Velké náměstí se opět zazelenalo

Instalace květníků Na Velkém náměstí „vyrostlo“ jedenáct stromů v mobilních nádobách. Město tak dočasně ozelenilo prostranství do doby, než bude na náměstí při jeho plánované rekonstrukci vysazeno jedenáct nových stromů.

Pro pořízení mobilních nádob na zeleň se radnice rozhodla proto, že po březnovém pokácení šesti poškozených a nemocných stromů nechtělo nechat Velké náměstí dlouho bez stromů. K rekonstrukci historického náměstí má totiž dojít až v letech 2013 až 2015. Technické služby původně počítaly s tím, že do všech jedenácti mobilních samozavlažovacích nádob umístí akáty, ovšem nakonec se rozhodly jinak. Důvodem byla snaha o druhovou a tvarovou pestrost zeleně.

 „V šesti nádobách jsou akáty kulovitého typu, do pěti květníků jsme dali úzkokorunné pyramidální typy habru. Podsadbu tvoří jehličnaté i listnaté keře,“ uvedl Daniel Jeřábek z Technických služeb Hradec Králové. 

S využitím mobilních nádob se stromy město následně počítá také v jiných lokalitách, kde dočasně nahradí trvalou výsadbu. Životnost mobilních stromů je totiž nejméně 20 let. Květníky jsou vyrobeny z plastu, ovšem v imitaci žuly. Cena jedenácti nádob činila 264 tisíc korun, stromy a keře přišly na více než 68 tisíc korun. 

Image

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty