Řidičský průkaz

příjem žádostí o řidičský průkaz, výdej řidičských průkazů

Vyvolávací a rezervační systém

- Dne 18.10.2018 bude budova odboru dopravy z technických důvodů uzavřena. Následující den - pátek zůstává dnem neúředním. 

Pro rychlejší a pohodlnější odbavování klientů byl nainstalován vyvolávací a rezervační systém umožňující odbavení dvěma způsoby. Klient přichází bez předchozí rezervace termínu a jeho odbavení je závislé na počtu čekajících klientů nebo klient přichází s internetovou rezervací termínu a je odbaven v čase sjednané schůzky.

Odbavení bez rezervace termínu schůzky

Klient sám volí požadovanou službu na tiskárně lístků vyvolávacího systému umístěného na chodbě v prostoru registru řidičů. Obdrží lístek s udáním čísla Vašeho odbavení. Podle čísla bude volán k příslušné přepážce. Systém přiděluje lístky až do vyčerpání denní kapacity pracoviště.

Odbavení s rezervací termínu schůzky

Jak se objednat:

Návod na sjednání schůzky:

  1. zvolit kalendář
  2. zvolit den a čas schůzky
  3. VYTISKNOUT doklad o rezervaci (na dokladu je uvedeno pořadové číslo, pod kterým budete voláni pomocí displejů - hlavního a nad přepážkou, a také čas volání)
  4. ukončit rezervaci
Rezervace termínu schůzky:

Pro objednávání je vždy vyhrazena pouze určitá kapacita pořadových čísel. Termíny s podporou internetového objednávání jsou otevírány denně, automaticky v časovém horizontu maximálně tří týdnů dopředu. Další nový den s podporou internetového objednání se otevře automaticky vždy se změnou data (přibližně v 0.00 hod.)

Po vyplnění registračních údajů obdržíte na váš e-mail potvrzení vaší rezervace a provozní pokyny, které si prosím vytiskněte a přineste s sebou na přepážku. Vytisknutím objednávky máte jistotu, že se Vaše žádost dostala do rezervačního systému.

Odbavení klienta:

Klient přichází s potvrzením o rezervaci termínu a je volán ve sjednaný čas na příslušnou přepážku. Upozorňujeme, že v případě objednání přes internetovou rezervaci, může dojít ke zdržení odbavení z důvodu prodloužení obsluhy předchozího klienta.

Jak zrušit rezervaci:

Na e-mail zadaný v rezervačním formuláři obdržíte potvrzující zprávu o rezervaci jejíž součástí je i odkaz na zrušení rezervace. V případě, že budete chtít schůzku zrušit, použijte tento odkaz. Následně obdržíte potvrzení o zrušení rezervace v tomto tvaru:

Vaše rezervace byla zrušena

Datum:

Čas:

Umístění:

Číslo lístku:

Upozornění: 1 rezervace = 1 úkon (časy odpovídají vyřízení jedné žádosti. Máte-li k vyřízení více úkonů, rezervujte si dle toho příslušný počet míst)

Fronta

Před Vaší návštěvou našeho odboru můžete též nahlédnout na webové stránky magistrátu města a podívat se na aktuální stav čekajících klientů (Aktuální fronta /do nového okna/) a zjistit čekací dobu.

Celkový přehled i každá kategorie se automaticky v pravidelném intervalu obnovují. Kliknutím na název kategorie se dostanete na podrobný náhled na frontu v dané kategorii. Položka "Předpokládaný čas volání" je pouze orientační, vychází z předem nastavené předpokládané doby odbavení jednoho klienta a automaticky se přepočítává podle aktuální situace. Tuto službu jsme pro vás zavedli jako možnost úspory času. Pokud například ráno obdržíte již vysoké pořadové číslo, nemusíte trávit celý čas čekáním na úřadě, ale v pohodlí odkudkoliv přes internet můžete sledovat stav fronty a přijít až v ten pravý okamžik. V aktuální frontě se nezobrazují čísla rezervovaná přes internet, neboť mají čas volání již stanoven rezervací.

Kdy rezervovat schůzku?

Zde jsou příklady činností:

Řidičské průkazy
  • podání žádosti o vydání řidičského průkazu
  • podání žádosti o vydání průkazu profesní způsobilosti řidiče
  • výdej hotových průkazů
  • výpis z evidenční karty řidiče

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty