Při podzimní výsadbě přibyly v ulicích Hradce Králové stovky stromů

Ilustrační foto [6. prosinec 2017]  Celkem 545 stromů v různých částech města vysazují v průběhu listopadu a počátku prosince hradecké technické služby. Nejvíce jich je nově vysazeno ve Vážní ulici a v Šimkových sadech. Jedná se o plánovanou náhradní výsadbu za pokácené staré a nebezpečné stromy, nové stromy město Hradec Králové pořídilo za více než 1,1 milionu korun.

„Nejpočetněji zastoupené jsou javory, kterých je 130 ve čtrnácti druzích. Hodně je také třešní, v patnácti druzích vysazujeme celkem 84 nových stromů,” uvedla Daniela Maternová z Technických služeb Hradec Králové. Nejpočetnější výsadba podzimu se uskutečnila ve Vážní ulici, kde technické služby letos pokácely 66 starých a pro okolí nebezpečných topolů a místo nich zde už roste 33 mladých topolů a 25 javorů. 29 mladých stromů se objevilo také v Šimkových sadech a dalších čtrnáct v Jiráskových sadech. Stovky dalších stromů se vysazují již v jednotlivě nebo v menších počtech v různých částech města.

Říjnová vichřice vyvrátila a poničila více než tři stovky stromů na celém území Hradce Králové. „Náhradní výsadbu za tyto stromy zařadíme do plánu v dalších letech, ve většině případů to budeme zároveň konzultovat i s odbory hlavního architekta a životního prostředí magistrátu,“ doplnil Daniel Jeřábek ze správy městské zeleně hradeckých technických služeb.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty