi nadšené hudební fanoušky ze všech koutů České republiky i ze zahraničí, aby společně oslavili začátek léta.

24. ročník jednoho z nejoblíbenějších českých hudebních festivalů letos nabídne například legendární The Prodigy či americké rockery či Skillet. Poprvé se českému publiku představí kapely In This Moment, Sick Puppies nebo Pop Evil. Velkou událostí bude koncert hlavního hrdiny jednoho z nejpozoruhodnějších příběhů historie moderní hudby „Sugar Mana“ Rodrigueze.

 www.rockforpeople.cz

rfp.jpg


Srpen 2018

23. - 25. 8. 2018

HIP HOP KEMP

Festivalový park Hradec Králové

17. ročník největšího legendárního hiphopového festivalu ve střední a východní Evropě proběhne opět ve Festivalparku v Hradci Králové, kam se každoročně sjíždějí fans a stars hiphopové kultury z celého světa. Prestižní americká televize CNN zařadila Hip Hop Kemp opakovaně mezi 50 nejlepších festivalů na světě. Hip Hop Kemp každoročně představuje to nejlepší ze světové a česko-slovenské hiphopové scény, tanečníky z celého světa, kteří se potkávají na tanečním podiu, kde probíhají soutěže a exhibice pouličního tance.

www.hiphopkemp.cz

hip_hop_2.jpg

24. - 26. 8. 2018

GRAND PRIX MĚSTA HRADEC KRÁLOVÉ V PARKUROVÉM SKÁKÁNÍ

Areál Hradeckého jezdeckého klubu

Dvanáctý ročník třídenních jezdeckých závodů na kolbišti Hradeckého jezdeckého klubu v Hradci Králové – Malšovicích. Své umění na překážkách o výšce 90 – 140 cm předvedou jezdci a koně z celé ČR a to v kategoriích HOBBY a Licence. Pro děti i dospělé je na víkend připraven doprovodný program.

www.hjk.cz

grandprixparkur.jpg

31. 8. - 1. 9. 2018

SLAVNOSTI KRÁLOVNY ELIŠKY

Centrum Hradce Králové

Město již tradičně ve svých zdech přivítá královnu Elišku Rejčku, na jejíž počest propukne velkolepá podívaná. Historické centrum oživí středověká řemesla, průvody, rytířská klání, středověké hry a zábavy, rej komediantů, kejklířů a jiných kumštýřů. Chybět nebude lidově-řemeslný jarmark. Oslavy budou zakončeny večerním koncertem a ohňovou show s pyroefekty.

http://www.slavnostikralovnyelisky.cz/

eli__ka.jpg


Září 2018

1. - 2. 9. 2018

Jubilejní XXV. CZECH INTERNATIONAL AIR FEST 2018 – CIAF 2018 

Letiště Hradec Králové

Jubilejní 25. ročník kulturně společenské akce zaměřené na prezentaci historické a současné letecké techniky, pořádaný ke 100-tému výročí vzniku Československa. Akce pro rodiny s dětmi, bohatý kulturně společenský program spojený se statickými i komponovanými letovými ukázkami.

www.airshow.cz

ciaf.jpg

9. 9. 2018

MĚSTO NA KOLECH XVII. ročník

Před Plaveckým bazénem

Cyklistická vyjížďka městem Hradec Králové po vyznačené a bezpečné trase, spojená s kulturním a sportovním programem a vyhlášená skvělou přátelskou atmosférou všech vyznavačů cyklistiky. Této akce se mohou zúčastnit všichni od nejmenších dětí na odrážedlech až po seniory na cyklistických veteránech.

www.caspv.cz,   http://www.kaspvhk.cz

m__sto_na_kolech_2.jpg

14. - 15. 9. 2018

DEN PROPAGACE ZEMĚDĚLSTVÍ - KRÁLOVÉHRADECKÉ KRAJSKÉ DOŽÍNKY

Prostranství u koupaliště  Flošna a Všesportovního stadionu

Dny propagace zemědělství a potravinářství je tradiční akcí, jejíž součástí je rovněž doprovodný kulturní a zábavný program, kočárový dožínkový průvod, ukázky hospodářských zvířat a prodej regionálních výrobků a produktů. Součástí programu je i národní nesoutěžní přehlídka mažoretkových skupin.

www.dozinky.cz

dozinky.jpg

28. 9. 2018

GOČÁROVY SCHODY 2018

Historické centrum města

Po vzoru světových akcí představuje tento závod exhibici ve sjezdu ze schodů a zároveň nabízí bohatý doprovodný program divákům. Na městském okruhu navrženém zkušenými traťovými architekty vynikne cyklistická dovednost a výkonnost závodníků. Na akci se představí světoví sportovci, ale také nadšení amatéři, kteří si chtějí vyzkoušet pestrý okruh. Součástí cyklistického programu jsou i závody dětí a běžecký závod. Běžci na celkem třech okruzích zdolají 720 schodů v historickém centru města.

www.novacup.cz

Go____rovy_schody.jpg

28. 9. - 28. 10. 2018

ČEKÁNÍ NA VÁCLAVA - festival velkých malých divadel

Klicperovo divadlo

Divadelním festivalem Čekání na Václava naplno startuje každá nová divadelní sezona Klicperova divadla v Hradci Králové. Festival Čekání na Václava je především představením toho nejlepšího, co narodilo na našich divadelních scénách. Měsíční akce je orámována dvěma Dny české státnosti – 28. 9. (Sv. Václav) a 28. 10. (Den vzniku samostatného Čs. státu). Nejen hradecký divák tak má unikátní příležitost vidět v řadě za sebou legendární divadelní soubory z Prahy, Uherského Hradiště, Brna, Ostravy, Pardubic a dalších, a porovnat jejich nabídku představení s domácí tvorbou.

https://www.klicperovodivadlo.cz/

v__clav.jpg


Říjen 2018

7. 10. 2018

HRADECKÝ PŮLMARATON A MARATON HRADEC KRÁLOVÉ

Start Malé náměstí, Městské lesy

Závod v běhu na 21,097 km a 42,195 km pro příznivce rekreačního i závodního běhu se startem a cílem v historickém centru města Hradec Králové. Jedná se o oficiálně certifikované trati půlmaratonu a maratonu Českým atletickým svazem. Součástí celé akce je i velmi pestrý doprovodný program v prostorách Malého náměstí i Žižkových sadů - sportovní den pro celou rodinu HRADEC NA NOHOU.

www.sportvisio.cz

pulmaraton.jpg

9. - 13. 10. 2018

JAZZ JDE MĚSTEM / JAZZ GOES TO TOWN

Hudební sály, kluby, centrum města

Jazz ve všech jeho podobách rozezní v pěti říjnových dnech klasické hudební sály i méně posluchačsky obvyklá místa Hradce Králové. Mezinárodní jazzový festival představuje tuzemské i zahraniční umělce, nové jazzové projekty i začínající hudebníky. Rozmanitost jazzových stylů, fúze s dalšími uměleckými obory a tematicky zaměřeným doprovodným programem jsou tím, co činí podzimní atmosféru v Hradci Králové něčím neopakovatelným a přitažlivým. Jazz Goes to Town vytváří prostor pro opakované setkávání umělců, především pak hudebníků a co možná nejširší veřejnosti, a zprostředkovává tak jedinečná setkání umělce s divákem.

 www.jgtt.cz

jgtt.jpg

13. - 14. 10. 2018

HRADEC KRÁLOVÉ OPEN - WDSF INTERNATIONAL OPEN

Kulturní centrum ALDIS

Mezinárodní taneční soutěž HRADEC KRÁLOVÉ OPEN, vždy doplněna letopočtem konání. V roce 2018 se uskuteční již 30. ročník této světové soutěže. Jedná se o jednu z nejstarších soutěží v Evropě, která je pořádána pro páry z celého světa. Taneční páry v ktg. děti, junioři, mládež, dospělí a senioři na této soutěži za své umístění získávají body, které se započítávají do světového Rank listu. Minimální počet v jednom roce za dobu konání je 19 zemí a maximální účast byla v roce 2002 a to 36 zemí. Na základě vysokého zastoupení zemí, účasti předních světových párů a pestré mezinárodní porotě, je vždy zisk bodů navýšen ještě o procentuální bonus za tuto kvalitu.

http://www.hkopen.cz/cz/

hkopen.jpg


Listopad 2018

20. - 27. 11. 2018

HUDEBNÍ FÓRUM HRADEC KRÁLOVÉ

Filharmonie Hradec Králové

Festival Hudební fórum Hradec Králové pořádá Filharmonie Hradec Králové ve spolupráci s Českým rozhlasem Vltava. Jeho snahou je vytvářet reprezentativní panorama děl 2. poloviny 20. století a počátku 21. století. Festival si již vydobyl své místo na české hudební scéně a je stále známější i v zahraničí. Jeho koncerty díky své atraktivitě i vysoké interpretační úrovni vysílá Český rozhlas v přímém přenosu nebo je přebírá Evropská vysílací unie (EBU) do své sítě. Dramaturgie je postavena především na orchestrálních a velkoplošných dílech soudobých světových autorů. Hudba je propojována s moderními technologiemi – světelným designem, animacemi, videoprojekcí, vizuálními technologiemi a s pohybovou složkou. Pro festival je charakteristická také spolupráce s univerzitními katedrami uměleckého zaměření.

https://www.fhk.cz/

hudebniforum.jpg

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty