Zkoušky na motocyklech

Informace k provádění zkoušek z odborné způsobilosti na motocyklech

K provádění první části zkoušky z praktické jízdy na motocyklu je určena uzavřená plocha v areálu provozovatele letiště Leteckých služeb Hradec Králové a.s. 

  • letecký snímek plochy 

Klikni pro zvětšení

  • přístup na plochu

Klikni pro zvětšení

Možnost pronájmu plochy pro účely výcviku v době, kdy se neprovádí zkoušky z odborné způsobilosti a neprobíhá právě jedna z těchto plánovaných akcí.

Seznam akcí 2017

Odpovědná osoba k umožnění vstupu na plochu: Ing. Tomáš Mrkvica, vedoucí logistického zabezpečení, Letecké služby Hradec Králové a.s., tel: 491 512 415, mobil: 733 652 284.


Fotografie z provedených zkoušek:

 


Výňatky z legislativy k provádění zkoušek z odborné způsobilosti na motocyklech


  • První část zkoušky

kontrola vozidla před jízdou

zvláštní jízdní úkony (dle obrazové přílohy č. 7 vyhlášky č. 256/2015 Sb., kterou se novelizuje vyhláška č. 167/2002 Sb., účinné od 1.11.2015)

Metodika MD provádění zkoušky z praktické jízdy


Výňatek komentáře, týkající se neustále diskutovaných ustanovení § 3 odst. 3 písm. b) a c), která upravují jízdu žadatele o řidičské oprávnění. Ustanovení se týká též samostatné jízdy žadatele o řidičské oprávnění na motocyklu. Je k dispozici, se svolením autorů nové publikace "Zákon o silničním provozu s komentářem, ve znění 42 novel" JUDr. Pavla Bušty a JUDr. Jana Kněžínka, Ph.D.


ZKOUŠKY V OTÁZKÁCH A DOSTUPNÝCH ODPOVĚDÍCH 

(informace budou průběžně doplňovány)

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty