Volby v Hradci Králové vyhrálo ANO, má 11 mandátů, druhý je Hradecký demokratický klub

mesto.jpg [8. říjen 2018]  Hradec Králové 6. října (ČTK) - Komunální volby v Hradci Králové vyhrálo ANO, získalo 11 mandátů v zastupitelstvu, které má 37 členů. Druhý skončil Hradecký demokratický klub se sedmi mandáty. Třetí ODS bude mít pět zastupitelů. Vyplývá to z výsledků sčítání na  www.volby.cz . Voleb se zúčastnilo 43,50 procenta voličů.

Čtvrtí Piráti mají pět mandátů, tři zastupitele bude mít na pátém místě Změna pro Hradec a Zelení. Šestá je Koalice pro Hradec s třemi mandáty. Sedmou příčku obsadila KSČM rovněž se třemi zastupiteli.

Dosud bylo v zastupitelstvu osm subjektů, v tom novém z nich již nezasednou ČSSD a TOP 09. ČSSD dostala jen tři procenta hlasů a v hradeckém zastupitelstvu nebude poprvé od roku 1989. Nováčky v zastupitelstvu budou Piráti.

Voliči podle Štayrové ocenili práci hnutí ANO v zastupitelstvu, kde hnutí bylo v uplynulých čtyřech letech v opozici. "Snažili jsme se být konstruktivní opozicí. Myslím, že za námi byly výsledky. Myslím, že máme dobrý tým," řekla ČTK.

Stávající primátor a lídr Hradeckého demokratického klubu Zdeněk Fink ČTK řekl, že myslel na lepší výsledek. "ANO udělalo úžasný volební výsledek," řekl. Lídr ODS Michal Moravec ČTK řekl, že ODS čtyři roky v opozici dost pomohly. "Je to taková ozdravná kúra, kterou bych doporučil každému," řekl Moravec

V minulých komunálních volbách v Hradci Králové zvítězil Hradecký demokratický klub (HDK), který za 25,56 procenta hlasů získal 12 mandátů. V roce 2014 se do zastupitelstva ještě dostaly: hnutí ANO s 6 mandáty, ČSSD s 5 mandáty, KSČM se 4 mandáty, TOP 09 se třemi mandáty, ODS se 3 mandáty, Koalice pro Hradec se dvěma mandáty a Změna pro Hradec se 2 mandáty. Voleb se zúčastnilo 38,89 procenta voličů. Koalici o síle 22 hlasů vytvořil HDK s ČSSD, TOP 09 a Koalicí pro Hradec.

Zdroj: ČTK

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty