A-Team na mistrovství Evropy opět úspěšný

A - Team Hradec Králové Ve dnech 26.- 28.8.2011 se konalo mistrovství Evropy mažoretkového sportu v chorvatské Poreči. Královéhradecký A-team se na mistrovství Evropy nominoval již po osmé a od roku 2004 se každoročně nominovaly minimálně dva závodní týmy. Pro letošní mistrovství Evorpy nominaci získaly tři závodní sestavy A-Teamu Hradec Králové: kadetky, juniorky a miniformace juniorek. Celkem se jedná o 40 dívek ve věku sedm až čtrnáct let.

Kadetky a juniorky soutěžily v disciplíně velkých skupin „SHOW“. Je to odvětví mažoretkového sportu, kde kromě třásní pom-pom může tým použít i další načiní pro vyjádření děje a tématu.

Největšího úspěchu dosáhl devatenáctičlenný tým kadetek se skladbou „Sněhurka a mnoho trpaslíků“. Tato skladba získala prvenství, děvčata se mohou pyšnit tituly mistryň Evropy. Zároveň velkým úspěchem bylo i velmi vysoké hodnocení, které kadetky A-teamu za skladbu získaly.

S každou věkovou kategorií hodnocení vzrůstá, neboť starší týmy mají vyšší vyspělost provedení i náročnosti. V Poreči se kadetkám povedl nevídaný úspěch, když dívky ve věku 7 až 11 let předstihly v hodnocení vítězky kategorií junior i senior!

Juniorky (22 dívek ve věku 11-14 let),  soutěžily v letošním roce se dvěma závodními skladbami. První skladba „Pekelný rej“  s třásněmi pom-pom získala na soutěžích čtyřikrát první místo a ještě děvčata čeká Světový pohár. S druhou skladbou v disciplíně SHOW získaly na mistrovství Evropy krásné 4. místo. Sedm z juniorek navíc soutěžilo v sedmičlenných týmech s třásněmi pom-pom a na mistrovství Evropy obsadily 8. místo.

Závodní choreografie pro rok 2011 připravily Jana Koláčková, Martina Kučerová, Monika Sezimová, Monika Fišlová a Kateřina Těšitelová. Při nácviku dále asistovaly Dominika Mrázková a Veronika Macurová.

Přípravy závodních týmů vznikaly za finanční podpory města Hradec Králové.

Autor: Jana Koláčková