Už příští sobotu město rozzáří vánoční výzdoba

Vánoční venkovní osvětlení ve městě Již několik let krášlí  ulice města v Hradci Králové venkovní vánoční výzdoba. Ani letos tomu nebude jinak. Vánoční osvětlení instalují pracovníci technických služeb postupně od začátku října tohoto roku. Nyní se dodělávají poslední úpravy, aby mohlo být vše spuštěno před první adventní nedělí, která letos vychází na 28. listopadu. Vánoční výzdoba ale bude poprvé rozsvícena už v sobotu 27. listopadu a potrvá až do 6. ledna příštího roku. 

V letošním roce bylo použito přibližně 120 motivů, které byly rozmístěny již tradičně na nejfrekventovanějších místech v centru města. Jedná se například o ulice Karla IV., Švehlova, Čelakovského, V Kopečku, Baťkovo náměstí, třída ČSA, Tylšův a Pražský most, okolí zimního stadionu nebo Muzeum východních Čech. Jediným místem, které stojí mimo střed města a bude jej také zdobit vánoční osvětlení, je prostranství u hřbitova v Kuklenách.

Vedle zmíněných motivů je světelnými řetězy nazdobeno přibližně 50 stromů. Ty se nacházejí například na Ulrichově náměstí, Gočárově třídě, náměstí 28. října, U Koruny, poblíž hotelu Alessandria, u novohradského kostela sv. Antonína, před magistrátem města, ale třeba také u křižovatky Brněnská, nákupního střediska ve Věkoších a na Moravském předměstí u Hvězdy. 

K tradičním vánočním výzdobám města patří i dva vánoční stromečky, z nichž jeden bude stát na Velkém náměstí a druhý na Masarykově náměstí. Letošními vítězi jsou dvě douglasky tisolisté, které rostly na zahradě soukromých majitelů ze Slezského předměstí a Předměřic.  Darované stromy by měly být pokáceny a transportovány na uvedená náměstí v úterý 23. listopadu.

Nahoru

 

Volejte: +420 495 707 111

Kontakty