Náměstí 28. října v Hradci Králové

V souvislosti s realizací nové podoby Riegrova náměstí před hlavním nádražím připravuje město Hradec Králové úpravu navazujících prostorů ulice S. K. Neumanna a náměstí 28. října.

Náměstí 28. října

Vzhledem k významu prostoru náměstí 28. října byla pro vyhledání optimálního řešení zvolena forma architektonické soutěže o návrh „Funkčního a architektonického řešení prostoru náměstí 28. října v Hradci Králové“. Cílem soutěže bylo nalezení optimálního provozního a architektonického řešení náměstí, kterému dominuje kostel Božského srdce Páně od. B. Slámy z let 1929–32.

Z 22 odevzdaných návrhů vybrala odborná porota celkem 8 návrhů, které postoupily do 2. kola soutěže a rozdělily si mezi sebou ceny a odměny. 1. místo – 1. sníženou cenu (200 000,- Kč) získal návrh č. 1 hradeckého kolektivu Ing. arch. Martin Hájek, Bc. Václav Hájek, Bc. Radka Košťálová.

Vítězný návrh byl ve studii dopracován a rozšířen o ulici S. K. Neumanna. Jednalo se především o umístění stánků pro trhovce, zastřešení prostoru a navržení mobiliáře.

V současné době se zpracovává dokumentace k územnímu řízení.

     Studie - vizualizace

     Náměstí 28. října - s tržnicí   Náměstí 28. října - pohled ke kostelu   Náměstí 28. října - park před kostelem   Ulice S. K. Neumanna - pohled od hotelu Černigov 28_10_a_SKN.jpg Ulice S. K. Neumanna a nám. 28. října

     Studie - výkresová část (pro otevření PDF souborů klikněte na odkazy níže)

     Návrh řešení povrchů - pro otevření PDF souboru kliněte na odkaz níže   Návrh zeleně - pro otevření PDF souboru kliněte na odkaz níže   Návrh mobiliáře - pro otevření PDF souboru kliněte na odkaz níže

     pdfNávrh řešení povrchů [1,11 MB]

     pdfNávrh zeleně [1010,18 kB]

     pdfNávrh mobiliáře - situace [563,48 kB]

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty