Záhony začínají zářit záplavou barev

Květiny ve městě Záhony v krajském městě letos zkrášlí přes 60 tisíc letniček více než dvaceti druhů a odrůd a mnoha barev. Od žlutých přes oranžové a červené až po modré. Stejně jako v předchozích letech převládají afrikány, ale hodně je také jiřinek, šalvějí zářivých a dalších ozdob záhonů. Ne každý druh nebo odrůda se však na městské záhony hodí. Měly by totiž kvést od jara až do zámrzu.

Výsadbou letniček, kterou Technické služby zahájily minulý týden, starost o barevnou okrasu veřejných prostranství nekončí. Naopak. „Výsadbou začíná celoroční poctivá mravenčí práce našich pracovnic, která je vidět pouze tehdy, pokud se neudělá. Mám na mysli pravidelné zalévání, pletí nebo přihnojování,“ vysvětlil vedoucí správy městské zeleně Technických služeb Hradec Králové Daniel Jeřábek.

Ani květinové záhony nejsou chráněny před lidskou hloupostí v podobě vandalismu a krádeží. „Zabýváme se tím pravidelně. Ať už se jedná o krádeže, když si někdo květinu ze záhonu vyryje a zasadí třeba u svého domu, nebo vandalismus. Je smutné, kdy na trávníku nacházíme vytrhané letničky, které jsme několik dnů předtím sázeli,“ tvrdí Jeřábek. Dodnes má před očima příhodu starou několik let, kdy neznámý vandal zničil prakticky celý květinový záhon na Novém Hradci. Několik stovek letniček vytrhal a naházel je do výlohy nedalekého obchodu.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty