ADALBERTINUM – LEDEN 2018

HKVS_logo_nove_perex.jpg [27. prosinec 2017]  Hradecká kulturní a vzdělávací společnost si  pro vás na leden připravila bohatý kulturní program, ze kterého si určitě vybere každý.

V Infocentru na Eliščině nábřeží stále probíhá:

ZÁPIS DO KURZŮ TANCE A SPOLEČENSKÉ VÝCHOVY

Pro sezónu září – prosinec 2018

Nabízíme kultivovanou výuku s  dlouholetou tradicí v důstojném prostředí klasicistní budovy královéhradeckého Adalbertina. Taneční mistři manželé Francovi, taneční orchestr Blue band, příjemná atmosféra, nejpříznivější kurzovné ve městě. Více na www.adalbertinum.cz.

 ZÁPIS DO KURZŮ TANCE PRO MANŽELSKÉ PÁRY A TANEČNÍ DVOJICE

Probíhá v Informačním centru na Eliščině nábřeží. První lekce bude v neděli 4. února ve velkém sále Adalbertina. Začátečníci od 16:30 hodin, pokročilí od 19:00 hodin. Vyučují taneční mistři Jana Bezoušková Paulů a Jakub Boháč.

 3. – 31. ledna, galerie SUTERÉN, Infocentrum Hradec Králové            

PETR BALÍČEK

Autor se věnoval fotografování od sedmdesátých let. V devadesátých letech fotografování zcela vyměnil za malbu, nicméně nyní se k vytvořeným fotografiím rád vrací. Barví je, opravuje a předělává. Na výstavě zhlédnete nejrůznější konceptuální postupy fotografie – od výtvarného dokumentu, přes eticky problémové fotografie, až po minimal art.

 1. ledna  - pondělí, Velké náměstí Hradec Králové
PRVNÍ DEN SPOLU - NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ
Tradiční vítání nového roku.
v 16:00 hodin Projekce Kinožurnálu 2017

v 18:00 hodin  Ohňostroj

Akce bude doplněna ochutnávkami čočkové polévky a teplých nápojů.

 3., 10., 17., 24. a 31. ledna  – středy od 13:00 do 17:00 hodin, Infocentrum Hradec Králové

BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA

Poradnu zajišťuje Česká advokátní komora v Hradci Králové a občanům zodpoví otázky zejména z oblasti práva občanského, rodinného, pracovního a insolvenčního. Porada u každého žadatele by neměla překročit 15 – 20 minut.

 6. ledna – sobota od 20 do 24 hodin, Bílá věž

NOČNÍ PROHLÍDKA NA BÍLÉ VĚŽI

Přijďte se podívat na noční Hradec Králové z ochozu Bílé věže. Noční prohlídka se koná vždy první sobotu v měsíci od 20:00 do 24:00 hodin. Poslední prohlídka je 60 minut před zavírací dobou. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků věže v jednom okamžiku omezen na maximální počet 30 osob. Doporučená délka prohlídky je 45 minut.

14. ledna – neděle od 10:00 hodin, Studio A – Adalbertinum

PRINCEZNA NA HRÁŠKU                                                       

Známá pohádka H. Ch. Andersena o zkoušce, zda je princezna pravá nebo falešná, je v našem představení obohacena o rodinné téma – stará královna (maminka) nechce ještě prince (svého synka) oženit, a tak jí přijde vhod, že synkovi se stále nedaří najít ve světě tu “opravdovou“ princeznu. Pro děti od tří let účinkuje Dřevěné divadlo Praha.

 20. ledna - sobota od 9:00 do 14:00 hodin, učebna - Adalbertinum

SPOLEK LIDOVÉ TVORBY

Frivolitky  - vytváření krajkových ozdob pomocí člunku. Pomůcky: bavlněná příze dvou barev, háček, nůžky, člunek je možné zakoupit na místě.                                                 

Paličkování -  pomůcky: herdule, paličky, špendlíky, nůžky, papír, háčkovací příze. Kontaktní tel.: 604 994 913

20. ledna – sobota od 10.00 hodin, Studio A - Adalbertinum

POTRESTANÁ PRINCEZNA

Princezna Drahomíra zjišťuje, že laskavost a přívětivost je mnohem lepší než vztekání a hněv. O její nápravu se postará nejen král Květoslav, ale i hodné čarodějky ze Zeleného vršíčku. Pohádková inscenace z dílny souboru Studio PH Pohádka je vhodná pro děti od čtyř let.

20. ledna – sobota od 20:00 do 02:00 hodin, Kongresové centrum Aldis

XVIII.  KRÁLOVÉHRADECKÝ MĚSTSKÝ PLES

Po slavnostním zahájení připomínajícím 100. výročí vzniku samostatného Československého státu otevře plesové dění již tradičně FILHARMONIE Hradec Králové. O další proud příjemné zábavy se postarají JH BIGBAND s LEONOU MACHÁLKOVOU, VAŠO PATEJDL, THE BEATLES REVIVAL, MASTIX, HRADECKÁ CIMBÁLOVÁ MUZIKA, ART JAZZ BAND, DISKOTÉKA ZDEŇKA VRANOVSKÉHO, TAK DANCE KROK a další překvapení.

Vstupenky na tento reprezentační ples si lze zakoupit ve všech informačních centrech v Hradci Králové, případně rezervovat na www.hkpoint.cz.

 21. ledna – neděle od 10:00 hodin, Studio A - Adalbertinum

MALOSTRANSKÁ ZIMNÍ POHÁDKA

Poetická pohádka s písničkami,  která nás zavede do zasněžené staré Prahy. Když přijde zima a napadne sníh, je to skvělá příležitost pro dětské zimní radovánky i stavění sněhuláků, kteří oživnou. Ale co se s nimi stane, až v předjaří začne hřát sluníčko a sníh bude tát? Pro děti od tří let účinkuje Divadlo Matěje Kopeckého Praha.

 21. ledna  – neděle od 15:00 hodin, velký sál – Adalbertinum

PÍSKOMIL SE VRACÍ!

Živá kapela hraje pro živé publikum živé písně naživo v karnevalovém programu!

Písničky kapely PÍSKOMIL SE VRACÍ! hraje Český rozhlas, klipy uvádí Česká televize. Živelná karnevalová show nabídne sportovní, taneční a výtvarné aktivity pro děti a jejich dospěláky, vtipné a originální texty, našlápnuté písničky, barevné kostýmy a velmi současnou muziku. Více o kapele na www.piskomilsevraci.cz. 

 22. ledna – pondělí od 18:00 hodin, velký sál - Adalbertinum 

ALJAŠKA - DIVOČINA ZLATÉHO SEVERU

Cestovatelská diashow Martina Loewa.

Splněný sen všech dobrodružných duší: Po stopách zlatokopů k Yukonu na legendární Klondike. Vlakem, lodí, na kajaku i letadlem k Denali, nejvyšší hoře Severní Ameriky. Lesy, hory a ledovce. Medvědi, sobi, vlci, komáři.

Více informací na: http://www.promitani.cz/aljaska/

 27. ledna – sobota od 10:00 hodin, Studio A – Adalbertinum,

O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE

Půvabně inscenovaná loutková pohádka o napínavém, ale i veselém bloudění Jeníčka a Mařenky hlubokým lesem. Pro děti od tří let účinkuje Hradecké Amatérské Divadlo loutek.

 28. ledna – neděle od 10:00 hodin, Studio A - Adalbertinum

PALEČEK

Dva chudí lidé touží po děťátku. Jejich přání se vyplní, když se jim z fazolového lusku vyloupne chlapeček, velký jako paleček ... Pohádka je hrána marionetami v rodinném divadélku a je vhodná pro děti od tří let. Účinkuje lidový loutkář Jiří Polehňa

 29. ledna – pondělí od 19:00 hodin, velký sál - Adalbertinum

ŽENA VLČÍ MÁK  HERECKÝ KONCERT HANY MACIUCHOVÉ!

Hra je monologem starší dámy, která prožívá ve věku, kdy se většina jejích vrstevnic už dávno smířila s šedí, jednotvárností a osamělostí zbytku života, nečekané citové vzplanutí, neuvěřitelnou, ostýchavou, dychtivou a stejně intenzivně opětovanou lásku k muži ještě o deset let staršímu, než je ona sama.  I „starý“ člověk ještě žije a možná vás překvapí jak!

 

 

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty